Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pozemky v areálu zkrachovalého AC Start za 45 milionů nikdo nechce

  12:12aktualizováno  12:12
Do výběrového řízení na prodej rozsáhlých pozemků zkrachovalého karlovarského atletického klubu AC Start se nikdo nepřihlásil. Za majetek chtěl insolvenční správce 45 milionů korun. Nedostal ani jednu nabídku. Výběrové řízení se tak zopakuje, stejně jako začátek soudu s exnáměstkyní Makkiehovou.

Trávu v okolí stadionu AC Start Karlovy Vary spásají v létě ovce, ale co tady bude v budoucnu nikdo neví. | foto: Martin Stolař, MAFRA

"Minimální požadovaná cena, kterou si stanovili zástupci věřitelů ve výši 45 milionů korun, byla evidentně příliš vysoká. Chystám proto další kolo. Předmětem jednání s věřiteli bude, jestli snížím nabídku, nebo dojde k další změně," konstatoval insolvenční správce Daniel Kaplan.

Dlouholetým jednatelem občanského sdružení AC Start byl Vít Hořejš. Soud jej poslal v červnu nepravomocně na 3,5 roku do vězení za pokračující porušování povinností při správě cizího majetku (více čtěte zde).

Další soudní jednání v souvislosti s AC Start zahájila ve čtvrtek soudkyně Okresního soudu v Karlových Varech Jaroslava Krůšková.

Žalobce Jan Štulík se však nedostal k přečtení obžaloby na exnáměstkyni karlovarského primátora za ODS Moniku Makkiehovou, Lukmana Lukmanova, Tomáše Matějčka, Karla Matějčka a Miroslava Benedikta.

V obžalobě stojí, že skupina poškodila cizí práva a první tři jmenovaní podváděli. Podle kriminalistů se Monika Makkiehová pokusila založením konkurenčního klubového výboru AC Start ovládnout zbytek majetku atletického klubu a od stánkařů při pravidelné nedělní burze na stadionu AC Start neoprávněně vybrala 203 tisíc korun.

Obviněný si vyžádal tlumočníka, soud tím zaskočil

Krátce po zahájení soudu chtěl ruský podnikatel Lukman Lukmanov tlumočníka, i když v přípravném řízení překlady nepožadoval.

"Podle trestního práva jsem povinna striktně respektovat všechna vaše práva. Nenechám si od krajského soudu zrušit celé toto jednání tím, že jste neměl tlumočníka," zdůvodnila soudkyně Jaroslava Krůšková odklad.

Jednání proto krátce po zahájení odročila na pátek, protože se však nepodařilo zajistit překladatele, líčení se nakonec uskuteční až 22. října. Rozsudek se očekává koncem roku.

Podmínky pokračujícího výběrového řízení na prodej majetku karlovarských atletů chce insolvenční správce Daniel Kaplan upřesnit do poloviny října. Myslí si, že čas v žádném případě nehraje proti němu. Prodávaný areál slouží dál.

Vzhledem k tomu, že se jedná o pozemky, které na rozdíl od staveb nevyžadují přílišnou údržbu a investice, není podle Kaplana tlak na co nejrychlejší prodej za nízkou cenu.

Bývalý jednatel AC Start Vít Hořejš si myslí, že když správce počká, klidně majetek sportovců později prodá i za 70 milionů korun.

AC Start, který má tradici od roku 1949, je v insolvenci od loňského srpna. Sportovní klub mimo jiné dluží 6 milionů korun městu Karlovy Vary. Má i dvě nesplacené půjčky na nákup pozemků za celkem 37 milionů korun.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Policie v kraji shání přes sto lidí, láká je na náborový příspěvek

Ilustrační snímek

Přijď a staň se policistou na zkoušku. Tak krajská policie láká zájemce na přijímací testy nanečisto. Novým posilám...

Kde jste vzali tu naftu? Auto zlodějů hned po krádeži stavěli policisté

policie velikonoce řidič alkohol kontrola

Smůlu měla šestice zlodějů, která na Chebsku ukradla ze stavby silnice zhruba sto litrů nafty. Když se svým lupem...

Kraj rozhodne o osudu uměleckoprůmyslové školy ještě letos

Budova Střední uměleckoprůmyslové školy Karlovy Vary je v havarijním stavu.

Do konce letošního roku by chtělo vedení kraje rozhodnout o tom, co dál s budovou uměleckoprůmyslové školy v Karlových...

Najdete na iDNES.cz