Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Velká voda vyhnala lidi z kempů, mimo provoz je i půjčovna lodí Dronte

  12:13aktualizováno  12:13
Deště dělají problémy i lidem, které povodeň zatím neohrožuje. Po krk už mají vody majitelé kempů, půjčovny lodí, zahradníci a další lidé. Například z autokempu Sasanka v Sadově u Karlových Varů v pondělí za deště odjel s karavanem poslední návštěvník.

Opuštěný Autocamping Rybářská bašta Cheb u hráze přehrady Jesenice. | foto: Martin Stolař, MAFRA

"A tím jsme asi letos skončili. Vše je o tom, že zahraniční turisté se doma u televize dozvědí, že Česko je pod vodou a vůbec neřeší, o který jde region. Něco podobného jsme zažili už v roce 2002," vzpomínala majitelka kempu Sasanka Eva Najperková.

Protože stále prší a potenciální zahraniční návštěvníci sledují dění v České republice i okolních státech, tak do kempů v Karlovarském kraji téměř nikdo nejezdí.

"Musíme počkat, až vyschneme. Žádný plán B neexistuje. Beru to tak, že někteří lidé jsou na tom mnohem hůře. Zaplať pánbůh nejsme zaplavení. Musíme přežít," dodala Eva Najperková.

Kemp v Dřenici, který je na největší přehradě v regionu, má kapacitu pět set rekreantů. Když ale z recepce vyhlédnete, tak v karavanech napočítáte celkem šestnáct lidí.

"Je to špatné, louky jsou rozmoklé. Ještě že tu byli motorkáři, kteří si akci objednali rok předem, a cyklisté," hlásí osazenstvo recepce kempu na přehradě Jesenice. I zde jsou rádi, že na rozdíl od jiných lokalit nejsou vyplavení.

Z přívalů vody, hrnoucích se z nebe, by mohli mít radost zaměstnanci Správy Lázeňských parků Karlovy Vary. Nemusejí se totiž starat o zalévání záhonů ve Dvořákových a Smetanových sadech.

"Zase nás ale trápí strojové kosení trávy. Protože je mokrá, tak se spíše jedná o žvýkání než kosení. Lidé nám nadávají, že po nás zůstává ošklivá práce," povzdechl si ředitel lázeňských parků Miroslav Kučera.

Jak říká, za elektřinu při automatickém zavlažování záhonů se sice něco ušetří. Ale strojní sekačky naplní mokrou trávou jen půl koše, takže rostou náklady na naftu. A navíc roste plevel, proto se zahradnice při odplevelování záhonů téměř nezastaví.

Zavřená je také část trasy v podzemí Vřídla

Také ředitel další městské organizace Milan Trnka upozornil na problémy, které lázeňskému městu přináší deštivé počasí. Od neděle je totiž až do odvolání uzavřená část exkurzní trasy v podzemí Vřídla. Její část zatopila voda ze sousední řeky Teplé.

"Ve dvou vstupech z trasy jsou proto pytle s pískem, aby velká voda nenadělala škody. Až bude chodníček v řečišti bezpečně nad hladinou, trasu opět návštěvníkům otevřeme," slíbil ředitel Správy přírodních lázeňských zdrojů a kolonád Milan Trnka. Jako náhradu doporučuje podívat se do podzemí po chrámu sv. Máří Magdaleny.

Půjčovna lodí Dronte nemá na Ohři půjčenou jedinou loď. Minulou středu totiž pracovníci půjčovny vyhnali všechny vodáky z řeky a odebrali jim vybavení. "A pak voda jen stoupala a stoupala. Teď máme totálně zaplavené tábořiště v Kynšperku," oznámila ředitelka půjčovny Hana Červenková.

V Sokolově v noci na pondělí zabezpečila pytli dveře loděnice proti vodě. Teď jen pracovníci půjčovny čekají, jaké škody voda na nesplavné Ohři napáchá.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Na Karlovarsku se převrátila cisterna s fekáliemi, vylily se na silnici

U Hroznětína se převrátila cisterna převážející fekálie.

Cisterna převážející fekálie z chovu zvířat se ve čtvrtek odpoledne převrátila u Hroznětína na Karlovarsku. Hasiči...

Policie v kraji shání přes sto lidí, láká je na náborový příspěvek

Ilustrační snímek

Přijď a staň se policistou na zkoušku. Tak krajská policie láká zájemce na přijímací testy nanečisto. Novým posilám...

Kde jste vzali tu naftu? Auto zlodějů hned po krádeži stavěli policisté

policie velikonoce řidič alkohol kontrola

Smůlu měla šestice zlodějů, která na Chebsku ukradla ze stavby silnice zhruba sto litrů nafty. Když se svým lupem...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz