Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nová poliklinika v Sokolově bude stát 50 milionů, peníze dají těžaři

  15:56aktualizováno  15:56
Mnohem dráž vyjde vybudování polikliniky či lékařského domu, který chystá firma Nemos Ambulance ve spolupráci se Sokolovskou uhelnou. Místo původních 8 až 10 milionů korun se má investice do přestavby části kancelářské budovy naproti bývalému autobusovému nádraží vyšplhat až k 50 milionům.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Původně jednatel Nemos Ambulance David Soukup mluvil o konci letošního roku jako o termínu otevření deseti až třinácti ordinací ve dvou patrech. Jenže projektování pak přineslo komplikace. Třeba hasiči přišli s požadavkem na jiný výtah, schodiště a podobně.

"Takže dnes je to tedy projekt asi za 50 milionů korun a jsme úplně jinde než u přestavby volných kanceláří v sedmém patře," řekl Soukup. Firma proto snahu téměř vzdala, když zjistila, že jde o nenávratnou a ekonomicky nerozumnou investici. Přípravy na čas utichly.

Jenže těžařská společnost Sokolovská uhelná, která je partnerem Nemosu a výšková kancelářská budova jí patří, překvapivě řekla, že i tolik peněz je ochotna investovat.

"Už jsme to nechali být, ale prostor se znovu otevřel. Sokolovská uhelná má jiný strategičtější pohled, ne jen ten finanční. Chce se o objekt postarat. Dohodli jsme se tak, že projektovou dokumentaci dopracujeme ne pro 7. patro, ale pro 1., 2. a 3. patro. Za měsíc předložíme rozpočet v upravené verzi a SUAS se vyjádří," popsal další postup David Soukup.

Ordinace koupí a převezmou od doktorů

Nemos (má v pronájmu na 20 let sokolovskou nemocnici) sem chce soustředit všechny své ambulance - oční, zubní a jiné, které v kraji provozuje. Plus nové lékařské praxe.

Koupí je a převezme od doktorů, kteří končí třeba kvůli vyššímu věku nebo z ekonomických důvodů. Zdravotní pojišťovny by těžko se zcela novými ambulancemi podepsaly smlouvy.

"Jak velkou částku poskytneme? Záleží na Nemosu, s čím přijde. My mu vyjdeme vstříc," prohlásil už dříve šéf Sokolovské uhelné František Štěpánek.

Tradiční polikliniku v Sokolově už řadu let řídí ruský podnikatel Lukman Lukmanov. Před časem obvinil Nemos, že mu přetahuje personál (více čtěte zde).

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...

Věž v Podhradí po staletích nabídne nezapomenutelný výhled na kraj

Podhradí, zřícenina Dolního zámku a zřícenina hradu Neuberg.

Ještě po válce stálo v Podhradí u Aše několik šlechtických sídel a žily zde dva tisíce obyvatel. Pak ale přišly roky,...

Na Karlovarsku se převrátila cisterna s fekáliemi, vylily se na silnici

U Hroznětína se převrátila cisterna převážející fekálie.

Cisterna převážející fekálie z chovu zvířat se ve čtvrtek odpoledne převrátila u Hroznětína na Karlovarsku. Hasiči...

Najdete na iDNES.cz