Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Opoziční političku ve Stanovicích zaskočilo, že o ni ANO ztratilo zájem

  13:20aktualizováno  13:20
Opoziční zastupitelé Ján Beňák a Soňa Riedlová Puškašová dostali nabídku kandidovat jako nezávislí za hnutí ANO v říjnových komunálních volbách ve Stanovicích na Karlovarsku. Lidem z ANO se podle svých slov líbili, protože s koalicí na stanovické radnici svádějí tuhé boje o dodržování zákonů a proti plýtvání. Vše se ovšem zvrtlo.
Překvapená Puškašová na poslední chvíli zaregistrovala kandidátku pod hlavičkou jiného hnutí. (ilustrační snímek)

Překvapená Puškašová na poslední chvíli zaregistrovala kandidátku pod hlavičkou jiného hnutí. (ilustrační snímek) | foto: Jan Karásek, MAFRA

Puškašová sestavila pro ANO devítičlennou kandidátku a oblastnímu karlovarskému předsedovi Čestmíru Bruštíkovi předala výpisy z rejstříku trestů, čestná prohlášení a kopie vysokoškolských diplomů.

Jen dva dny před konečným termínem pro odevzdání kandidátek (3. srpna) jí ale lidé z ANO zavolali na dovolenou do Německa, že hnutí vůbec nebude ve Stanovicích působit a že kandidátku neposlalo k registraci na příslušný úřad.

Překvapená Puškašová se rychle stihla vrátit domů a jen se štěstím za pět minut dvanáct zaregistrovala kandidátku pod hlavičkou jiného hnutí.

„Chtěli snad tímto svým jednáním krajští zástupci hnutí ANO zcela úmyslně otevřít a usnadnit cestu na úřad současné kontroverzní koalici?“ ptá se Puškašová.

Ona i osm jejích kolegů dnes tak mluví o tom, jak je hnutí ANO podvedlo. Otevřený dopis v tomto duchu dokonce poslali šéfovi ANO Andreji Babišovi. Vedení ANO ale takovou interpretaci odmítá a tvrdí, že má právo se rozhodnout, koho nechá ve svém dresu kandidovat.

Faktem je, že Puškašová byla předsedkyní Věcí veřejných v kraji. Své členství ale před rokem pozastavila. Tvrdí, že na bývalé angažmá u VV oblastní vedení ANO upozorňovala. Odpověď zněla - to nám nevadí.

O to víc ji zaskočil rychlý konec spolupráce s ANO. „Důvod vyřazení (kandidátky) prý není v ‚lustracích', ale dle sdělení pana Linharta (jednal s Puškašovou za ANO), v osobní či politické rovině mezi členy hnutí ANO v Karlovarském kraji. To telefonicky potvrdili pan Bruštík a následně krajský předseda Procházka,“ uvedla Puškašová.

Karlovarský oblastní předseda Čestmír Bruštík řekl, že neví, proč celostátní předsednictvo ANO nakonec odmítlo stanovickou kandidátku. „Ne že bychom ji nechtěli, ale všechny kandidátky schvaluje předsednictvo," poznamenal Bruštík.

Mluvčí ANO Jaromír Hasoň žádný konkrétní důvod nezmínil. „Kandidátka ve Stanovicích nevyhověla pravidlům a požadavkům hnutí ANO na kandidáty, a proto výbor na návrh krajské organizace rozhodl, že se tam kandidátka podávat nebude.“

Puškašová podle Hasoně stále s Věcmi veřejnými spolupracuje a o jejím vztahu k ANO podle něj svědčí, jak rychle dokázala sestavit kandidátku pod jiným názvem. ANO kandiduje v kraji jen v patnácti městech a obcích regionu. Podle krajského předsedy Romana Procházky je důležitá kvalita a nikoliv kvantita.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Další z rubriky

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Kraj čeká revoluce v dopravě, studenti a senioři ušetří na jízdném

Cestující zaplatí v autobusech v Chebu a Sokolově bankovní kartou.

V Karlovarském kraji začne od 1. září revoluce v dopravě. Studenty a seniory čeká levnější meziměstské cestování. V...

Lesníci obnoví Perninské rašeliniště, unikátní oblast otevřou i lidem

Perninské rašeliniště.

Udržet v krajině vodu a vrátit do ní typickou vegetaci i živočichy. Takový je záměr státní organizace Lesy České...

Najdete na iDNES.cz