Policie v kraji shání přes sto lidí, láká je na náborový příspěvek

  8:57aktualizováno  8:57
Přijď a staň se policistou na zkoušku. Tak krajská policie láká zájemce na přijímací testy nanečisto. Novým posilám potom slibuje i náborový příspěvek.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: MF DNES

Více než tři čtvrtě milionu korun zaplatilo zatím v letošním roce krajské vedení policie sedmi novým členům sboru. Ani stodesetitisícový náborový příspěvek, který v kraji policisté vyplácejí, ovšem zatím nedokáže úplně vyřešit výrazný podstav mužů zákona.

Podle Petra Macháčka, ředitele krajského ředitelství pro Karlovarský kraj, jich aktuálně chybí 112. „To se však nikterak negativně neodráží v zajištění bezpečnosti,“ zdůraznil.

„Možnost vyplácení náborového příspěvku je velmi pozitivní pro vznik služebního poměru zájemců o práci u Policie ČR a bezesporu to přispělo i k tomu, že jsme od začátku tohoto roku přijali jednapadesát nových policistů,“ je přesvědčený krajský ředitel.

Limitující pro výplatu náborového příspěvku je však několik podmínek. Jednou z nich je „upsat“ se policii na šest let.

„Pokud tuto povinnost příslušník nesplní, je povinen vrátit adekvátní část příspěvku,“ vysvětlila mluvčí krajského ředitelství policie Kateřina Krejčí.

Policistou na zkoušku

Náboru nových sil navíc podle Petra Macháčka nahrává i navýšení příjmů z roku 2017. Přesto se náboráři všemožně snaží přilákat do řad policie další tváře. Nejbližší náborovou akci nazvali „Přijď a staň se policistou na zkoušku.“ V sídle krajského ředitelství v Karlových Varech se uskuteční 20. září.

„Zájemci si mohou vyzkoušet fyzické a psychologické testy,“ uvedla Kateřina Krejčí. Pokud by někdo na akci přišel už rozhodnutý, že se přidá k práci ochránců zákona, může pro něj být dobrou zprávou, že pokud splní fyzické testy a nastoupí do konce letošního roku, bude už mít tuto část přijímacího rituálu za sebou.

Akce se může zúčastnit jakkoli starý zájemce. „Je ovšem dobré zmínit, že by účastník měl být fyzicky zdatný,“ podotkla Krejčí.

Podobnou zkušenost mají už za sebou desítky středoškoláků, kteří se letos v březnu zúčastnili obdobné akce (více v článku Studenti si vyzkoušeli policejní přijímačky, neodradil je ani běh v mrazu). A policisté je nešetřili. Pokud chtěli uspět, museli udělat minimálně 18 poctivých kliků a uběhnout kilometr pod 5,15 minuty. Navíc jejich zdatnost prověřilo i dvouminutové cvičení a člunkový běh.

„Bylo to hodně náročné. Pracovat u policie ale byl vždy můj sen,“ svěřil se tehdy po absolvování fyzické části přijímaček nanečisto Petr Muck z Klášterce nad Ohří.

Jeho profesní sen je na hony vzdálený oboru, který studuje na ostrovské průmyslovce. „Budu ajťák,“ potvrdil student. I když se hned po střední škole bude k policii hlásit, řady strážců zákona na západě Čech nedoplní. Chystá se totiž přestěhovat na Moravu.

Na středoškoláky nezapomenou policejní náboráři ani při zářijovém workshopu Přijď a staň se policistou na zkoušku. Den po akci pro veřejnost je to samé připravené i pro středoškoláky z celého Karlovarského kraje.

Náboráři ovšem nemají v plánu případné adepty trápit pouze na sportovišti či v lavici posluchárny. Zpestřením akce bude ukázka práce policistů pořádkové jednotky, psovoda i představení vozového parku.

Studenti si zkusili přijímací testy k policii

Nejčtenější

Umírající chce podle duchovního slyšet jen pár základních vět

Otec Vít Metoděj Kout na věži chrámu svaté Olgy, který prochází náročnou...

Důležité je vědět, že jsem pro blízkého před smrtí udělal vše, a pak se stačí jednoduše rozloučit: Děkuji, dovoluji ti...

Muž si posílal s třináctiletou dívkou erotické fotky, hrozí mu vězení

Ilustrační snímek

Erotické fotografie si s nezletilou dívkou vyměňoval po internetu muž z Karlovarska. Posílal si s ní i zprávy se...

Opilec si spletl byt. Když se uvnitř svlékl, majitel ho vyhodil a okradl

Ilustrační snímek

Přílišné popíjení alkoholu se vymstilo muži ze Sokolovska, který si v opilosti spletl byt. Protože bylo otevřeno,...

Počasí zradilo čerstvou řidičku, na mostě nabourala svodidla i zábradlí

Řidička nabourala na mostě v Sokolově do svodidel i zábradlí.

Jízdu na mokré silnici nezvládla mladá řidička s čerstvým řidičákem. Devatenáctiletá dívka dostala na mostě smyk a...

VIDEO: Poutník ležel desítky let pod zemí, teď putuje do muzea

Archeolog Jiří Klsák při vykopávání sochy Poutníka na Dianě

Přibližně metr pod zemí a rozdělená na kusy odpočívala desítky let litinová socha Poutníka pod rozhlednou Diana v...

Další z rubriky

Dnes je pro mne číslem jedna dětská kresba, říká chebský kreslíř

Kreslíř Mirek Vostrý představuje svá díla na téma cestování na open air výstavě...

Když se řekne Mirek Vostrý, řada lidí v Chebu si jako první představí jeho kreslené vtipy nebo pohádkové postavičky,...

Zloděj se v lázních vloupal do budovy s prameny, z kašny vybral mince

Ilustrační snímek

Policie chytila zloděje, který se ve Františkových Lázních vloupal do budovy s prameny. Zaměřil se hlavně na kašnu, z...

Umírající chce podle duchovního slyšet jen pár základních vět

Otec Vít Metoděj Kout na věži chrámu svaté Olgy, který prochází náročnou...

Důležité je vědět, že jsem pro blízkého před smrtí udělal vše, a pak se stačí jednoduše rozloučit: Děkuji, dovoluji ti...

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Zámečník / svářeč, Praha, 25-30 000 Kč

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč

Najdete na iDNES.cz