Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V sedle bicyklu až za hranice. Cyklisté se mohou těšit na nové stezky

  17:54aktualizováno  17:54
Stavba nové přeshraniční cyklostezky z Doubravy přes saský Bad Elster až do Olešnice začala v Aši. Na bicyklech mohou novou trasu absolvovat lidé do konce letošního roku. V kraji se chystají i další kilometry cyklotras a cyklostezek.

Ještě letos by se měla na Chebsku také prodloužit cyklostezka po bývalé Slapanské trati. V plánu je i rozšíření páteřní cyklostezky z Chocovic do Chebu. (Ilustrační snímek) | foto: Martin Stolař, MAFRA

Cyklisté se mohou těšit na další rozšíření cyklotras a cyklostezek. Doubravu na Ašsku a saskou Olešnici ještě letos spojí nová trasa, která povede přes lázeňské příhraniční město Bad Elster a sousední Adorf. Na stavbu už jsou v Čechách i v Německu peníze, hotová bude do konce roku.

"Na české straně vybudujeme 1 210 metrů cyklostezky. Povrch bude částečně z asfaltu a částečně z betonových panelů," sdělil mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. Na německé straně bude mít cyklostezka délku zhruba 17 kilometrů a rozdělí se do osmi úseků.

Termín dokončení je stanoven na listopad letošního roku a trasa povede z Bad Elsteru do Adorfu a končí v Olešnici. Cesta částečně povede po zrekonstruované silnici. Pokračovat bude po lesní cestě a v údolní nivě potoka Bílý Halštrov.

Převážná část nákladů půjde z pokladny Evropské unie prostřednictvím přeshraničního programu Cíl 3, desetinu nákladů uhradí město Aš, pěti procenty pak přispěje státní kasa České republiky. Úsek na české straně bude stát téměř 7,5 milionu korun.

Rozšíření se dočkají i další cyklostezky

Příznivci kol se mohou těšit i na další nové úseky. Ještě letos by se měla na Chebsku prodloužit cyklostezka po bývalé Slapanské trati. V plánu je i rozšíření páteřní cyklostezky z Chocovic do Chebu.

"Trasy jsou připravené, bude záležet na tom, jak dopadne Regionální operační program Severozápad. To ale v současné době nikdo neví," reagoval na dotaz správce Cykloportálu Karlovarského kraje Miroslav Landa.

Do konce roku by měla být hotová cyklostezka z Ostrova do Jáchymova, která povede po nevyužívané železniční trati (více čtěte zde). Vloni na podzim se značení dočkaly nové trasy na Chebsku.

"Jedna trasa vede z Františkových Lázní až do Skalné, druhá z velkého Luhu do Milhostova a třetí se prodloužila z Kaceřova až do Františkových Lázní," upřesnil Landa.

Chystá se i vyznačení cyklotras mezi Luby, Milhostovem a Nebanicemi, které spojí okolí Lubů s páteřní cyklostezkou Ohře. Připravuje se rovněž propojení mezi Karlovými Vary a sousedním Chodovem.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

VIDEO: Zloděj kradl v karlovarských hotelech, natočila ho kamera

Zloděj vykrádal recepce v karlovarských hotelech

Policisté pátrají po hotelovém zloději, který v Karlových Varech vykrádal recepce. Vždycky počkal, až recepční odejde,...

Obyvatelé sepsali petici, bojí se přecházet nepřehlednou silnici

Obyvatele Starého Rybníku trápí nebezpečná a nepřehledná silnice, která obec...

Lidé v obci Starý Rybník na Chebsku volají po větší bezpečnosti. Problémová je zejména nepřehledná komunikace, která...

Po koupání v Kolovském rybníku mají děti vyrážku, mohou za to paraziti

Ilustrační snímek

V Kolovském rybníku nedaleko Karlových Varů se podle všeho rozmnožily cerkárie a způsobily svědivou vyrážku asi deseti...

Najdete na iDNES.cz