České basketbalistky čeká turnaj ve Varech, dorazí Elhotovy i novicky

  7:49aktualizováno  7:49
Mezinárodní turnaj ženských basketbalových reprezentací se po roce vrací do Karlových Varů. Už posedmé, za dobu uplynulých devíti let se mezinárodní turnaj nekonal pouze jednou a tradice započatá v roce 2010 se letos dočká dalšího pokračování.

Petra Záplatová (vlevo) a Lenka Bartáková na tréninku českých basketbalistek | foto: ČBF / Václav Mudra

Letošní klání čtyř reprezentačních výběrů, které přivítá Hala míčových sportů KV Arena od 19. do 21. června, bude vlastně takovou exkurzí do minulosti. Všechny celky totiž už na karlovarském turnaji alespoň jednou startovaly. Turecko, Čína, Rumunsko a samozřejmě také domácí výběr.

O české reprezentaci snad nemůže nikdo pochybovat. Ta se karlovarskému publiku jako hostitel svých soupeřů samozřejmě představila v každém ročníku. Letos navíc bude do turnaje vstupovat v dobrém rozpoložení.

Basketbalistky jsou krůček od splnění svého hlavního cíle - postupu na EuroBasket 2019. Ve čtyřech zápasech kvalifikace nepoznaly porážku, když zdolaly i aktuální třetí nejlepší evropský tým Belgii. Karlovarský turnaj bude hlavní přípravou na podzimní finiš kvalifikačních bojů.

Stejnou bilanci v kvalifikaci mají i turecké basketbalistky. Rozhodně tak míří na další evropský šampionát, ale rozehrané to mají na více frontách. Turnaj, který už také dobře znají, jim bude sloužit jako úvodní příprava na světový šampionát, který se uskuteční na konci září.

Ke stejnému cíli směřuje i Čína, která se rovněž na světovém turnaji ve Španělsku představí. Tradiční účastník MS či OH bude chtít k loňské jediné výhře v Karlových Varech, kdy o jediný bod přehrál českou reprezentaci, přidat další úspěchy.

Basketbaloví pamětníci si určitě vzpomenou, kdy mohli v Karlových Varech vidět rumunskou basketbalovou reprezentaci. Ano, Rumunky byly mezi čtyřmi celky, které v roce 2010 celou tradici karlovarského turnaje pomáhaly založit.

Češkám půjde o nominaci

Loni Češky skončily na turnaji v KV Areně na posledním čtvrtém místě, to byl ale tým v počáteční fázi přípravy na blížící se mistrovství Evropy v Praze a Hradci Králové a turnaj v Karlových Varech byl pro ně první herní prověrkou. Dvakrát tady navíc ztratily zápas až v samotné koncovce a s fanoušky se rozloučily výhrou nad Srbkami, tehdy úřadujícími mistryněmi Evropy.

Zajímavý turnaj nás čeká také letos, vždyť v něm zúčastněným basketbalistkám půjde o to dostat se do závěrečných nominací svých celků. Český tým s úspěšným trenérem Štefanem Svitkem, dva účastníci posledních OH i nadcházejícího MS a tradiční evropský celek jsou zárukou kvalitní podívané.

V české sestavě by neměly chybět sestry Kateřina a Karolína Elhotovy. Ale i několik mladých hráček.

Více informací k turnaji i vstupenkám najdete na webu České basketbalové federace www.cbf.cz nebo na sociálních sítích Český basketbal.

Nejčtenější

Nemáte tu co dělat, jdu vás vykrást, spustil zloděj na majitelku domu

Podobizna muže, který chtěl vykrást dům v Dolním Rychnově.

Na drzého zloděje narazila majitelka rodinného domu v Dolním Rychnově na Sokolovsku. Když ho nachytala na svém balkoně,...

Žena zkolabovala na ulici, zachránilo ji hned několik náhod najednou

Defibrilátory, které zachraňují život, už najdete i na benzínkách

Pořádnou dávku štěstí měla žena, která ve čtvrtek odpoledne v Karlových Varech zkolabovala na ulici. Stalo se jí to...

VIDEO: Lidé protestovali proti škole pilotů s nastartovanými sekačkami

Lidé z okolí letiště si na protest proti plánovanému zřízení letecké školy...

Se sekačkami, křovinořezy a transparenty se vydali v pondělí odpoledne na karlovarské letiště obyvatelé okolních obcí,...

Záchranáře na Chebsku uvěznila ledovka, holčička se narodila v sanitce

Záchranáři to kvůli ledovce nestihli do porodnice, v jejich sanitce přišla na...

Dramatické chvíle prožili záchranáři, kteří při páteční ledovce na Chebsku vezli do porodnice rodičku. Zatímco obvykle...

ANKETA: Krajská města zdobí vánoční stromy, vyberte ten nejkrásnější

Vánoční strom

Centra měst ovládla vánoční atmosféra, ke které patří i ozdobené vánoční stromy. Jako už tradičně mohou čtenáři...

Další z rubriky

Šermíř Rubeš přemohl záhadnou nemoc a uspěl na SP v Bernu

Šermíř Martin Rubeš

Po loňské zapomněníhodné sezoně se karlovarský šermíř kordista Martin Rubeš vrátil do kolotoče Světového poháru. A hned...

Po prologu Ski Classics v Livignu byl Bauer se svým týmem spokojený

Mezinárodní laufařský tým poskládaný Lukášem Bauerem.

O víkendu odstartovala Ski Classics v italském Livignu a v obou částech letošního prologu laufařské série byl eD Bauer...

První atak ze dna karlovarští hokejisté odrazili

Karlovarský brankář Filip Novotný (vlevo) se vydal k mantinelu zpacifikovat...

Na dvě vystoupení bez bodového zisku dala v neděli zapomenout hokejová Energie. Po domácích porážkách od Vítkovic a...

Najdete na iDNES.cz