Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Oblíbená pošta v obchoďáku přestane ukládat balíky, nemá je kam dávat

  9:12aktualizováno  9:12
Nepříjemného překvapení se dočkali lidé, kteří si oblíbili poštu v karlovarském obchodním centru Fontána. Popularitu si získala otevírací dobou, kterou má denně od 10 do 22 hodin, stejně jako tím, že u ní mohou zákazníci bez problémů zaparkovat. Pošta teď ale přestane ukládat velké zásilky.

Iveta Martínková z České pošty organizuje zásilky v regálech na pobočce v Obchodním centru Fontána. Pošta zde od začátku února přestane balíkovou službu poskytovat. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Zástupci České pošty roznesli lidem letáky s informací, že od 1. února na ní končí ukládání balíků s tím, že se přesunou na hlavní poštu v centru Karlových Varů. Pro odesílání to neplatí, netýká se to ani listovních zásilek a výplaty důchodů.

Novinka se donesla až k městským zastupitelům, kteří chtějí, aby radní s vedením pošty o situaci ještě vyjednávali.

„Pokud tam opravdu služba skončí, bude to veliká komplikace. Každý, kdo si byl někdy na hlavní poště pro dopis, ví, že je obtížné v těchto místech zaparkovat. V úvahu pak přichází parkoviště u tržnice, ale komu by se tam chtělo tahat balík?“ popsal peripetie zastupitel Jaroslav Fujdiar (O co jim jde?!).

Ten má společně s dalšími kolegy obavu z toho, že u hlavní pošty neúnosně vzroste doprava, což vzhledem ke stísněným podmínkám nepovažuje vůbec za šťastné.

„Parkovací místa tam prostě nejsou. Teď aby jezdili pro balík dva - jeden jistil auto, aby nedostal pokutu, a druhý vyzvedl zásilku,“ namítl zastupitel.

Pošta nemá pro ukládání balíků dost místa

Opatření, ke kterému Česká pošta sáhla, souvisí podle mluvčího Matyáše Vitíka s nedostatkem místa v obchodním centru.

„Zmiňovaná pošta má omezené prostorové kapacity. K tomuto rozhodnutí jsme přistoupili po zhodnocení výsledků vnitřní kontroly bezpečnosti. Navýšení prostor v současné době není možné vzhledem k nájemní smlouvě a jejím závazkům,“ vysvětlil.

Na poštu v obchodním centru denně dorazí zhruba 15 balíků a zákazníci se už dozvěděli, že pokud nebudou s uložením zásilky na hlavní poště souhlasit, mohou si telefonicky požádat o jiné místo. Matyáš Vitík podotkl, že hlavní pošta je v takové části města, kde je soustředěna především firemní klientela a balíky jsou vždy doručeny.

„Celkem bylo rozneseno v této oblasti 2860 kusů letáků s informacemi o změně,“ uvedl. Upozornil zároveň, že v dosahu obchodního centra jsou další pošty, například v Jenišově, v Rybářích, v Doubí a ve Staré Roli.

Podle velitele karlovarských strážníků Marcela Vlasáka nemůže být od prvního února, kdy k omezení balíkové služby ve Fontáně dojde, městská policie u hlavní pošty k prohřeškům špatně parkujících řidičů tolerantnější. „Nemůžeme nikomu tolerovat, když porušuje zákon,“ řekl.

I on ale vidí problém v tom, že parkovacích míst je před poštou málo, což by podle něj mohla vyřešit domluva s těmi, kteří tam poskytují své služby, popřípadě domluva s městem. Jenomže zvýšit u hlavní pošty parkovací kapacitu je poněkud oříšek.

„Obávám se, že v této lokalitě toho moc nevymyslíme. Z jedné strany je budova pošty, kterou lze těžko přesunout, z druhé strany řeka, pro kterou platí to samé,“ podotkl mluvčí magistrátu Jan Kopál. Očekává, že další informace zjistí zástupci radnice na jednání se zástupci České pošty, které by se mohlo uskutečnit do března.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Kraj rozhodne o osudu uměleckoprůmyslové školy ještě letos

Budova Střední uměleckoprůmyslové školy Karlovy Vary je v havarijním stavu.

Do konce letošního roku by chtělo vedení kraje rozhodnout o tom, co dál s budovou uměleckoprůmyslové školy v Karlových...

Zloději nakradli ve skladu kovy za čtvrt milionu, odevzdali je do sběrny

Ilustrační snímek

Kovy za čtvrt milionu korun nakradla v chebském skladu čtveřice zlodějů. Muži lup vynášeli postupně a hned jej...

Policie v kraji shání přes sto lidí, láká je na náborový příspěvek

Ilustrační snímek

Přijď a staň se policistou na zkoušku. Tak krajská policie láká zájemce na přijímací testy nanečisto. Novým posilám...

Najdete na iDNES.cz