Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Opravy odbočky z R6 brzdí tisíce řidičů poblíž Chebu. Musejí objíždět

  9:13aktualizováno  9:13
Citelnému zdržení kvůli rozsáhlým opravám rychlostní krajské tepny se v těchto dnech nevyhnou řidiči na silnici R6 ve směru z Karlových Varů do Chebu. Čeká je řada komplikací.

Kvůli opravám silnice nemohou řidiči využít první nájezd do Chebu ve směru od Karlových Varů. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Motoristé, kteří chtějí sjet z rychlostní silnice R6 do Chebu přes odbočku na průmyslovou zónu, nemají v těchto dnech šanci.

Kvůli opravám vozovky jim nezbývá nic jiného, než si prodloužit cestu přes výjezd do centra města. Není to jediná dopravní komplikace, brzy přibudou další.

"Důvodem je plánovaná oprava silničního povrchu od odbočky na Dvory k estakádě Jindřichov v celkové délce tří kilometrů," uvedl ředitel Správy ředitelství silnic a dálnic Karlovy Vary Martin Leichter.

Řidiči na cestě do Chebu mohou podle Leichtera ze silnice R6 sjet u Jesenické přehrady a pak pokračovat po staré šestce. Pokud někdo jede dál, čeká ho provoz v jednom pruhu. 

Uzavírka by měla skončit nejpozději do 8. října. "Když budou příznivé klimatické podmínky, bude omezení kratší. Pokud to počasí dovolí, budeme pracovat i v sobotu," slíbil ředitel.

Přestane houpání u mostu

Ještě v letošním roce chce Ředitelství silnic a dálnic vyrovnat zvlněnou vozovku u mostu nedaleko Chebu, a to u mimoúrovňového křížení Chlumeček, tedy u posledního sjezdu do města.

"Opravy by měly v letošním roce trvat jen asi tři dny. Nebude to úplná, ale jen částečná uzavírka," řekl Martin Leichter. Letos by se měly jen zbrousit nerovnosti. "S kompletní opravou počítáme příští rok," doplnil šéf krajského ředitelství silnic.

Vyčlenit si více času budou muset i motoristé mířící z Chebu do Mariánských Lázní a na Plzeň.

"Od čerpací stanice ONO začneme pokládat nový asfaltový koberec v délce asi 2,5 kilometru. 16. září osadíme dopravní značky, o den později začneme silnici frézovat. Částečné uzavírky jsou plánované asi na měsíc," upozornil Martin Leichter.

Na Prahu pohodlněji

Dobrou zprávou je, že by se v příštím roce mělo pokračovat na zlepšení dopravy mezi Karlovými Vary a hlavním městem. Přestavba silnice I/6 na rychlostní komunikaci R6 bude mezi obcemi Lubenec a Bošov pokračovat.

Starostům obcí na spojnici Prahy a Karlových Varů, kteří si stěžovali na nezařazení této stavby mezi dopravní priority státu v minulosti, to slíbil ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák.

Už za dva roky by stavební stroje měly začít chystat terén pro obchvaty Řevničova, Krušovic a také Lubence. "Už jsme vyzvali zhotovitele, aby předložil aktualizovaný harmonogram," sdělil Leichter. U Lubence, Krušovic i Řevničova už začal stát s výkupy potřebných pozemků.

Kvůli opravě je v současné době uzavřený sjezd z rychlostní silnice R6 na chebskou průmyslovou zónu ve směru z Karloých Varů do Chebu.

Kvůli opravě je v současné době uzavřený sjezd z rychlostní silnice R6 na chebskou průmyslovou zónu ve směru z Karloých Varů do Chebu.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Obyvatelé sepsali petici, bojí se přecházet nepřehlednou silnici

Obyvatele Starého Rybníku trápí nebezpečná a nepřehledná silnice, která obec...

Lidé v obci Starý Rybník na Chebsku volají po větší bezpečnosti. Problémová je zejména nepřehledná komunikace, která...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Kraj rozhodne o osudu uměleckoprůmyslové školy ještě letos

Budova Střední uměleckoprůmyslové školy Karlovy Vary je v havarijním stavu.

Do konce letošního roku by chtělo vedení kraje rozhodnout o tom, co dál s budovou uměleckoprůmyslové školy v Karlových...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz