Play-off navštíví hokejisty Sokolova už ve čtvrtek. Koho přivede?

13:27aktualizováno  13:27
První zápas play-off na domácím ledě už ve čtvrtek od 18 hodin. Zbývá jediné: vybrat si dnes večer soupeře. Na ledě šestého Děčína hraje Sokolov o všechno. Pokud Severočechy porazí, přeskočí je v tabulce. A dost možná také pátý Jablonec, který hraje doma s Kláštercem a hájí před Baníkem jednobodový náskok.

Klášterecký gólman Jan Kaššák zasahuje proti sokolovskému Jakubu Kořínkovi. | foto: Martin Stolař, MAFRA

"Soupeře si nevybíráme. Jen nechceme narazit na Klášterec a Most," říkal sokolovský kouč Jaromír Carvan.

V současné době má jiné starosti, pomáhá sokolovské juniorce se záchranou první ligy. Místo něj se po rošádě trenérů Baníku vrátil po delším čase Jan Michna.

A změna kupodivu pomohla také sokolovskému áčku. Po debaklech s prvními dvěma týmy druholigové tabulky z Klášterce a Mostu vyprovodil ze svého ledu třetí Klatovy ještě těžším výpraskem, aby naposledy doma v prodloužení zdolal také Jablonec 4:3.

"Už předtím jsme doma uhráli s Jabloncem plichtu 3:3 a pak vyhráli v prodloužení," vzpomíná sokolovský útočník Václav Dobřemysl. Střelec vítězného gólu v prodloužení z 18. kola si ve středu v kole pětatřicátém svou trefu zopakoval.
Tentokrát rozhodl zápas ve čtyřiašedesáté minutě, o dvě minuty později než koncem listopadu. "Na jejich ledě jsme ale v této sezoně dvakrát prohráli," připomíná Dobřemysl.

Aby Baník dnes večer definitivně přeskočil v tabulce Jablonec, potřebuje v sousedním Děčíně bodovat naplno. A spoléhat se na pomoc rivala z Klášterce. "Jablonec byl pro nás letos těžším soupeřem než byly třeba Klatovy. Hraje pozorně vzadu a vyráží do rychlých brejků. Výborný je Kaplička, ten dává hodně gólů. Severočeši mají vůbec výborně poskládaný tým se spoustou dobrých a zkušených hráčů. Mnozí z nich mají i ligové zkušenosti. Je to velmi dobrý tým," říká Dobřemysl.

Tým, který může Sokolov na poslední chvíli ještě přeskočit v tabulce. Stejně jako svého dnešního soupeře z Děčína. "Soupeřům jsme na dostřel, to je pro nás ohromná motivace, a výzva zároveň," říká Dobřemysl.

Hodně důležité bude podle něj také to, kdo dá první gól zápasu. "Kdo se dostane do vícególového vedení, bude mít k vítězství samozřejmě blíž. Na ledě uděláme všechno pro to, abychom to byli právě my. Určitě se budeme snažit ten zápas dotáhnout do vítězného konce," říká sokolovský útočník.

Pokud Sokolov v Děčíně uspěje, Klášterec ani Most ve vyřazovací části nepotká. A Klatovy nebo Řisuty jsou o poznání hratelnější soupeři.

Autoři:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Manažer basketbalistek Karlových Varů Roman Maleček
Trutnov? Bude to hodně vyrovnané, tuší karlovarský manažer Maleček

V šestém kole ŽBL Karlovy Vary přivítají Lokomotivu Trutnov, další basketbalová řež s letitým rivalem odstartuje na palubovce haly míčových sportů KV Arény v...  celý článek

Karolína Malečková (s míčem) z BA Karlovy Vary uniká Karolíně Šotolové z...
Pro třetí výhru v řadě. Uspějí karlovarské basketbalisty proti Trutnovu?

Po třech úvodních porážkách s favority soutěže by rády rozjely novou sérii. Už mají na kontě dvě výhry a v plánu třetí v pátek. Basketbalistky BA Karlovy Vary...  celý článek

Karlovarský útočník Martin Kohout (u puku) v utkání proti Třebíči.