Plážový volejbal - ilustrační foto.

Plážový volejbal - ilustrační foto. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Nejlepší ruku zradila v republikovém finále osmnáctek hlava

• 0
Nominační turnaj pro mistrovství Evropy osmnáctek v litevském Vilniusu obstaral ještě před chodovským turnajem dvacítek republikový šampionát v Čelákovicích. Skvěle si tam vedla chodovská Šárka Vodenková se spoluhráčkou Patricií Missottenovou.

Předváděly společně asi nejlepší plážový volejbal od doby, co spolu hrají. Na kurtech jich bylo všude plno a soupeřky drtily nejen tvrdými útoky, ale také velmi kvalitním servisem.

Vodenkové s Missottenovou se nevydařilo až finále, ve kterém podlehly 0:2 (-14, -21) Třešňákové s Pilátovou. V druhém setu sice Vodenková s Missottenovou dokázaly umazat pětibodový náskok soupeřek, chyba v koncovce však znamenala konec nadějí na zvrat utkání.

"Vyhrát druhý set, holky by vyhrály i celý zápas," věděl reprezentační trenér Milan Džavoronok. "Co je platné, že máte nejlepší ruku v republice, když vám přestane fungovat hlava. Hanka s Bárou byly trpělivější a výhru si zasloužily."

Do semifinále v Čelákovicích se probojovala také další chodovská dvojice Gergelyová s Mühlhauserovou. Ty nejprve v druhém kole potrápily reprezentantky Pilátovou s Třešňákovou, když reprezentační pár v prvním setu musel odvracet dva setboly. V opravách pak převálcovaly Medovou s Kalovou 2:0 (-6, -10) a v souboji o postup do semifinále vrátily Dostálové s Chmelařovou porážku z mistrovství republiky žactva na Strahově.

V souboji o třetí místo nestačily na plzeňský pár Forejtová -Valková a po prohře 0:2 (-11, -8) skončily čtvrté. "Bylo to díky vyčerpání z průběhu turnaje i nachlazení Moniky Mühlhauserové," říká Zdeněk Malich z chodovského klubu.