Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Krajská firma vydělala přes dva miliony, manažeři dostanou statisíce

  8:51aktualizováno  8:51
Více než 620 tisíc korun si na odměnách rozdělí manažeři s vazbami na politiku, kteří loni působili jako členové představenstva akciové společnosti Údržba silnic Karlovarského kraje. Silničářskou firmu vlastní Karlovarský kraj.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Manažeři splnili několik podmínek, třeba tu, že dosáhli zisku nad dva miliony korun. Na účtech jim díky tomu přistanou stovky tisíc.

„Dozorčí rada odměny schválila v kontextu jejich smlouvy a v kontextu naplněných ukazatelů,“ zdůvodnil Jakub Pánik (ČSSD), hejtmanův náměstek pro oblast dopravy. Její členové navíc podle něj opět kývli pro letošní rok na úplně stejné podmínky.

Odměny v ÚSKK

Jaroslav Fiala  212 600 Kč

Michal Riško    208 800 Kč

Ivan Šmat         201 400 Kč

Na nejvyšší odměnu se přitom může těšit Jaroslav Fiala, bývalý krajský zastupitel a poté poslanec parlamentu za ČSSD. Vyslouží si 212 600 korun. Ochuzený nezůstane ani Michal Riško, který je novým a neuvolněným náměstkem karlovarského primátora. Za funkci v krajské akciovce dostane 208 800 korun.

„Já k tomu můžu říct jenom to, že smlouvu o výkonu funkce nám schválil akcionář. Smlouva je plněna na základě dosažených hospodářských výsledků, to znamená, jestli si to zasloužím, nebo ne, tak asi ano, protože v opačném případě by mě vyhodili, pokud bych hospodářský výsledek nesplnil, to bych si určitě také zasloužil,“ uvedl.

Na odměnu ve výši 201 400 má nárok také komunista Ivan Šmat, který už ale v Údržbě silnic Karlovarského kraje skončil. S novou koalicí, v níž v březnu skončili komunisté, přišel do krajské akciovky Jan Bureš z ODS, který je rovněž bývalým krajským zastupitelem i poslancem parlamentu.

Mezi největší zákazníky společnosti patří kromě kraje také Ředitelství silnic a dálnic. Své služby nabízí i městům, obcím a soukromým firmám, například pokládku asfaltové drti.

„Jsme schopni nabídnout solidní povrch za polovinu obvyklé ceny,“ uvedl Michal Riško.

Zakázky kraje loni činily 223 milionů korun, od Ředitelství silnic a dálnic to bylo 50 milionů korun. Hospodaření napomohla také mírnější zima, díky které se firmě podařilo ušetřit 11 milionů určených na úklid sněhu.

Společnost má v současné době přes 230 zaměstnanců a i v loňském roce vykázala zisk přes dva miliony korun. Jaroslav Fiala tehdy dostal 212 tisíc korun, Michal Riško 208 tisíc korun, Ivan Šmat 168 tisíc korun a Zdeněk Míkovec (ČSSD), kterého komunistický kolega vystřídal, dostal 33 tisíc korun.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Bývalý likvidátor Horký dostal za tunelování „byťáku“ dvouletou podmínku

Petr Horký u karlovarského okresního soudu.

Dvouletou podmínkou potrestal karlovarský okresní soud bývalého likvidátora státního Podniku bytového hospodářství...

VIDEO: Zloděj kradl v karlovarských hotelech, natočila ho kamera

Zloděj vykrádal recepce v karlovarských hotelech

Policisté pátrají po hotelovém zloději, který v Karlových Varech vykrádal recepce. Vždycky počkal, až recepční odejde,...

Obyvatelé sepsali petici, bojí se přecházet nepřehlednou silnici

Obyvatele Starého Rybníku trápí nebezpečná a nepřehledná silnice, která obec...

Lidé v obci Starý Rybník na Chebsku volají po větší bezpečnosti. Problémová je zejména nepřehledná komunikace, která...

Najdete na iDNES.cz