Radost fotbalistů Sokolova. | foto: ČTK

Osm gólů Chomutovu. To fotbalisté Sokolova představovali posily

• 0
Mrazivé počasí, půl druhé stovky zvědavých diváků a všechny posily v dresu Baníku v akci. Z nově získaných hráčů se na hřišti proti Chomutovu ukázali František Dřížďal z Brna i Vladimír Darida z Plzně. Na zkoušku přišli David Jablonský z Teplic a Martin Šindelář z Olomouce.

Sokolov navíc s posilováním nekončí. V očekávání je také příchod Slováka Juraje Chupače ze Žiliny. "Ten se k nám připojí až během příštího týdne," upřesnil Radoslav Látal příchod posily po vydařeném zápase.

Sokolovský kouč si všech nově získaných hráčů velmi cení. "Všichni dostanou dost šancí nato, aby ukázali, co v nich je. Čas ukáže, jak se jim podaří do týmu zapadnout. Určitě náš tým můžou posílit," je přesvědčený Látal.

Kanonáda Baníku

Osm gólů do sítě soupeře, po čtyřech v každém poločase. Po opatrnějším vyrovnaném začátku rozpoutal střelecké manévry Oleg Duchnič. Ten si naběhnul na přesnou přihrávku Domina a ranou na zadní tyč otevřel ve 23. minutě skóre zápasu, 1:0.

Na 2:0 zvýšil po půlhodině hry Bereczký, jehož křížná střela břinkla o tyč a zapadla do sítě. Pak už Sokolov ovládl hru a Jiří Mlika přidal další dva časově slepené góly. Ten ve 34. minutě padnul po přesné kombinaci s dokonalým vyšachováním soupeřovy obrany.

Dvě minuty nato předvedl Mlika perfektní sólovou akci zakončenou gólem na 4:0. "Jsme ve druhé fázi přípravy. Máme za sebou náročné týdny a před sebou další. Po fázi hrubé přípravy teď postupně přecházíme na rychlostní složky přípravy. Vše probíhá podle plánu.
Naše představy se naplňují i v zápasech, jimiž je zimní příprava proložená," pochvaluje si Látal přístup hráčů.

Hosté nebyli pro Baník příliš těžkým soupeřem. Snaha Chomutova o kombinační hru na Baník příliš neplatila, k úspěchu nevedly ani dlouhé pasy. Do vážnější šance se dostal jen Doksanský, ale nic z toho nebylo. V dresu hostů oplývali snahou Cheban Ivan Šollar, jenž působil v Teplicích a Tachovan Jaroslav Malý.

Do druhé půle vyběhla téměř celá nová jedenáctka Baníkovců. Celý zápas odehrál jen bek Kaplan a útočník Duchnič, na devíti postech byly změny.

Dřížďal v dresu Baníku

František Dřížďal, šampion republiky v dresu Slavie, bude zřejmě nejvýraznější zimní posilou Baníku. Do hry se zapojil až ve druhé půli a hrál to své. Skvělá technika a náběhy, rychlost a dynamika. To jsou přednosti tohoto hráče, z nichž může Baník hodně vytěžit.

"Všichni naši noví hráči se zatím jeví dobře. I ti z dorostu a juniorky," nedělá žádné rozdíly Látal. Kouč Baníku dává šanci všem. "Uvidíme, jak se kdo prosadí," říká.

Střelnici ve 2. půli otevřel v 50. minutě z nezištné přihrávky Podrazkého gólem na 5:0 David Vaněček. V 60. minutě po sérii kliček naservíroval Vaněček míč Duchničovi a ten ho zblízka pohodlně doťuknul do sítě. Baník vedl 6:0.

Deset minut na to se v gólové šanci hostí zjevil Kabi, ale Zacharda ho vychytal. Do ztracena vyšuměla také další příležitost Doksanského.
Krátce nato nastřelil aktivní Vaněček tyč a Duchnič po kiksu brankáře přidal svůj třetí gól.

Chvíli před koncem upláchnul Dittrich z jeho pasu nastřelil Vaněček jen brankáře a pohotový kanonýr Duchnič pečetil svým čtvrtým gólem na konečných 8:0.

"Od stavu 6:0 jsme tak trochu polevili, ale závěr zápasu už byl z naší strany zase dobrý. Podařily se nám další dobré akce, přidali jsme další góly," pochvaloval si produktivitu svých hráčů Látal.

Kouč Baníku teď už svým svěřencům ordinuje další fázi přípravy.
Její součástí bude přípravný zápas s Viktorií Žižkov na hřišti soupeře v sobotu 5. února od 13 hodin.