Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lázeňské město řeší neobvyklou situaci. Neví, co s dvěma tajemníky

  9:02aktualizováno  9:02
Představitelé Mariánských Lázní nevědí, co si počít s kuriózní situací, v níž se vlastní vinou ocitli. Město má nově dva tajemníky. V polovině funkčního období totiž dostihly lázeňské město důsledky rozhodnutí, které vláda Pirátů a ANO udělala hned na začátku své práce.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Odvolání Miroslava Jašíčka z postu tajemníka radnice nebylo úplně košer. Zastal se ho Okresní soud v Chebu, jehož názor potvrdil i Krajský soud v Plzni. Oba senáty odvolání z funkce, ke kterému došlo v lednu 2015, označily za neplatné. Rozsudky již nabyly právní moci.

Jenže mezitím město vypsalo výběrové řízení a funkce se ujal nový tajemník Jiří Šrámek. V Mariánských Lázních tak v důsledku toho nastala kuriózní situace. Tamní městský úřad od minulého týdne vedou dva tajemníci. Potvrdil to starosta Petr Třešňák.

„Je to situace zvláštní, ale ne nezákonná. Předpokládám, že ji do týdne vyřešíme,“ řekl. Na otázku jak, odpověděl, že vedení města se nejprve pokusí s oběma tajemníky domluvit. „Pokud se to nepodaří, budeme pátrat dál, jak z toho ven. Budeme hledat pomoc a radu na krajském úřadě a ministerstvu vnitra,“ doplnil s tím, že zatím nedokáže předjímat, jaké důsledky bude mít tato situace pro město.

Oba tajemníci spolu dobře vycházejí

Staronový tajemník Miroslav Jašíček se mezitím vrátil na svůj bývalý post.

„Ano, jsem zase oficiálně tajemník. Nicméně agenda mi zatím předána nebyla. Přesto sbírám informace, které mi v průběhu předchozích dvou let unikly, a připravuji vše, abych mohl jako tajemník fungovat. Vypadá to, že zřejmě k sobě budu mít ještě kolegu. Nicméně s Jiřím Šrámkem spolu vycházíme velice dobře, proto s tím nemám žádný problém,“ popsal neobvyklý stav Jašíček, který má nárok kromě funkce také na ušlý výdělek.

„Tohle řeší zákoník práce a já předpokládám, že se jím město bude řídit,“ řekl s tím, že o nové situaci už s radními diskutoval. „Nějaké návrhy mám, ale já nejsem od toho, abych navrhoval. Počkám, s čím přijde můj zaměstnavatel,“ řekl Jašíček a k věci se dál už nechtěl vyjadřovat, aby nejasnou situaci zbytečně nevířil.

Přesto přiznal, že se mu velmi ulevilo, když si po takřka dvouletém boji vyslechl pravomocný verdikt, který jej očistil.

„Samozřejmě, měl jsem radost, to je pochopitelné. Bylo to jisté zadostiučinění. Celou dobu jsem cítil, že to jednání ze strany města nebylo fér,“ konstatoval Miroslav Jašíček.

Podle vedení mariánskolázeňské radnice bylo důvodem odvolání to, že tajemník řádně neplnil své pracovní povinnosti. Nevěděl prý, že bývalý vedoucí stavebního odboru Petr Huml řádně nechodil do práce.

Městu tím vznikla škoda údajně přes 50 tisíc korun, protože vzhledem ke skutečnostem neměl mít vedoucí stavebního odboru na plat nárok. Jašíček pochybení od samotného začátku důrazně odmítal.

„Já sám jsem na základě svého zjištění u něj zavedl přísnou denní kontrolu docházky. Pracuji na městském úřadě již více než 25 let a celou dobu jsem zájmy města bránil a hájil dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Jsem osobou apolitickou a vždy se snažím řádně dodržovat všechny právní předpisy a zákonné postupy,“ uvedl už před časem Jašíček.

Ještě se nerozhodl, zda a případně jak bude poškození své pověsti řešit.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...

V karlovarské lékárně míchají konopné tablety, nejsou ale pro každého

Lékárna Karlovarské krajské nemocnice může zpracovávat léčebné konopí. Na...

Lékárna Karlovarské krajské nemocnice jako jediná ve Varech může od letošního roku zpracovávat léčebné konopí. Poté, co...

Věž v Podhradí po staletích nabídne nezapomenutelný výhled na kraj

Podhradí, zřícenina Dolního zámku a zřícenina hradu Neuberg.

Ještě po válce stálo v Podhradí u Aše několik šlechtických sídel a žily zde dva tisíce obyvatel. Pak ale přišly roky,...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na iDNES.cz