NÁVRAT DO RODNÉHO KRAJE. Sedminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa slušovický dostihový areál dobře zná. Pochází totiž z nedalekého Slopného.

NÁVRAT DO RODNÉHO KRAJE. Sedminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa slušovický dostihový areál dobře zná. Pochází totiž z nedalekého Slopného. | foto: Jan Karásek, MAFRA

Patronem plaveckého závodu Pohárek se stal žokej Váňa

  • 0
Největší sportovní akcí určenou lidem se zdravotním postižením je na Karlovarsku nesporně Pohárek. Plavecké závody tělesně postižených pořádá karlovarské Středisko občanského sdružení pro studium rehabilitaci a sport bez bariér Kontakt bB letos již po desáté.

Jubilejní Pohárek 2011 se uskuteční v sobotu ve dvou blocích. Dopolední sportovní část proběhne v krytém městském bazénu v Sokolově, kde celou akci zahájí spolu se zakladatelem a předsedou sdružení Kontakt bB Janem Nevrklou i patron posledních ročníků, sedminásobný vítěz Velké Pardubické Josef Váňa.

"Na startu je předpokládaný počet sto dvaceti závodníků z šesti sportovních klubů. Hlavní soutěží je vytrvalostní dvojboj. Součástí závodu je i soutěž družstev a štafet," popisuje Monika Violová, zástupce vedoucí střediska.

Po ukončení plaveckých závodů se pak všichni závodníci sejdou na společenském večeru v lázeňském hotelu Thermal v Karlových Varech, kde proběhne slavnostní vyhodnocení nejlepších plavců. Záštitu nad celou akcí převzali primátor města Karlovy Vary Petr Kulhánek a starosta města Sokolov Zdeněk Berka.

"Karlovarský Pohárek patří k nejpopulárnějším sportovním akcím zdravotně postižených. Nebudou mezi nimi chybět ani závodníci karlovarského sportovního klubu SK Kontakt Karlovy Vary, pro které je Pohárek jedním z vrcholů sportovní sezony," říká Vilová.

Tři největší plavecká želízka v ohni z domácího sportovního klubu získali v pondělí na předávání cen Nejlepších sportovců Karlovarského kraje v Richmondu ocenění nejlepších handicapovaných sportovců celého kraje. "Jedná se o Milana Mana (1993), Vendulu Duškovou (1998) a Petru Flekačovou (1996)," jmenuje Violová nejlepší.

Karlovarští na závodech, jež organizují, nevystupují pouze v roli pečlivých pořadatelů. Dokládá to i pohled do výsledkové listiny loňského devátého ročníku. " Závodníků karlovarského střediska v ní napočítáme 34, z toho 29 v hlavním a 5 ve vloženém závodě.

Dohromady absolvovali 89 individuálních startů a překonali přitom 46 osobních rekordů," vzpomíná Monika Vilová. Na medailová místa se probojovali ve dvojboji Nika Habermannová, Vendy Dušková, Peťula Flekačová a Milan Man a v celkovém hodnocení družstev se karlovarský SK Kontakt umístil na skvělém druhém místě.