Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Vulgární hádka s odchytovou službou. Jezevčíka ukradli, tvrdí muž

  9:46aktualizováno  9:46
Smršť nadávek a vyhrožování trvající hodinu a čtvrt a nakonec vloupání do odchytové stanice pro zvířata v Dalovicích na Karlovarsku. Také takovou podobu má spor o malého jezevčíka Blacka, kterého se v útulku domáhal jeho majitel.

Psa našla obyvatelka Dalovic a zavolala Petru Prokešovi ze záchranné a odchytové služby pro zvířata. Ten na místo přijel, psa převzal a umístil do odchytové stanice, kterou oficiálně provozuje.

Prokeš jezevčíka poznal, a proto volal majiteli, aby se pro něj zastavil.

„Hned jsem věděl, o koho jde. Tento pes se totiž neztratil poprvé. Ten pán mi dluží kolem tří tisíc korun za minulé odchyty,“ vysvětlil Prokeš.

Majitel jezevčíka Milan Rams se pro psa skutečně dostavil, ale bez občanského průkazu. „Bez něho mu zvíře nemůžu vydat,“ řekl Prokeš.

V tu chvíli podle něj vše vypuklo. „Pán s klackem v ruce nás začal slovně napadat a vyhrožovat fyzickým útokem a zapálením stanice,“ popsal Prokeš.

Podobně, ale v obráceném gardu, to vidí i Rams. „Je to hulvát. To jeho chování. Vyhrožoval mi, kdyby mi nebylo 64 let a nebyl jsem po operaci, musel bych ho uhodit,“ komentoval své pocity Rams.

Ten si chce na chování Prokeše stěžovat. „Krade psy dětem a babičkám. Už jednou měl na mého Blacka spadeno. Je to totiž krásný pes, kterého chtěl prodat,“ míní o Prokešovi majitel jezevčíka Blacka.

I přes dlouhou hádku však odešel Rams s nepořízenou. „Po zkušenostech s tímto pánem jsem ještě ten večer jel zkontrolovat stanici. Ta byla v pořádku, což se o druhém dni říci nedá. Došlo k vloupání,“ sdělil Prokeš.

Ten vše oznámil policii, která začala s vyšetřováním.

„Přijali jsme oznámení a v současné době celou záležitost prošetřujeme,“ potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

„Já to nebyl. Ve svém věku bych to nezvládl. Blackyho mám doma, sám přišel domů. Ostatně jako vždy,“ prohlásil Rams s tím, že se jezevčík několik dní vzpamatovával z tohoto zážitku.

Petr Prokeš celý incident nechápe. Podle jeho slov je částka za odchyt vždy do čtyř set korun, častěji však méně. „Takovým jednáním u mě nikdy nikdo nepochodí, nenechám se nikým zastrašovat a vydírat. Rozhodně nebudu sponzorovat nikoho, kdo si nikdy nedokázal ohlídat svého psa,“ dodal na závěr Prokeš.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Policie v kraji shání přes sto lidí, láká je na náborový příspěvek

Ilustrační snímek

Přijď a staň se policistou na zkoušku. Tak krajská policie láká zájemce na přijímací testy nanečisto. Novým posilám...

Po koupání v Kolovském rybníku mají děti vyrážku, mohou za to paraziti

Ilustrační snímek

V Kolovském rybníku nedaleko Karlových Varů se podle všeho rozmnožily cerkárie a způsobily svědivou vyrážku asi deseti...

Krajská knihovna má málo místa, teď získá nový bezbariérový depozitář

Knihovnice Dagmar Vegrichtová mezi regály v Krajské knihovně v Karlových Varech.

Karlovarská krajská knihovna získá nové prostory. Po dlouhých čtrnácti letech své existence se konečně dočká nového...

Najdete na iDNES.cz