Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nová továrna na autozámky je pod střechou, zaměstná stovky lidí

  12:03aktualizováno  12:03
Výstavba nového závodu společnosti Witte Automotive v Ostrově pokračuje mílovými kroky. Už v prosinci začnou do hal stěhovat první technologie. Na konci příštího roku bude v dílnách pracovat 180 lidí, do pěti let má jejich počet stoupnout na pět stovek. Zhruba 400 míst bude nových.

Nové haly společnosti WITTE v ostrovské průmyslové zóně jsou už pod střechou. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Stavba nových výrobních prostor přitom začala letos v dubnu. „Nejnáročnější bude instalace lakovny. Ta skončí až v březnu,“ uvedl výrobní ředitel podniku Ladislav Kröbl.

Ještě před tím, než ji začnou technici montovat, se ovšem do Ostrova přijedou podívat zástupci automobilky BMW, pro kterou bude Witte realizovat velkou zakázku.

„Po spuštění provozu budeme mít pod jednou střechou všechny technologické postupy. Od vstřikovny přes lakovnu až po konečnou montáž,“ naznačil Kröbl. Právě lakovna je přitom úplnou novinkou v nabídce Witte.

„Doposud jsme lakování dílů zadávali externí firmě. Ta se ovšem v případě ostrovského podniku stala naším partnerem a podělila se s námi o své know how,“ konstatoval výrobní ředitel.

Nová pracovní místa

Nový podnik pochopitelně nabídne řadu nových pracovních pozic. Už nyní prostřednictvím dvou náborových středisek shání společnost zaměstnance. Poptávka je jak po dělnických profesích, tak po logisticích, technolozích či specialistech v nejrůznějších oborech.

„A docela se nám to daří,“ pochvaloval si Kröbl. „Až na několik málo míst se ta nabízená podařilo zaplnit kvalitními lidmi. Ti se postupně zaučují u našich německých kolegů,“ vysvětlil výrobní ředitel Witte Nejdek. Už na konci příštího roku by přitom v ostrovských halách mělo pracovat přibližně 180 lidí.

„Část z nich přijde ze Staré Role, kam jsme už v minulosti přesunuli montáž lakovaných klik. Zhruba 60 pozic ale bude nových,“ uvedl Kröbl. Do pěti let pak počet zaměstnanců stoupne na pět stovek. „Nové zaměstnance sháníme ve spádové oblasti od Chebu až po Chomutov,“ doplnil Kröbl.

Do projektu nových výrobních hal, které v ostrovské průmyslové zóně zabírají 24 tisíc metrů čtverečních včetně administrativní části, investuje v následujících třech letech společnost 50 milionů eur.

Kliky a zámky pro všechny

Witte Nejdek vyrábí veškeré zámky do osobních i nákladních automobilů. Produkuje prakticky veškeré zámkové systémy. Sedačkové zámky, zámky zapalování, dveřní či kapotové. Výrobky nejdecké společnosti najdou uživatelé vozů celé řady automobilek.

„Možná by bylo jednodušší říct, pro koho nevyrábíme. Asi by se našla nějaká japonská či francouzská automobilka, ale de facto vyrábíme pro všechny. V portfoliu firem, kterým dodáváme naše výrobky, jsou tak například i výrobci luxusních a supersportovních aut. Pro ně děláme malé, ale prestižní série,“ řekl o paletě výrobků obchodní ředitel firmy Gerhard Knop.

Firma v současné době zaměstnává přibližně 2150 lidí.

„Včetně těch agenturních. To my ale nějak nerozlišujeme, protože kapacity se přelévají mezi tím, co máme my, a tím, co dodává agentura,“ upřesnil obchodní ředitel. Witte Nejdek je dceřinou společností firmy Witte Automotive. Vznikla v roce 1992 na popud nejdeckého rodáka a menšinového majitele firmy Edwarda Rückerta.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Policie v kraji shání přes sto lidí, láká je na náborový příspěvek

Ilustrační snímek

Přijď a staň se policistou na zkoušku. Tak krajská policie láká zájemce na přijímací testy nanečisto. Novým posilám...

Muž onanoval na nádraží, přestal až na výzvu policejní hlídky

Ilustrační snímek

Cestující na mariánskolázeňském nádraží pohoršoval muž, který se ukájel na veřejnosti. S onanováním přestal, teprve...

Na Karlovarsku se převrátila cisterna s fekáliemi, vylily se na silnici

U Hroznětína se převrátila cisterna převážející fekálie.

Cisterna převážející fekálie z chovu zvířat se ve čtvrtek odpoledne převrátila u Hroznětína na Karlovarsku. Hasiči...

Najdete na iDNES.cz