Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na odvážný plán rekonstrukce oblíbeného klubu v Aši chybějí peníze

  7:17aktualizováno  7:17
Zbytky hudebního klubu Klubíčko v Aši, který před rokem zničil požár, nechá město strhnout. Jenže plány na rekonstrukci bývalého učňovského střediska, kam se měl oblíbený podnik přestěhovat, mají trhlinu. Chybějí peníze.

Nový klub Klubíčko v Aši na studii architekta Václava Zůny. | foto: Studie AVZ

Představa, že by se bývalé učňovské středisko dalo přestavět pro kulturní pořady a koncerty za peníze, které město dostalo z pojistky za vyhořelé Klubíčko, dostává vážné trhliny.

Město nechalo zpracovat projekt rekonstrukce dvou podlaží, náklady ale překonaly všechna očekávání. Asi dva miliony korun, které chtělo město do přeměny nevyužité budovy v první fázi investovat, zdaleka nestačí.

Fotogalerie

"K dispozici máme asi 2,6 milionu korun z pojistky. Přibližně 600 tisíc bude stát jen demolice původního Klubíčka. Podle projektu ale vychází náklady na téměř deset milionů korun," uvedl ašský místostarosta Pavel Klepáček.

"Teď budeme jednat o tom, co dál. Uvidíme, jak se k tomu postaví rada města, finanční výbor a hlavně zastupitelé," naznačil místostarosta.

Podle provozovatele Klubíčka Václava Ponikelského zůstává ve hře - kromě úprav učňovského střediska - také vybudování kulturního centra v bývalé restauraci Střelnice nebo v někdejším Ašském kulturním středisku. Ale jen teoreticky.

Stěhování Klubíčka do jiných prostor není příliš reálné

"Obě akce by vyšly podstatně dráž než stavební úpravy v objektu učňovského střediska," řekl Pavel Klepáček. Podle něho zůstává favoritem bývalé učňovské středisko.

"Už jsme na ministerstvu životního prostředí požádali o dotaci na zateplení a výměnu oken. V nejbližších týdnech bychom se měli dozvědět, jestli budeme úspěšní. To by mohl být další impuls, abychom se do rekonstrukce budovy pustili," podotkl místostarosta Klepáček.

Na vzkříšení Klubíčka přispěli už i lidé ve veřejné sbírce, ale také agentura Vlny. Ta věnovala část výtěžků z koncertů v loketském amfiteátru.

Jisté zatím je jen to, že původní Klubíčko nechá město zbourat.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

V karlovarské lékárně míchají konopné tablety, nejsou ale pro každého

Lékárna Karlovarské krajské nemocnice může zpracovávat léčebné konopí. Na...

Lékárna Karlovarské krajské nemocnice jako jediná ve Varech může od letošního roku zpracovávat léčebné konopí. Poté, co...

Do práce s dítětem? Přibývá zaměstnavatelů, kteří zajistí hlídání

Ilustrační snímek

Stále více rodičů si může dovolit chodit do práce s dítětem. Na hlídání jejich ratolestí láká stále více zaměstnavatelů...

Karlovarská KSČ šokovala výměnou vedení, po 21. srpnu zůstal pocit zrady

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Karlovarská okresní konference KSČ v březnu 1968 ukázala, že lidé chtějí změnu. Její výsledky pak šokovaly komunistické...

Najdete na iDNES.cz