Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pojistné podvody v Karlovarském kraji: Vedou lži o škodách na majetku

  14:43aktualizováno  14:43
Podvést pojišťovnu falešnými doklady o úrazu během své dovolené na Kubě chtěli manželé z Karlovarska. Není to zdaleka jediný případ, kdy klienti chtěli dosáhnout plnění za fiktivní událost. Detektivové pojišťovny přišli v regionu i na další pokusy o podvod celkem za 4,1 milionu Kč.
Pokusy o pojistné podvody stále vedou v oblasti autopojištění. (Ilustrační símek)

Pokusy o pojistné podvody stále vedou v oblasti autopojištění. (Ilustrační símek) | foto: Profimedia.cz

Ze čtrnácti krajů skončil ten Karlovarský v seznamu míst, kde lidé nejvíce podvádějí Českou pojišťovnu, na desátém místě. První je tradičně Praha. Vyplývá to ze statistiky České pojišťovny za 1. čtvrtletí letošního roku.

Nepoctivci uplatňovali v celé republice pojistné podvody dohromady za 133 milionů korun. Pojišťovna zadokumentovala i příběh manželů z Karlovarska, kteří každý rok cestovali na dovolenou na Kubu.

"Nahlásili úraz, ke kterému mělo dojít při outdoorových sportovních aktivitách na ostrově. Pojišťovně předložili zprávu z lékařského zařízení v Havaně a účet za ošetření a léky. Šetřením však bylo zjištěno, že předložené doklady jsou falešné a že ve skutečnosti k žádnému úrazu ani ošetření nedošlo," uvedla mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková.

Pokus o podvod měl pro manžele nepříjemnou dohru. Zároveň se totiž zjistilo, že totožné - fingované - úrazy dvojice dlouhodobě po dobu cca 10 let uplatňovala u několika dalších pojišťoven. Proto následovalo trestní oznámení.

Fakt, že v Karlovarském kraji za první čtvrtletí přišli detektivové na zcela stejný objem pojistných podvodů jako za první čtvrtletí minulého roku, je v tomto případě podle České pojišťovny dílem náhody.

Jak říká ředitel útvaru vyšetřování a interní bezpečnosti České pojišťovny Jaromír Kaděra, pokusy o pojistné podvody stále vedou v oblasti autopojištění. Nejvyšší podvodně nárokované částky však eviduje pojišťovna v současnosti při majetkovém pojištění.

Například škodu na uskladněném zboží za několik milionů korun nahlásil klient ze západních Čech. Prý se mu někdo vloupal do řádně zabezpečeného skladu, který prý navíc hlídala pochůzková služba. Šlo o jasný podvod.

Kozáčka na autě netančil kamzík, ale opilý majitel

V jednom z posledních případů při autopojištění mimo Karlovarský kraj detektivové zjistili, že kozáčka na zaparkovaném autě netančil kamzík, ale opilý majitel vozu.

"Dva mladé páry si vyrazily na dovolenou do Tater. Po návratu do České republiky pak jeden z mladíků nahlásil České pojišťovně poškození svého automobilu, ke kterému mělo dojít v době, kdy stálo odstavené vozidlo na parkovišti u hotelu. Zpoza budovy tohoto hotelu měl údajně vyběhnout kamzík a namířit si to přes parkoviště do přilehlého lesíku," uvedla mluvčí Ivana Burianová.

Pohádka pro pojišťovnu pokračovala tvrzením, že kamzíkovi překáželo jedno z vozidel, a zvíře tak vyskočilo na kapotu auta, na níž udělalo kopyty velký počet promáčklin.

Jak ale detektivové zjistili, situace se odehrála zcela jinak. Dotyčný mladý muž se při společné večerní oslavě nezřízeně opil a následně tančil na kapotě svého auta kozáčka a tím způsobil deklarovanou škodu.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

V Karlovarském kraji jsou z programu Restart zatím spíše zklamaní

Vizualizace podoby zkušebního polygonu BMW, který vznikne na Velké...

Na pokračování vládního programu Restart určeného na pomoc takzvaně strukturálně postiženým regionům se připravuje...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Lesníci obnoví Perninské rašeliniště, unikátní oblast otevřou i lidem

Perninské rašeliniště.

Udržet v krajině vodu a vrátit do ní typickou vegetaci i živočichy. Takový je záměr státní organizace Lesy České...

Najdete na iDNES.cz