Klášterecký gólman Jan Kaššák zasahuje proti sokolovskému Jakubu Kořínkovi.

Klášterecký gólman Jan Kaššák zasahuje proti sokolovskému Jakubu Kořínkovi. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Osm ran. Hokejisté Baníku Sokolov vyřídili Klatovy

• 0
Osmi góly vyprovodil ze sokolovského stadionu hokejový Baník třetí tým druhé ligy z Klatov. Po dvou sedmičkách, které musel tým staronového kouče Jana Michny zkousnout od Klášterce i Klatov, se Baník dalšímu mužstvu ze špičky krutě pomstil.

„Dáme teď přednost jednoduššímu stylu hry, tomu přizpůsobujeme i tréninky. Chceme hrát přímočařejší a účinnější hokej,“ vysvětluje kouč Jan Michna nenadálý obrat ve hře svého týmu.

Pro Klatovy se nová taktika Sokolova ukázala v sobotu jako smrtící. O výsledek se oba týmy přetahovaly jen v první třetině, na jejím konci poslal Baník do těsného vedení 3:2 Toms po nahrávce Soukupa.

Po přestávce patřil sokolovský led už jen domácím bruslím. Záhora odtroubil lov na klatovské hokejisty v osmadvacáté minutě, každou třetí minutu pak lovci Baníku přidali další zásah. Kukla, Sopr a Nový pomohli domácímu týmu utéct Klatovům do osmatřicáté minuty o pět branek. V kabině mohl kouč Michna svým hráčům říct: tohle už dohrajeme v klidu.
Za cíl si při střídání s koučem Carvanem vytkl vylepšení defenzivní činnosti celého týmu a zvýšení produktivity. V zápase s Klatovy se Michnovi povedlo obojí.

Nic na tom nezmění ani třetí a poslední gól Klatov. Kajerovu trefu z šestačtyřicáté minuty znovu vymazal na pětibrankový rozdíl ve čtyřiapadesáté minutě domácí Račanský.

„Určitě se popereme o dobrý výsledek.“ Slib Václava Dobřemysla zvedl fanouškům Sokolova po utrápeném týdnu náladu. Příští týden se mohou bavit na téma, jak se v play-off vyhnout Klášterci a Mostu.

Pokud se to povede, může Baník vyzrát klidně i na třetí tým druholigové tabulky. To si vyzkoušel v sobotu proti Klatovům.

A vlastně nejen v sobotu. Podobně vysoko sestřelil stejného soupeře už v listopadu, kdy si Klatovy odvezly ze sokolovského ledu porážku 1:6. To byla stoprocentní odplata za nevydařený říjnový zápas, kdy Sokolov pro změnu v Klatovech navlas stejným výsledkem prohrál.

Ve třetím lednovém měření sil byl však znovu úspěšnější Sokolov, když v Klatovech po remíze 3:3 vyhrál na samostatné nájezdy. Ten rozhodující proměnil Jan Bauer, a zajistil tak Baníku zisk dvou bodů. Mladý útočník se spolu s kapitánem týmu Kuklou a Marečkem trefili také v záhladní hrací době třetího z letošní série utkání s Klatovy.

Poslední výhra Sokolova nad Klatovy teď nebyla důležitá jen kvůli psychické pohodě v týmu. Před sobotním zápasem byl před Sokolovem v tabulce pátý Jablonec o pouhé dva body, šestá Roudnice nad Labem o bod. Náskok před osmým Děčínem se však smrskl na stejný rozdíl.

Baník tak živí před play-off stále velkou šanci na ještě hratelnějšího soupeře a konečné pořadí v tabulce je důležité také pro další kola ve vyřazovací části druhé ligy.

„Udělali jsme pár drobných změn. Chceme teď víc trénovat a co nejlépe se připravit na blížící se zápasy v play-off. Chceme tam být důstojným soupeřem,“ říká Michna. Baník pro to udělal v sobotu veledůležitý krok.