Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sokolovská nemocnice má moderní pavilon C. Pojme všechny ambulance

  8:02aktualizováno  8:02
Pacienti sokolovské nemocnice se dočkají mnohem komfortnějšího prostředí. Téměř všechny ambulance, jimiž ročně projde až 40 tisíc nemocných, budou na jednom místě. Ve zmodernizovaném přízemí pavilonu C.

Zdravotníci ve zmodernizovaném pavilonu C Nemocnice Sokolov. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Karlovarský kraj jej nechal za 16,6 milionu korun kompletně opravit. Zrekonstruovanou část pavilonu už nemocnice i slavnostně otevřela a ukázala.

"Ambulantní trakt je srdcem nemocnice. Budou se tu dobře cítit pacienti i personál," je si jist asistent jednatele špitálu Joža Lokajíček. Dříve v těchto prostorách sídlilo oddělení nukleární medicíny a po jeho zrušení dlouho nic.

Teď jsou tu hned vedle centrálního vstupu v pavilonu C připraveny prostory k přestěhování neurologické, interní, chirurgické a ortopedické ambulance, dětské i dospělácké pohotovosti. Lékaři mají k dispozici zákrokový sál, ženy čekající na vyšetření na mamografu už nebudou muset jako dosud sedět na chodbě.

"Rozdíl oproti minulosti je neporovnatelný. Ambulance byly v areálu roztříštěné a museli jsme přebíhat mezi pavilony. To odpadne. Změna pro nás i pro pacienty je úžasná. I ve srovnání s jinými nemocnicemi v kraji a v republice, jak znám jejich prostředí," hodnotila primářka neurologického oddělení Jana Hrušková.

Raději by prý sice viděla ambulance prostornější, ale jiné dispoziční řešení starší špitál neumožňoval.

Vnitřní vybavení je k nepoznání

Stavba probíhala od ledna do poloviny května. Dělníci vyměnili rozvody vody, kanalizace, elektřiny, vzduchotechniky. Nové je vybavení, podlahy, podhledy včetně svítidel, výmalba.

V horních patrech pavilonu C ještě ve starých prostorách pracuje laboratoř, endoskopie, kožní a dětská ambulance. "Také bychom je chtěli postupně opravit. Záleží ale, zda krajské zastupitelstvo uvolní peníze. Na tak rozsáhlou rekonstrukci nemocnice nemá," konstatoval správní ředitel Nemocnice Sokolov Eduard Škivra.

Kraj ale skoupý není. Letos ještě do sokolovské nemocnice investuje dalších 50 milionů korun na zateplení a výměnu oken v pavilonu B a na rekonstrukci oddělení ARO. Práce začnou během několika týdnů.

"Pokračujeme v tom, co jsme Nemocnici Sokolov slíbili. Investujeme do ní stejně jako do ostatních nemocnic. Aby stejné podmínky a péči měli občané bez ohledu na to, zda se nechají ošetřit v Karlových Varech, Sokolově nebo v Chebu," řekl hejtman Josef Novotný.

Připomněl, že hrozilo zavření sokolovského špitálu nebo jeho přeměna na pouhou léčebnu, než ho kraj v roce 2011 pronajal firmě Nemos. Loni kraj dokončil v sokolovské nemocnici obnovu pavilonu G, kde sídlí ředitelství. Přebudované je i lůžkové rehabilitační oddělení v pavilonu D, které slouží především pacientům po mrtvici.

Díky těžařům má nemocnice moderní kuchyň i jídelnu

Vydatně přispívá i partner nemocnice - těžařská firma Sokolovská uhelná. V roce 2012 za 77 milionů komplexně opravila pavilon F, kde slouží moderní kuchyně, jídelna pro zaměstnance, centrální šatny s pěti sty skříňkami a velké sklady zdravotnického materiálu.

Teď těžaři staví v areálu špitálu za 60 milionů korun parkovací dům pro 130 aut s vjezdem zdarma. Hotovo bude příští rok. Současně Sokolovská uhelná vybuduje také nový centrální vstup do nemocnice, aby se pacienti a návštěvy dostali z krytého parkoviště dovnitř k ordinacím a na oddělení "suchou nohou".

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Další z rubriky

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Z kraje zmizí další telefonní budky. Zůstanou tam, kde je špatný signál

Telefonní budka na chebské pěší zóně v centru města zůstane.

Dvě desítky telefonních automatů zmizí do konce letošního roku z Karlovarského kraje. Společnost O2, která budky...

VIDEO: Zloděj kradl v karlovarských hotelech, natočila ho kamera

Zloděj vykrádal recepce v karlovarských hotelech

Policisté pátrají po hotelovém zloději, který v Karlových Varech vykrádal recepce. Vždycky počkal, až recepční odejde,...

Najdete na iDNES.cz