Momentka z duelu Chodova a Plzně.

Momentka z duelu Chodova a Plzně. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Medaile pro volejbalový Chodov je stále blíž. Ve druhé lize je třetí

• 0
Ženy BVC WITTE Chodov potvrdily v domácích zápasech proti Rumburku roli favorita a po zaváhání Plzně doma proti Ústí jsou stále ve hře o medailové umístění.

Ve třiatřicátém a čtyřiatřicátém kole II. ligy volejbalistek porazil Chodov TJ Rumburk 3:0 (26, 20, 16) a 3:0 (13, 19, 22) a v tabulce je čtvrtý se tříbodovou ztrátou na třetí Liberec. S ním má k dobru ještě dohrávku a premiérové vystoupení ve II. lize zakončí 19. března v Ústí nad Labem.

Chodov si v úvodním setu prvního sobotního zápasu kontroloval v průběhu první sady vedení. Koncovku však hostující Rumburk zdramatizoval, když odvrátil tři setbaly. Domácí hráčky ale nakonec bojovné soupeřky udolaly 28:26.

V druhém setu šel do vedení Rumburk 8:5. V druhém technickém oddechovém čase již vedl Chodov 16:14 a set i díky výbornému výkonu po nemoci se vracející K. Pecháčkové získaly domácí hráčky 25:20.

Závěrečný set byl vyrovnaný jen do poloviny, od stavu 16:14 hráčky hostí přidaly jen čtyři body a Chodov po výhře v setu 25:18 získává i celý zápas 3:0. V druhém zápase se místo M. Zahrádkové na bloku objevila V. Borková.

Chodov pokračoval ve výborném výkonu z prvního zápasu a první set získal rychle 25:13. Druhou sadu pak, taktéž celkem svižně, 25:19. Set závěrečný 25:22.

"Holky se dneska předháněly, kdo vybere těžší balon v poli," pochvaloval si trenér BVC WITTE Jiří Tureček a dodává: "Byli jsme silnější v útoku, tam byl největší rozdíl mezi oběma soupeři."

Ženy BVC WITTE se naposledy představí doma v dohrávce 29. a 30. kola v sobotu, kdy nastoupí proti druhému Liberci a v zápasech, které začínají v 11 a 15 hodin se můžeme těšit na parádní volejbal.

Kadetky naopak

Chodovským kadetkám se nepodařilo navázat na výborné výkony v Liberci, soupeřky ze Střešovic předčily domácí hráčky především hrou v poli, když na rozdíl od chodovských předvedly větší touhu míče skutečně vybrat.

V devětadvacátém a třicátém kole první ligy kadetek prohrál Chodov s Tatranem Střešovice 1:3 (18,-20,-16,-21)a1:3 (18, -21, -21, -17). V tabulce je pátý, čtyři body za čtvrtým VSK Baník Sokolov. Ten s Libercem prohrál 0:3 (-19, -26, -20) a v odvetě jej porazil 3:0, 3:0 (24, 18, 22).

Úvodní set prvního zápasu byl ve znamení servírujících hráček a ten rozhodla ve prospěch Chodova M. Mühlhauserová, když se od stavu 17:16 zastavila až při setbalu. 25:18.

Ve druhém setu si domácí hráčky zpočátku držely mírný náskok, v polovině však získaly opratě hosté a hráčky Střešovic braly vítězství v setu 25:20. Tato výhra je nakopla k ještě lepšímu výkonu a domácí následující set více přihlížely hře soupeřek, než by samy hrály a prohrály 16:25.

V setu čtvrtém to chvíli vypadalo, že by ještě domácí mohly myslet na obrat, když se ujaly vedení 8:4, jenže vedení neudržely a hostující se mohly radovat z prvního sobotního vítězství.

Druhý zápas byl hodně podobný prvnímu. Úvodní set získaly opět hráčky Chodova 25:18. Jenže následující tři sady získal soupeř a Střešovice se tak mohly radovat i podruhé.

Kadetky BVC WITTE v dalším kole cestují do Jirkova, kde se 19. března utkají s Ervěnicemi. Sokolov hraje ve Střěšovicích, které jsou za Chodovem.