Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Policie v kraji shání přes sto lidí, láká je na náborový příspěvek

  8:57aktualizováno  8:57
Přijď a staň se policistou na zkoušku. Tak krajská policie láká zájemce na přijímací testy nanečisto. Novým posilám potom slibuje i náborový příspěvek.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: MF DNES

Více než tři čtvrtě milionu korun zaplatilo zatím v letošním roce krajské vedení policie sedmi novým členům sboru. Ani stodesetitisícový náborový příspěvek, který v kraji policisté vyplácejí, ovšem zatím nedokáže úplně vyřešit výrazný podstav mužů zákona.

Podle Petra Macháčka, ředitele krajského ředitelství pro Karlovarský kraj, jich aktuálně chybí 112. „To se však nikterak negativně neodráží v zajištění bezpečnosti,“ zdůraznil.

„Možnost vyplácení náborového příspěvku je velmi pozitivní pro vznik služebního poměru zájemců o práci u Policie ČR a bezesporu to přispělo i k tomu, že jsme od začátku tohoto roku přijali jednapadesát nových policistů,“ je přesvědčený krajský ředitel.

Limitující pro výplatu náborového příspěvku je však několik podmínek. Jednou z nich je „upsat“ se policii na šest let.

„Pokud tuto povinnost příslušník nesplní, je povinen vrátit adekvátní část příspěvku,“ vysvětlila mluvčí krajského ředitelství policie Kateřina Krejčí.

Policistou na zkoušku

Náboru nových sil navíc podle Petra Macháčka nahrává i navýšení příjmů z roku 2017. Přesto se náboráři všemožně snaží přilákat do řad policie další tváře. Nejbližší náborovou akci nazvali „Přijď a staň se policistou na zkoušku.“ V sídle krajského ředitelství v Karlových Varech se uskuteční 20. září.

„Zájemci si mohou vyzkoušet fyzické a psychologické testy,“ uvedla Kateřina Krejčí. Pokud by někdo na akci přišel už rozhodnutý, že se přidá k práci ochránců zákona, může pro něj být dobrou zprávou, že pokud splní fyzické testy a nastoupí do konce letošního roku, bude už mít tuto část přijímacího rituálu za sebou.

Akce se může zúčastnit jakkoli starý zájemce. „Je ovšem dobré zmínit, že by účastník měl být fyzicky zdatný,“ podotkla Krejčí.

Podobnou zkušenost mají už za sebou desítky středoškoláků, kteří se letos v březnu zúčastnili obdobné akce (více v článku Studenti si vyzkoušeli policejní přijímačky, neodradil je ani běh v mrazu). A policisté je nešetřili. Pokud chtěli uspět, museli udělat minimálně 18 poctivých kliků a uběhnout kilometr pod 5,15 minuty. Navíc jejich zdatnost prověřilo i dvouminutové cvičení a člunkový běh.

„Bylo to hodně náročné. Pracovat u policie ale byl vždy můj sen,“ svěřil se tehdy po absolvování fyzické části přijímaček nanečisto Petr Muck z Klášterce nad Ohří.

Jeho profesní sen je na hony vzdálený oboru, který studuje na ostrovské průmyslovce. „Budu ajťák,“ potvrdil student. I když se hned po střední škole bude k policii hlásit, řady strážců zákona na západě Čech nedoplní. Chystá se totiž přestěhovat na Moravu.

Na středoškoláky nezapomenou policejní náboráři ani při zářijovém workshopu Přijď a staň se policistou na zkoušku. Den po akci pro veřejnost je to samé připravené i pro středoškoláky z celého Karlovarského kraje.

Náboráři ovšem nemají v plánu případné adepty trápit pouze na sportovišti či v lavici posluchárny. Zpestřením akce bude ukázka práce policistů pořádkové jednotky, psovoda i představení vozového parku.

Studenti si zkusili přijímací testy k policii

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů do zastupitelstev jednotlivých obcí dle okresů pro Karlovarský kraj:

Volby do senátu

V Karlovarském kraji letos probíhají volby do Senátu PČR v obvodu 2 - Sokolov. Kandidují: Miroslav Balatka, Jiří Korbel, Petr Nimrichter, Renata Oulehlová, Jan Picka, Stanislav Pochman, Jan Teplík, Eva Valjentová a Josef Zickler.Nejčtenější

Odsun, JZD a 90. léta dovedly statek ke zkáze. Zachránili ho Dvořákovi

Statek v Salajně v Karlovarském kraji, který pochází z roku 1802, sloužil jako...

Statek v Salajně v Karlovarském kraji, který pochází z roku 1802, sloužil jako zemědělská usedlost k...

K porodu otec nechtěl, nakonec u něj byl. V autě a na autobusové zastávce

Veronika Říhová a její syn Maximilián Justich, který se narodil v autě cestou...

Na autobusové zastávce u Jesenice rodila třicetiletá Veronika Říhová z Plané. Se svým třetím dítětem totiž nestihla...KVÍZ: Rozkrájím se pro váš hlas, voliči! Poznáte kandidáty podle hesla?

Ilustrační snímek

Přes dvě stě kandidátek a kandidátů chce obsadit pouhých 27 křesel v českém Senátu. Dalo by se očekávat, že při...

Naučit děti číst a psát je rok od roku těžší, říká ředitelka školy

Miloslava Hartmannová, ředitelka Základní školy speciální a praktické v Chebu,...

Už sedm desítek let působí v sousedství kostela sv. Mikuláše tak trochu jiná škola. Její název se v průběhu let měnil,...

Vyšší plat donutí i vzdělané lidi natáhnout montérky a zmizet za hranice

Ilustrační snímek

Především vyšší mzda, na kterou dosáhnou zaměstnanci v sousední zemi, a blízkost hranic. Ale také zadluženost Čechů a...

Další z rubriky

Řidiče na D6 ochrání před srážkami s lesní zvěří nové oplocení

Ředitelství silnic a dálnic staví kolem dálnice D6 ploty, které mají zamezit...

Doposud nechráněné úseky D6 v regionu začalo Ředitelství silnic a dálnic oplocovat. Smyslem akce je, aby byla dálnice...

K porodu otec nechtěl, nakonec u něj byl. V autě a na autobusové zastávce

Veronika Říhová a její syn Maximilián Justich, který se narodil v autě cestou...

Na autobusové zastávce u Jesenice rodila třicetiletá Veronika Říhová z Plané. Se svým třetím dítětem totiž nestihla...

Osud zavál fotografa z Beskyd do Krušných hor, zachycuje jejich půvab

Amatérský fotograf Vít Skotnica vyráží na kole do Krušných hor, kde zachycuje...

Fotí zajímavé snímky Krušných hor, na kole sjíždí ty nejhorší terény a mezitím objevuje zaniklé objekty nebo se vrací...

Najdete na iDNES.cz