Michal Vachovec

Michal Vachovec | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Nepříjemným zákrokům pomohl rozhodčí, ví karlovarský kouč Baďouček

• 0
Jedno vyloučení střídalo druhé. Trest za trestem. Čtvrteční přípravný zápas na novou extraligovou sezonu příliš přátelský duel nepřipomínal. Na ledě se pořádně jiskřilo a Energie v nervózním utkání utrpěla porážku 2:5. Po drtivé výhře nad Chomutovem přišlo vystřízlivění. Lehkost v koncovce se vytratila a úspěšnost přesilových her v parném dni roztála jako pára nad hrncem.

O výsledku rozhodla už první třetina, kdy Litvínov odskočil do vedení 3:1 a byl lepším týmem. Klub do nového ročníku vstupuje s novým názvem HC Verva Litvínov a v KV Aréně se hokejisté v černých dresech proháněli po ledě opravdu rychle. Přestáli i druhou část, v níž domácí tlačili.

Ve Švýcarsku

Do země Helvétského kříže s týmem odcestují čtyři formace. Karlovarský trenér Václav Baďouček počítá s osmi obránci a třinácti útočníky. "Pojedeme na turnaj s hráči, kteří nastoupili proti Litvínovu. Je to víceméně konečná podoba kádru.
Usilujeme už jen o příchod jednoho obránce," připomíná snahu získat novou tvář do týmu. Posila do obrany by mohla s mužstvem odcestovat už do Švýcarska na turnaj. Během turnaje narazí Energie na silné protivníky z tamní nejvyšší hokejové soutěže. Davos, Lugano a Ambri Piotta. "Určitě se budeme do turnaje ve Švýcarsku věnovat nácvikům různých herních situací a přesilových her," myslí si kouč Energie Baďouček.

Jenže nedokázali skórovat. "Po všech stránkách nepovedené utkání. Hrozně špatně jsme vstoupili do první třetiny, ještě jsme asi kroužili čestné kolečko s pohárem pana Mosera," prohodil s úsměvem Václav Baďouček v narážce na předzápasové předání trofeje hráčům Energie.

Zatímco proti Chomutovu hráči excelovali při hře v početní převaze, tentokráte se potýkali s častými nepřesnostmi, a i přes vysoký počet možností soupeře brankově trestat nedokázali. "Ve druhé třetině jsme měli spoustu přesilovek, několik šancí. Ale nedokázali jsme je využít. Zápas proti Litvínovu se nám rozhodně nepovedl," přiznal hlavní trenér mužstva.

Velmi výrazně byl duel poznamenán špatným výkonem rozhodčích. Hlavní sudí Petr Lacina s Tomášem Zubzandou nasadili nečitelný metr a kvalitě zápasu rozhodně nepřidali.

"V utkání bylo hodně nepříjemných zákroků. Tentokráte můžu říct, že nejvýrazněji tomu pomohli rozhodčí. Z jejich strany tam bylo hodně nepřeností a na hole hráčů se přenesla nervozita. Opravdu hodně to bylo ovlivněno špatným výkonem rozhodčích," už klidně říkal po utkání Baďouček.

Vyvrcholením dění na ledě poznamenaném mizerným počínáním mužů v pruhovaném byla bitka Marka Melenovského s Jánem Brejčákem. Nepoměrně vyšší mladík v dresu Litvínova se ostře pustil do zkušeného útočníka Energie a v drsné výměně názorů měl jasně navrch. Více trestných minut ze souboje překvapivě vytěžil Melenovský.

"První kolo extraligy hrajeme právě v Litvínově, určitě to bude zajímavé. Jde o derby, takže to asi nebude přátelštější než dnes," usmíval se.

Další z pořádně nejasných verdiktů rozhodčí předvedli ve druhé třetině, kdy odvolali gól dosažený Martinem Zaťovičem. "Mě to rozhodčí zdůvodnil tím, že poskytoval Litvínovu výhodu. Ale pak vyloučil dva hráče, každého z jedné strany. V tom případě nemůže nikomu dávat výhodu. V zápase bylo několik divně posouzených momentů.

Rozhodčí si stěžovali jeden na druhého, takže špatné po všech stránkách... Ale to nás nijak neomlouvá, my jsme hráli špatně především v první třetině," uznává Václav Baďouček.

Společně se svým týmem má před sebou týden bez zápasu. Od čtvrtka pak Energii čeká turnaj ve Švýcarsku. "Máme vlastně první týden v přípavě bez zápasu. Na turnaji nás čekají kvalitní soupeři s agresivním pojetím hokeje. Dobrá příprava na extraligu," myslí si.