Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vedení nemocnice odvolalo pět primářů. Mají šanci post obhájit

  15:15aktualizováno  15:15
Představenstvo karlovarské krajské nemocnice odvolalo hned pětici primářů. Vzápětí ovšem stejné muže pověřilo řízením oddělení. Jde hlavně o primáře, jichž se týká blížící se stěhování do nového pavilonu akutní medicíny v Karlových Varech.

Ředitel karlovarské krajské nemocnice Luděk Nečesaný. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

"Když se s nimi ještě během května a června shodneme na koncepci fungování pavilonu, budou jmenováni zpět na své posty. Jinak na jejich funkce vypíšeme výběrová řízení. Když někdo pracuje dvacet nebo třicet let stále stejně, je obtížné ho vykolejit z režimu. Myslím, že se nám to podaří," řekl ředitel krajské nemocnice Luděk Nečesaný.

Odvolaní primáři

interna Jaroslav Žák
kardiocentrum Michal Paďour
urologie Karel Vlček
ortopedie Miroslav Švec
ARO Zdeněk Kos

 Vedení tak dalo primářům najevo, že veškerá intenzivní a operační medicína se do pavilonu přemístit musí. A že jiné nápady nebo nevraživost mezi odděleními, která by naopak měla ještě víc spolupracovat, nelze tolerovat.

Známá je nevraživost mezi internou a kardiologií. Obou primářů - Jaroslava Žáka a Michala Paďoura - se odvolání týká. Kardiolog Paďour usiluje o to, aby se v pavilonu o všechny pacienty s nemocným srdcem starali už výhradně kardiologové, jak je to v krajských nemocnicích běžné.

"S tím se budu snažit pozici primáře obhájit. Zřejmě se začne řešit trochu jiné nastavení našich oddělení, což je naprosto v pořádku. Obavy žádné nemám, nezneklidňuje mě to," svěřil se Michal Paďour. Teď se o pacienty musí dělit s internisty, což nepovažuje za šťastné.

Vedení zvažuje podobný přístup i v dalších případech

Ředitel Nečesaný zmínil ještě jeden důvod, proč sáhl k odvolání primářů. A to novou filozofii, podle které už lékař bude chodit za pacientem a ne opačně. "Primářům se to nelíbí. Řešíme s nimi, aby se naučili vnímat potřeby pacientů."

Primáři podle představenstva dostávají šanci obhájit své posty, a tím získat silnější mandát. Vedení zvažuje podobný postup i v případě dalších primariátů, které s chodem pavilonu bezprostředně nesouvisí. Vrchní sestry nebyly dosud odvolány, ale i s nimi se vedou jednání na podobné téma.
 
Pavilon akutní medicíny má být dokončen do 30. června. O prázdninách se tu budou montovat přístroje, na které nyní běží výběrová řízení. Ve druhé polovině září už se personál začne ve špičkových podmínkách starat o první pacienty.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Muž onanoval na nádraží, přestal až na výzvu policejní hlídky

Ilustrační snímek

Cestující na mariánskolázeňském nádraží pohoršoval muž, který se ukájel na veřejnosti. S onanováním přestal, teprve...

Věž v Podhradí po staletích nabídne nezapomenutelný výhled na kraj

Podhradí, zřícenina Dolního zámku a zřícenina hradu Neuberg.

Ještě po válce stálo v Podhradí u Aše několik šlechtických sídel a žily zde dva tisíce obyvatel. Pak ale přišly roky,...

Do práce s dítětem? Přibývá zaměstnavatelů, kteří zajistí hlídání

Ilustrační snímek

Stále více rodičů si může dovolit chodit do práce s dítětem. Na hlídání jejich ratolestí láká stále více zaměstnavatelů...

Najdete na iDNES.cz