Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čekání v kolonách a zdržení. Silnici z Varů na Prahu rozkopou silničáři

  12:02aktualizováno  12:02
Dlouhé kolony a až půlhodinové zdržení. Tak to bude v nejbližších měsících opět vypadat na úseku silnice I/6 mezi Karlovými Vary a Andělskou Horou. S prvními teplými dny totiž zase vyrazili silničáři na hlavní spojnici Karlových Varů s Prahou.

Loňské opravy povrchu silnice I/6 u Andělské Hory komplikovaly dopravu na hlavním tahu z Karlových Varů do Prahy. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

V úterý začala rekonstrukce další části této pro region životně důležité komunikace. Týkat se bude mostku nedaleko odbočky na Hůrky.

„Je to pokračování prací z loňského roku,“ uvedl Lukáš Hnízdil, ředitel krajské pobočky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). „Kvůli dopravním komplikacím jsme totiž nestihli opravit jednu polovinu asi pětimetrového mostku přes vodu nedaleko odbočky na Hůrky,“ vysvětlil Hnízdil.

Situace na staveništi bude i letos hodně napjatá. V úzkém místě, kde silničáři rozkopou vozovku, se totiž horko těžko vyhnou dva kamiony. Doprava proto bude řízená.

„Od pěti od rána do desáté večer ji zde budou regulovat pracovníci stavby. Do úseku nepustí dva kamiony proti sobě. V noci pak bude provoz řízený semaforem,“ naznačil Hnízdil opatření, kterými se stavbaři budou snažit co možná nejvíce snížit riziko absolutního dopravního kolapsu na staveništi.

Cesta z Varů trvala namísto deseti minut tři čtvrtě hodiny

„Asi to bude stejné jako vloni,“ posteskla si Miloslava Křimská, starostka nedaleké Andělské Hory. Cesta z Karlových Varů jí po šestce trvá za normálních okolností maximálně deset minut. Loni se právě kvůli rozkopané silnici protáhla i na tři čtvrtě hodiny.

Místní, kteří znají situaci, proto jezdí v době, kdy na hlavním tahu duní těžké stroje, přes Šemnici. I když je to cesta delší, ve chvíli, kdy se na šestce tvoří kolony, znamená velkou časovou úsporu. „Schválně jsem si to stopla. Trvá 15 minut,“ potvrdila starostka Andělské Hory.

Očekávat se dají také zpoždění linkových i dálkových autobusů, které v tomto úseku jezdí. Podle zkušeností Reného Roubíka, obchodního ředitele společnosti Ligneta, která zde zajišťuje linkovou autobusovou dopravu, byli cestující už při loňské rekonstrukci netrpěliví.

Pevné nervy budou přitom cestující i řidiči potřebovat až do června.

„Stavební povolení je vydané do konce tohoto měsíce. Realizátor stavby ale předpokládá, že pokud se nevyskytnou závažné problémy, mohla by být stavba dokončena do půlky června,“ připustil Lukáš Hnízdil.

Aktuální dopravní omezení ovšem není jediným, které na motoristy jedoucí na Prahu čeká. Mezi Hořovičkami a Kněževsí se totiž rovněž opravuje povrch silnice. Provoz je zde svedený do jednoho jízdního pruhu. Komplikace potrvá do 25. srpna letošního roku.

Ani po tomto datu si ovšem řidiči neoddechnou. Ředitelství silnic a dálnic pro ně chystá další hořký bonbonek.

„Bude pokračovat rekonstrukce povrchu silnice I/6 v Karlovarském kraji,“ potvrdil krajský ředitel ŘSD. Naváže na úsek od Vřidélka po Andělskou Horu, který správce této dopravní tepny provedl vloni.

„Půjde o přibližně čtyřkilometrový úsek od Andělské Hory dál na Prahu. Vše je naplánované tak, aby se stavby časově nepotkávaly. Myslím si, že už takhle zkoušíme trpělivost motoristů až až,“ doplnil Lukáš Hnízdil s tím, že práce začnou až po letošních letních prázdninách.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Udeřil jej a vzal do „kravaty“, popsal žalobce zásah policisty proti řidiči

Vladimír Slavotínek (vlevo) u plzeňského okresního soudu.

U Okresního soudu Plzeň-město začalo hlavní líčení s vysoce postaveným policistou Vladimírem Slavotínkem, který je...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Po koupání v Kolovském rybníku mají děti vyrážku, mohou za to paraziti

Ilustrační snímek

V Kolovském rybníku nedaleko Karlových Varů se podle všeho rozmnožily cerkárie a způsobily svědivou vyrážku asi deseti...

Další z rubriky

Kolena se nám rozklepala až po požáru, říkají zachránkyně seniorů

Adriana Tomancová a Kristina Jedličková (zleva), dvojice zaměstnankyň Domova...

Zažili to, co se dá nazvat noční můrou všech, kteří pečují o jakýmkoliv způsobem znevýhodněné lidi, v tomto případě o...

Kde jste vzali tu naftu? Auto zlodějů hned po krádeži stavěli policisté

policie velikonoce řidič alkohol kontrola

Smůlu měla šestice zlodějů, která na Chebsku ukradla ze stavby silnice zhruba sto litrů nafty. Když se svým lupem...

Do práce s dítětem? Přibývá zaměstnavatelů, kteří zajistí hlídání

Ilustrační snímek

Stále více rodičů si může dovolit chodit do práce s dítětem. Na hlídání jejich ratolestí láká stále více zaměstnavatelů...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz