Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pacienti sokolovské nemocnice mají teplé večeře z nové kuchyně

  10:03aktualizováno  10:03
Teplé večeře a více dietních jídel servíruje Nemocnice Sokolov svým pacientům. Nově totiž otevřela kompletně opravený pavilon F, kde za 77 milionů korun vznikla moderní kuchyně, jídelna pro zaměstnance, centrální šatny s pěti sty skříňkami a velké sklady zdravotnického materiálu.

Šéfkuchařka nové nemocniční kuchyně Anna Rusňáková zapaluje hořáky. | foto: Martin Stolař, MAFRA

"Nový stravovací provoz nám dovolí vařit pacientům teplé večeře. Můžeme jim garantovat teplotu a kvalitu stravy a celou šíři až 55 druhů diet. Všechno už v estetičtější podobě," řekl ředitel nemocnice David Soukup.

Kuchařky zvládnou připravit pokrmy pro 1 400 lidí. Po čtyřech stech snídaních, obědech a večeřích pro nemocné a k tomu 200 zaměstnaneckých obědů. Teplá jídla pro pacienty personál naservíruje na pohyblivém pásu do termoobalů. Ty pak naskládá do vozíků a přepraví je opravenou propojovací chodbou na jednotlivá oddělení v dalších pavilonech. Jen speciální vozíky stály dva miliony korun.

"V tabletech vydrží strava v požadované teplotě až 50 minut. Pacient dostane jídlo teplé, i když se vrátí z vyšetření na rentgenu později," uvedl správní náměstek nemocnice Karel Mařík.

Zaměstnanci si budou moci vybrat ze čtyř nebo i pěti jídel. Dosud mohli volit ze dvou možností. Do opraveného pavilonu budou chodit nejen na jídlo, ale mají tady k dispozici i dvě skříňky v komfortních šatnách. K tomu i dostatečné zázemí - sprchy, toalety. Všude jsou vytápěné lité podlahy, automatické osvětlení.

Fotogalerie

"Budova byla v havarijním stavu. Hygienici už odmítali nést odpovědnost za podmínky ve staré kuchyni. Proto se rekonstrukce tohoto pavilonu stala naší prioritou," řekl ředitel Soukup.

Přestavba trvala šest měsíců. Financovala ji firma Sokolovská uhelná, která je partnerem špitálu. Její dceřiná společnost SUAS stavební opravu provedla. Během této doby nemocní dostávali obědy dovezené odjinud.

Nemocnici Sokolov před rokem pronajal Karlovarský kraj na dvacet let firmě Nemos Sokolov. "Jsem rád, že se našel někdo, kdo je ochoten do nemocnice investovat. Snad budou občané i zaměstnanci spokojeni," zmínil hejtman Josef Novotný.

Letos se nemocnice chystá díky příspěvku od Sokolovské uhelné upravit venkovní část areálu včetně cest za 30 milionů korun. Nejvíce ale pacienti a jejich příbuzní ocení chystanou stavbu dvoupodlažního parkovacího domu pro 130 vozů. Kompletně se také změní vstup do špitálu - skrz prosklenou přístavbu nového centrálního příjmu. To vše za dalších 60 milionů korun.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Do práce s dítětem? Přibývá zaměstnavatelů, kteří zajistí hlídání

Ilustrační snímek

Stále více rodičů si může dovolit chodit do práce s dítětem. Na hlídání jejich ratolestí láká stále více zaměstnavatelů...

Domov pro seniory v Chebské Dragounské ulici může znovu přijímat klienty

Ilustrační snímek

Karlovarský kraj dočasně zrušil zastavené přijímání klientů do domova pro seniory v chebské Dragounské ulici. Ten se od...

Kraj rozhodne o osudu uměleckoprůmyslové školy ještě letos

Budova Střední uměleckoprůmyslové školy Karlovy Vary je v havarijním stavu.

Do konce letošního roku by chtělo vedení kraje rozhodnout o tom, co dál s budovou uměleckoprůmyslové školy v Karlových...

Najdete na iDNES.cz