Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lidé v Nejdku se bouří, kvůli zaměstnancům továren nemají kde parkovat

  8:56aktualizováno  8:56
Bezradné kroužení řidičů hledajících místo, u domů cedule domácí výroby s nápisy Zákaz parkování. Tak to vypadá v osmitisícovém Nejdku, který každý den zažívá nájezd stovek zaměstnanců do tamních továren. Místním už došla trpělivost a sepsali petici.

Lidé v Nejdku podepisují petici za řešení problémů s nedostatkem parkovacích míst, především v okolí Witte. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

„Veškerá parkovací místa jsou k dispozici zaměstnancům Witte. Místní lidé nemají možnost zaparkovat ani u vlastních domů. Nemohou zaparkovat v centru města a zařídit si potřebné záležitosti, ať už si jít nakoupit nebo si vyřídit jiné věci,“ vysvětlila důvod sepsání petice její tvůrkyně Jarka Holubová.

Za první týden petici podepsalo přes dvě stě obyvatel Nejdku.

„Stěžují si nám samotní zákazníci, že nemají kde zaparkovat. Po častých jednáních s městskou policií a jejich zásazích se situace mírně zklidnila. Přesto je to problém, který tu řešíme často,“ líčí vedoucí místního supermarketu.

Situace byla svého času tak zoufalá, že prodejna musela platit zaměstnance, který jen organizoval stání na parkovišti. Nyní se tam smí parkovat pouze hodinu, což zákazníci dokládají papírovými hodinami.

Jednu dobu podle manažerky prodejny dokonce z továrny chodil jeden ze zaměstnanců a sobě a svým kamarádům na parkovišti u supermarketu přetáčel co hodinu parkovací hodiny. „To už byl vrchol,“ dodala vedoucí.

Nejhorší situace v nejdeckých ulicích je před osmou ráno

Nejhorší situace je podle místních mezi sedmou a osmou hodinou ráno. To se ulice zaplaví zásobovacími vozy, náklaďáky z blízkých fabrik a především rodiči, kteří vozí děti do blízké základní školy.

„Je to tady jeden velký chaos,“ potvrdil jeden z otců. Sám zastavil u školy na silnici, zapnul výstražná světla a popoháněl malého syna, aby byl co nejrychleji pryč.

Starosta Nejdku Lubomír Vítek odmítá, že by město s potížemi s parkováním nic nedělalo.

„Plán na změnu jsme začali realizovat už předtím, než byla zveřejněna petice. Jde o to, že jsme upravili místní dopravní značení. Jedná se především o značky zákaz zastavení a stání. Upravili jsme i stání na parkovištích,“ uvedl starosta Vítek.

Problematiku parkování řešíme dlouhodobě, reaguje firma

Změny ale místní kritizují jako zcela nedostatečné. „Jde o čtyři místa omezená 90 minutami možnosti stání,“ reagovala Holubová.

Iniciátorce petice patří trafika v blízkém sousedství základní školy a továrny Witte.

„Měli jsme jednoho zákazníka, který k nám přestal jezdit. Když jsem ho poté potkala, jen prohodil rukama a řekl, že nemá nervy hledat místo, proto začal jezdit jinam,“ zmínila.

Zaměstnanci firmy Witte Nejdek mají k dispozici řadu parkovacích míst, mezi které patří například střecha závodu. Společnost se také snaží pro vozy svých zaměstnanců získat nová místa. Jedním z takových pozemků je prostor za budovou základní školy.

„Problematiku parkování řešíme s městem Nejdek pravidelně a dlouhodobě, komunikace s vedením města probíhá po celou dobu vzájemné spolupráce naprosto bezproblémově,“ uvedla Dagmar Jančárková z Witte.

Další z možností, jak situaci zlepšit je stavba parkovacího domu, o kterém se v Nejdku už řadu let mluví. „V řešení je v současné době víc variant, žádná není finální a stoprocentní,“ dodala neurčitě Jančárková.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Sokolov dá do nových parkovacích míst na sídlišti miliony korun

Sokolovsko, 4.5.2012, město Sokolov sídliště Michal a jezero Michal

Motoristům ze sídliště Michal v Sokolově se uleví. Město nechá v šesti lokalitách vybudovat nová parkovací místa a už...

Autobusy FlixBus na trase z Prahy nově zajíždějí až do Sokolova a Chebu

Rivalové na karlovarském terminálu, autobusy společností FlixBus a RegioJet.

Nově až do Sokolova a Chebu zajíždějí od konce minulého týdne autobusy společnosti FlixBus na trase z hlavního města....

Bývalý likvidátor Horký dostal za tunelování „byťáku“ dvouletou podmínku

Petr Horký u karlovarského okresního soudu.

Dvouletou podmínkou potrestal karlovarský okresní soud bývalého likvidátora státního Podniku bytového hospodářství...

Najdete na iDNES.cz