Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Školy na Karlovarsku varují před zvrhlíkem, řidič tu údajně lákal hocha

  15:03aktualizováno  15:03
Školáky a jejich rodiče v Nové Roli a Chodově znepokojila informace o počínání neznámého muže, který údajně na ulici oslovil novorolského školáka a lákal ho k sobě do auta. Policie má jeho popis a událost prošetřuje. Učitelé nabádají žáky k opatrnosti.
Děti policistům popsaly, že muž je ve věku od 30 do 60 let, snědé pleti s vousem a šedivými vlasy.

Děti policistům popsaly, že muž je ve věku od 30 do 60 let, snědé pleti s vousem a šedivými vlasy. | foto: Leo Nikolaev pro iDNES.cz

Hlášení o podezřelém chování zatím neznámého muže přijali novorolští policisté od učitelky základní školy minulý čtvrtek.

"Muž údajně oslovil jednoho chlapce a požádal ho o sešlápnutí pedálu ve vozidle. Chlapec k vozidlu nešel a muž po chvilce z místa odjel, k žádnému napadení dětí zde nedošlo," popsal událost mluvčí karlovarských policistů Pavel Valenta.

Ředitelka novorolské základní školy Jana Zelená potvrdila, že policisté do školy přijeli a s dětmi o tom hovořili.

Starostka Jitka Pokorná se následně přímo od policie dozvěděla, že se jim od dětí podařilo získat popis muže i auta a že se tím policie vážně zabývá.

Radnice proto okamžitě občanům rozeslala varovné SMS v následujícím znění: Upozorňujeme občany, že ve městě se pohybuje auto bílé barvy a řidič láká děti na sladkosti, případně se ptá na cestu. Policie ČR se tímto problémem zabývá.

Informace se objevila i na webu radnice a profilu města na Facebooku. "Ve čtvrtek jsem mluvila s novorolskými policisty a když mi potvrdili, že se tím vážně zabývají, byl to pro mě impuls raději vyvolat poplašnou zprávu, než aby se tady něco přihodilo," vysvětlila starostka Jitka Pokorná.

Hledají snědého muže ve středních letech v bílém autě

Když policisté od dětí zjišťovali podrobnosti, dozvěděli se, že muž přijel v bílém vozidle značky Opel Vectra combi nebo Škoda Octavia, s registrační značkou Karlovarského kraje.

"K popisu muže děti uvedly, že byl ve věku v rozmezí od 30 do 60 let, snědé pleti s vousem a šedivými vlasy," upřesnil údajnou podobu pachatele policejní mluvčí Valenta.

Karlovarští policisté žádají o pomoc při zjištění totožnosti neznámého muže nebo typu hledaného vozidla. Jakoukoliv informaci přijmou na bezplatné lince 158.

Zpráva o možném nebezpečí už dorazila i do okolních obcí. Obavy o svoje děti mají například rodiče v nedalekém Chodově, kde už vedení školy o podezřelém muži žáky informovalo.

"Volali nám přímo z policie, jestli bychom mohli děti ve škole informovat. V úterý jsme jim tedy prostřednictvím školního rozhlasu dali vědět," řekla Iva Šípová, ředitelka 1. ZŠ Komenského v Chodově.

"Dcera přišla ze školy s tím, že je ve třídě učitelka varovala před pedofilem, který možná řádí v okolí Chodova. Ten člověk prý jezdí v bílé octavii a láká děti k sobě do auta. V okolí škol a družin jsem viděla hlídat policisty," uvedla maminka osmileté školačky z Chodova.

Z vlastní iniciativy upozornili děti i ve škole v Božičanech, které leží mezi Novou Rolí a Chodovem. "Přestože nás k tomu nikdo nevyzval, o záležitosti víme a děti jsme varovali preventivně," vysvětlil ředitel školy Ladislav Landsfeld.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Na Karlovarsku se převrátila cisterna s fekáliemi, vylily se na silnici

U Hroznětína se převrátila cisterna převážející fekálie.

Cisterna převážející fekálie z chovu zvířat se ve čtvrtek odpoledne převrátila u Hroznětína na Karlovarsku. Hasiči...

Kraj rozhodne o osudu uměleckoprůmyslové školy ještě letos

Budova Střední uměleckoprůmyslové školy Karlovy Vary je v havarijním stavu.

Do konce letošního roku by chtělo vedení kraje rozhodnout o tom, co dál s budovou uměleckoprůmyslové školy v Karlových...

Zloději nakradli ve skladu kovy za čtvrt milionu, odevzdali je do sběrny

Ilustrační snímek

Kovy za čtvrt milionu korun nakradla v chebském skladu čtveřice zlodějů. Muži lup vynášeli postupně a hned jej...

Najdete na iDNES.cz