Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Starorolskou poštu zavřou kvůli přestavbě před Vánocemi. Lidé se zlobí

  8:45aktualizováno  8:45
Česká pošta zmodernizuje svoji zastaralou a nevyhovující pobočku v nejlidnatější karlovarské čtvrti Stará Role. Zdejší obyvatelé se ale zlobí, že bude zavřeno koncem roku, kdy bývá kvůli vánočním svátkům největší nápor lidí. Rozsáhlá rekonstrukce začne 1. listopadu. Hotovo má být koncem prosince.
Na poště ve Staré Roli vznikne diskrétní box pro klienty, u dvou přepážek kolečková dráha pro příjem balíkových zásilek a změní se vzhled PO boxů. Ilustrační foto

Na poště ve Staré Roli vznikne diskrétní box pro klienty, u dvou přepážek kolečková dráha pro příjem balíkových zásilek a změní se vzhled PO boxů. Ilustrační foto | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

"Rekonstrukce je bohužel složitý proces, který vyžaduje mnoho dílčích kroků. Myslím, že starorolská pobočka je natolik vytížena, že jakýkoliv jiný zvolený termín by byl pro klienty stejně problematický. Jedná se o přestavbu přepážek a haly pro klienty, takže nebylo možno najít jinou cestu než uzavření pobočky," vysvětlil mluvčí České pošty Ivo Mravinac.

Na poště vznikne diskrétní box pro klienty, u dvou přepážek kolečková dráha pro příjem balíkových zásilek a změní se vzhled PO boxů. Celkově bude mít pracoviště podle Mravinace pro klienty komfortnější prostředí.

Pokud lidé nebudou v době roznášky doma, pro doporučené dopisy, balíky a jiné zásilky budou muset jezdit do čtvrti Rybáře. Čeká to sedm tisíc obyvatel Staré Role.

V tamní malé pobočce Karlovy Vary 5 v Sokolovské ulici i tak není k hutí. Platí to zejména, když si senioři chodí pro důchody. Těžkosti bývají i s parkováním.

Podle zástupce pošty ovšem není problém, aby si klient v případě potřeby na poště zažádal o uložení na jinou pobočku, popřípadě o druhé doručení.

"Lidé podávající hromadné zásilky pak mají na výběr, zda přijdou na poštu Karlovy Vary 5 nebo Karlovy Vary 1 na třídě T. G. Masaryka. Důchody pracovníci pošty seniorům nejdříve doručí do místa bydliště. Až poté budou uloženy na poště Karlovy Vary 5," řekl mluvčí Mravinac. Upozornil, že tato pošta bude připravena na větší zátěž tak, aby byla schopna vyjít zákazníkům vstříc.

Podobné, ale ne tak náročné úpravy jako ve Staré Roli, čekají v dohledné době pošty označené číslem 1, a to v Aši, Sokolově a Nejdku. Rušení poboček Česká pošta v kraji neplánuje.

"Pokud jde o novoty - na některých poštách vzniknou specializovaná pracoviště aliančních partnerů České pošty v nové podobě, která uspokojí požadavky i nejnáročnější klientely," oznámil Mravinac.

Aliančními partnery jsou například Česká pojišťovna, Home Credit, Western Union, Raiffeisen stavební spořitelna a další společnosti.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Lesníci obnoví Perninské rašeliniště, unikátní oblast otevřou i lidem

Perninské rašeliniště.

Udržet v krajině vodu a vrátit do ní typickou vegetaci i živočichy. Takový je záměr státní organizace Lesy České...

Z kraje zmizí další telefonní budky. Zůstanou tam, kde je špatný signál

Telefonní budka na chebské pěší zóně v centru města zůstane.

Dvě desítky telefonních automatů zmizí do konce letošního roku z Karlovarského kraje. Společnost O2, která budky...

Najdete na iDNES.cz