Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vary se halí do svátečního, po červeném koberci se v pátek projde Gere

  9:05aktualizováno  9:05
Přípravy jubilejního 50. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech vrcholí. Do gala už se hodil zejména hotel Thermal. Po jeho červeném koberci se v pátek projde herec Richard Gere.

Přípravy na jubilejní 50. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary vrcholí. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Největší hvězda přehlídky - americký herec Richard Gere, by měla ve festivalových Varech letos uvést hned dva filmy. Prvním z nich bude páteční zahajovací snímek Time Out of Mind režiséra Orena Movermana, druhý přijde na řadu v sobotu v noci v karlovarském letním kině. Nepůjde přitom o nic jiného než o legendární pohádku pro dospělé Pretty Woman.

Fotogalerie

„Zatím máme příslib, že by film uvedl,“ prozradila mluvčí festivalu Uljana Donátová. Zvykem předchozích ročníků přitom bylo, že letní kino promítalo film pár hodin po slavnostním zahájení. Kvůli nabitému programu jej ale organizátoři o den posunuli.

„V pátek se koná u Thermalu velký koncert Lucie a my jsme nechtěli tříštit pozornost diváků, kteří pravděpodobně budou chtít vidět obě tyto akce,“ vysvětlila mluvčí.

Kdo si chce připomenout příběh o prostitutce Vivian a pohledném boháčovi, musí do letního kina dorazit na jedenáctou v noci, lépe ještě dřív.

Uljana Donátová přitom nepochybuje, že se návštěvníkům dostane jedinečného zážitku, jako tomu bylo v předchozích dvou ročnících. „Samozřejmě každá ta osobnost je jiná, ale já věřím, že i návštěva Richarda Gera bude pro diváky v letním kině zážitkem, podobně jako byly předchozí návštěvy Mela Gibsona nebo Johna Travolty,“ řekla.

Pánové, vytáhněte motýlky, dámy, naličte si rty

Blížící se filmový svátek je zatím nejvíc patrný v hotelu Thermal a jeho okolí. Na svém místě jsou sochy múz, s nimiž si už turisté stihli pořídit stovky fotografií, i červený koberec.

Samotný hotel zdobí logo festivalu, jehož ústředním motivem se po loni ceněném prasátku stal kamzík, a také návštěvníci, kteří mají být sami těmi největšími hvězdami. Organizátoři je proto nabádají, aby pánové vytáhli motýlky a dámy si nalíčily rty.

Kdo si bude chtít připomenout loňskou hereckou star - Mela Gibsona, musí si zajít do kina. Lidem se na plátně připomene v nové festivalové znělce. Premiéra se chystá o slavnostním zahájení.

„Jsme rádi, že se podařilo realizovat znělku s Melem Gibsonem během jediného roku, což je při vytíženosti takovýchto osobností malý zázrak,“ řekl prezident přehlídky Jiří Bartoška. Gibson byl prý atmosférou festivalu nadšený a Jiří Bartoška si váží toho, že splnil karlovarský slib a znělku pro jubilejní ročník natočil.

Věcí, kterou naopak bude muset kulatý ročník oželet, je nafukovací kino Espace Dorleans. V programu jej ale nahradilo zcela nové místo, a to sál Orpheum Národního domu.

„Jako kinosál bude fungovat po celou dobu festivalu. Jeho kapacita bude 300 osob a promítat se bude každý den od rána do pozdních nočních hodin,“ řekl ředitel hotelu Werner Hauptmann.

Přípravy v těchto dnech vrcholí i ve stanovém městečku na Rolavě, které začne první batůžkáře vítat ve čtvrtek. Jeho personál přitom očekává, že nejvíc obsazeno bude mít právě tento víkend, který díky státnímu svátku potrvá až do pondělí.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

V Karlovarském kraji jsou z programu Restart zatím spíše zklamaní

Vizualizace podoby zkušebního polygonu BMW, který vznikne na Velké...

Na pokračování vládního programu Restart určeného na pomoc takzvaně strukturálně postiženým regionům se připravuje...

Na Karlovarsku se převrátila cisterna s fekáliemi, vylily se na silnici

U Hroznětína se převrátila cisterna převážející fekálie.

Cisterna převážející fekálie z chovu zvířat se ve čtvrtek odpoledne převrátila u Hroznětína na Karlovarsku. Hasiči...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Najdete na iDNES.cz