Karlovarský tréner Kýhos má an pardubickém ledu kladnou bilanci.

Karlovarský tréner Kýhos má an pardubickém ledu kladnou bilanci. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Praha a Pardubice. Jinde Karlovy Vary letos nevyhrály

• 0
Pouze čtyři výhry na ledě soupeřů. Karlovy Vary válí alespoň v Pardubicích, kde v neděli braly už sedmou výhru v řadě. Podtrhly tak povedený víkend, během něhož získaly pět bodů ve dvou zápasech.

Víkend překvapení. Karlovarští hokejisté zabrali a vyšlápli si nebojácně i na třetí tým tabulky. Série čtyř porážek vzala za své v pátek, kdy Energie doma přetlačila pražskou Slavii. Boj o každý centrimetr ledu. Ke třem bodům bylo blízko, minutu a půl před koncem si Pražané bojující o předkolo aspoň jeden vzali.

Spokojeni ale nebyli. Hlavní trenér Vladimír Růžička po utkání peprnými výrazy častoval kabinu. Takhle se o play-off nehraje, naznačil svým svěřencům.

"Velmi důležitý zápas jsme nezvládli. Klíčové byly dva body. Nedokázali jsme odskočit do dvoubrankového vedení a doplatili jsme na špatnou disciplínu," shrnul asistent Jiří Čelanský.

Karlovarští si ulevili. Po čtyřech zápasech poznali, jak chutná vítězství. "První polovina zápasu se nám nepovedla. Málo jsme bruslili, nebyli jsme agresivní," vytýkal Martin Pešout.

S úvodním gólem se dění na ledě změnilo. Hokejisté v zeleném přidali na otáčkách, hned se soupeři dýchalo hůř. Pod kotel přiložil i Michal Gulaši. Důrazný obránce několika tvrdými střety ukázal, že hokej v KV Aréně může pořádně bolet.

A k tomu všemu domácí otočili vývoj skóre. "Ve druhé půlce už nám začaly jezdit nohy. Přestože jsme vedení krátce před koncem ztratili, jsme za dva body rádi. Slavia v předešlých zápasech hrála výborný hokej a vyhrávala," připomíná Pešout formu soupeře.

Vítězná série v Pardubicích

Pouze ve dvou městech letos Energie vítězí. V Praze a Pardubicích. Bodů z venku počítá jen pár. Výhry byste spočítali na prstech jedné ruky. V osmém kole na Spartě 5:3, v šestnáctém kole v Pardubicích 4:3 po nájezdech a začátkem nového roku na Slavii 4:2. Nedělní návrat do míst, kde se týmu daří, se povedl znovu.

Výborný vstup do utkání. Vedení 2:0, brankář Martin Růžička po první třetině na střídačce. Vodítka, která slibovala bodový zisk. Jako první se trefil vskutku sváteční střelec. Roman Prošek. Za kruhy mu nabil útočník Dej a z první mířil přesně nad levý beton gólmana.

VYROVNÁNO! Hráči Karlových Varů se radují z vyrovnání v utkání s Českými Budějovicemi.

Vary hýřily aktivitou, první část střetnutí jasně patřila hostům. Zvýšit vedení se povedlo Martinu Zaťovičovi. Do úniku ho vyslal dlouhou přihrávkou Gřegořek. A Zaťovič trochu se štěstím protlačil kotouč do sítě. Jeho přesunutí do druhé formace k Pechovi a Kumstátovi přináší ovoce. Proti Slavii se karlovarská dvaadvacítka zastřelovala, o dva dny později už pálila ostrými.

"První třetina se nám opravdu povedla. Byli jsme jasně lepší, hráli jsme výborně," chválil Martin Pešout.

Pak už se do hry dostali i pardubičtí hokejisté. K situaci vedoucí ke snížení se přimotal i střelec Zaťovič. Nedokázal ubránit Petera Jánského, který přehodil Salfického.

Jen o pár minut později byl stav nerozhodný. Dva tresty Varů v krátkém sledu po sobě potrestal obránce Jan Kolář. Na jeho dělovku z mezikruží neměl pardubický rodák v dresu Energie nárok.

"Od druhé třetiny naše hra skončila. Pardubice jednoznačně dominovaly. My jsme tři body nakonec ubojovali," přiznal.

Vítěznou trefu měl na svědomí Rastislav Dej. Při ponechané výhodě se s pukem rozjel do pásma domácích. Kousek za modrou napřáhl a vypustil gólovou ránu. Zdánlivě neškodný pokus z velké dálky zasvištěl kolem Vladislava Koutského do brány.

"Nevím, asi jsem tu střelu měl mít. Ale musím říct, že to ten hráč trefil dobře," snažil se náhradník vysvětlit překvapivý zásah.

Šťastný střelec byl rád za tři body. "Důležité jsou pro nás tři body, které hodně potřebujeme," říkal Dej v rozhovoru pro Českou televizi. Hráči teď mají pět dnů volna, do boje vyjedou až v pátek doma proti týmu Kladna.