Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Strážníci se více zaměří na řidiče, kteří špatně parkují u nemocnice

  7:03aktualizováno  7:03
Karlovarští strážníci se rozhodli více zaměřit na řidiče, kteří špatně parkují u karlovarské nemocnice v Drahovicích. Stížností na auta nevhodně odstavená mimo areál přibylo poté, co nemocnice začala nedávno za stání vybírat poplatek.

Za každou půlhodinu parkování u nemocnice v Karlových Varech zaplatí řidiči 20 korun. Výjimkou je prvních 30 minut, které se neplatí. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Prvních 30 minut zdarma, každou další půlhodinu za dvacetikorunu. Takový parkovací systém zavedla od 1. listopadu karlovarská nemocnice. Ne každému řidiči se však chce platit a raději nechá své auto v ulicích kolem nemocničního areálu.

To se však nelíbí tamním obyvatelům, kteří si na špatně parkující řidiče čím dál častěji stěžují. Od konce tohoto týdne se na ně zaměřili také strážníci. A místo pouhého upozornění, budou rozdávat pokuty.

"Sešly se tam tři typy řidičů. Jednak tam parkují návštěvníci nemocnice a zdravotnický personál, pak jsou to lidé, kteří pracují v lázeňském centru a samozřejmě ti, kteří v okolí nemocnice bydlí," vyjmenoval Marcel Vlasák, velitel karlovarských strážníků.

Výsledkem jsou stížnosti na špatné parkování, které se městským policistům kupí na stole. Proto se chystají na kontroly zejména do Americké a Anglické ulice. Po nich prý přijdou na řadu další.

Potíže s parkováním mají i někteří zdravotníci

"Sankce od nás mohou koncem týdne očekávat ti řidiči, kteří poruší jasný zákaz stání. V blokovém řízení jim hrozí pokuta až do dvou tisíc korun, za odtah je sazba tisíc korun. Samozřejmě bude záležet na konkrétní situaci," řekl velitel.

Podle mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Barbory Silné parkují v uličkách rezidenční čtvrti nejen klienti nemocnice, kterým se nechce platit, ale i zdravotníci, kteří ještě nedostali své parkovací karty.

"Nyní chystáme druhé kolo jejich výdeje. V prvním je ještě nedostali všichni, neboť jsme na jejich úkor upřednostnili parkovací místa pro klienty naší nemocnice," vysvětlila.

Karty prý zdravotníci dostanou v těchto dnech, navíc nemocnice brzy dokončí další parkoviště ve spodní části areálu. To nabídne dalších 20 parkovacích míst. "Problém bude vyřešený určitě do konce roku," ujistila Barbora Silná.

Karlovarská nemocnice zavedla nový parkovací systém kvůli tomu, že v jejím areálu často parkovali návštěvníci města a mnohdy blokovali výjezd sanitkám a hasičům (více o zavedení poplatku čtěte zde).

Od začátku listopadu zpřístupnila nemocnice lidem dvě nová parkoviště, která jsou u vjezdu z Americké ulice a pavilonu akutní medicíny. Boční vjezd, kterým bylo možné dostat se do areálu z Bezručovy ulice, uzavřela.

Za parkovací místo musí nově platit také zaměstnanci nemocnice. Ti s rezervovaným místem tisíc korun měsíčně, bez rezervace pak dvě stovky. Z peněz, které nemocnice za parkování vybere, chce v zimě udržovat chodníky a silnice.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...

Kde jste vzali tu naftu? Auto zlodějů hned po krádeži stavěli policisté

policie velikonoce řidič alkohol kontrola

Smůlu měla šestice zlodějů, která na Chebsku ukradla ze stavby silnice zhruba sto litrů nafty. Když se svým lupem...

Na Karlovarsku se převrátila cisterna s fekáliemi, vylily se na silnici

U Hroznětína se převrátila cisterna převážející fekálie.

Cisterna převážející fekálie z chovu zvířat se ve čtvrtek odpoledne převrátila u Hroznětína na Karlovarsku. Hasiči...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz