Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lékaři propustili dvojici z Rotavy, v kraji zůstává poslední otrávený

  16:21aktualizováno  16:21
Sokolovskou nemocnici opustil i druhý pacient otrávený metylalkoholem v Karlovarském kraji. Stav osmadvacetiletého muže z Rotavy se zlepšil natolik, že po čtyřiadvaceti hodinách následoval domů o pět let mladší dívku, s níž otrávený alkohol vypil. Dvojice si lahev přivezla z Moravy.

Na JIP sokolovské nemocnice už leží poslední pacient, který se otrávil meruňkovicí. Ilustrační foto | foto: Jan Karásek, MAFRA

Na jednotce intenzivní péče však dál zůstává jednapadesátiletý pacient z Rovné (více o jeho hospitalizaci čtěte zde). Jeho stav se ale rychle zlepšuje.

"Ještě dnes nebo zítra jej z jednotky intenzivní péče přeložíme na standardní pokoj. Pak u nás zůstane jeden den na pozorování," uvedla v pondělí Petra Soukupová, mluvčí sokolovské nemocnice.

Podle lékařů nebude mít žádný z otrávených pacientů trvalé následky. Vzhledem k tomu, co dokáže metanol v lidském organismu způsobit, se dá podle Petry Soukupové říct, že se ve všech třech případech jednalo spíše o lehkou otravu.

Pacienti byli celou dobu při vědomí a lékaři je nemuseli připojovat na hemodialýzu. Pouze jim snižovali hladinu metanolu v krvi etanolem.

Poslední otrávený pacient, který je stále v péči lékařů sokolovské nemocnice, se otrávil pálenkou od svého známého z Karlových Varů. Meruňkovici mu daroval jednašedesátiletý bývalý policista (více čtěte zde). Moravskou pálenku kupoval čtyři roky od padesátileté distributorky. O tom, že obsahuje metanol, neměli ponětí.

Kriminalisté u svého bývalého kolegy zajistili zhruba 20 litrů závadného alkoholu, další odvezli padesátileté ženě, která mu meruňkovici, slivovici, ořechovici a víno prodala (více o zátahu na distributory čtěte zde).

"Policisté nám zabavený alkohol předali a my jsme jej převezli na rozbor do laboratoře v Třemošné na Plzeňsku," uvedl Martin Kasal, mluvčí krajských hasičů.

Testy ukázaly, že zásilka oblíbená moravské pálenky desetinásobně převyšovala povolenou mez. Policisté stále pátrají po lahvích, které pocházejí od karlovarských distributorů.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Udeřil jej a vzal do „kravaty“, popsal žalobce zásah policisty proti řidiči

Vladimír Slavotínek (vlevo) u plzeňského okresního soudu.

U Okresního soudu Plzeň-město začalo hlavní líčení s vysoce postaveným policistou Vladimírem Slavotínkem, který je...

Další z rubriky

Do práce s dítětem? Přibývá zaměstnavatelů, kteří zajistí hlídání

Ilustrační snímek

Stále více rodičů si může dovolit chodit do práce s dítětem. Na hlídání jejich ratolestí láká stále více zaměstnavatelů...

Domov pro seniory v Chebské Dragounské ulici může znovu přijímat klienty

Ilustrační snímek

Karlovarský kraj dočasně zrušil zastavené přijímání klientů do domova pro seniory v chebské Dragounské ulici. Ten se od...

Kde jste vzali tu naftu? Auto zlodějů hned po krádeži stavěli policisté

policie velikonoce řidič alkohol kontrola

Smůlu měla šestice zlodějů, která na Chebsku ukradla ze stavby silnice zhruba sto litrů nafty. Když se svým lupem...

Najdete na iDNES.cz