Klášterecký gólman Jan Kaššák zasahuje proti sokolovskému Jakubu Kořínkovi.

Klášterecký gólman Jan Kaššák zasahuje proti sokolovskému Jakubu Kořínkovi. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Prokletí trvá. Sokolovští hokejisté prohráli i čtvrté v derby s Kláštercem

• 0
Dva roky čekal trenér Jaromír Carvan, až jeho Baník porazí v derby rivala z Klášterce. A čekal by dál. Ke třem porážkám sezony přibyla v sobotu čtvrtá. Jen Carvan u toho už nebyl. Porážku 3:7 sledoval z lavičky už nový kouč - dosavadní trenér juniorů Jan Michna.

"Je to rozhodnutí vedení klubu, opatření platí po zbytek sezony," okomentoval stručně nečekanou událost trenér Jaromír Carvan.

Od hokeje si však neodpočine. Ani od starostí. Další misí je záchrana juniorské první ligy. To je také důvod, proč se Carvan se Suchopárem přestěhovali k sokolovským mladíkům.

V sobotu už mohli sledovat, jak se daří v obnovené premiéře staronovému kouči sokolovského áčka Janu Michnovi. Klášterec byl letos pro Baník k nepřekonání, to platí také po víkendu.

"Zápas rozhodla už první třetina. Srážely nás chyby v defenzivě. Naše šance jsme nedali a po hrubých chybách jsme naopak inkasovali," posteskl si po zápase už přesunutý kouč Carvan, který tým na Klášterec ještě připravoval.

Drtivý nástup hostí znamenal po sedmi minutách vedení 2:0, první část hry vyhrál Klášterec jasně 4:1. V 5. minutě využil přesilovku hostí Panocha a bylo to 0:1. Dvě minuty nato zvýšil v početním oslabení Klášterce Pražák na 0:2, a to byl druhý drtivý úder.

Po chybě domácích se totiž řítila na Štelmacha hned dvojice útočníků a Pražák po výměně puku s Fliegerem bezpečně zasunul. Tlak hostí i nadále trval.

V 11. minutě "majznul" do puku Šíp a byla z toho tyč. Gólová šance Sopra skončila nezdarem. V 15. minutě sice snížil Soukup na kontaktních 1:2, hosté však kontrovali dalšími dvěma rychlými góly.

V závěru 1. třetiny se k Diblíkovi posadil na trestnou lavici i Dobřemysl a hosté opět trestali. V početní převaze 5 na 3 napřáhl Kocek a v 18. minutě zvýšil na 1:3.

Z trestné lavice vyskočil Diblík, jenže vzápětí usedl za katr Kořínek a v pokračující přesilové hře 5 na 3 zasadil další smrtící úder hostí gólem na 1:4 matador Šíp. To bylominutu před pauzou. Snížit mohl Mareček, ale gól nedal.

"Byla to hodně nevydařená 1. třetina. Dva inkasované góly ve dvojím oslabení byly zlomovým momentem zápasu. Otáčet s Kláštercem stav 1:4, je už téměř nemožné," ví Carvan.

Jan Topinka (vlevo) ze Sokolova atakuje Romana Pražáka z Klášterce nad Ohří.

Ve 22. minutě sice Kořínek snížil na 2:4, jenže dvě minuty na to svým druhým gólem upravil Pražák na 2:5. Domácí Dobřemysl pak sice ve 26. minutě nastřelil tyč a krátce na to se v brejku řítil sám na brankáře, ale nedal. "Tuhle šanci jsem určitě měl proměnit," povzdechl si po utkání útočník Baníku.

Brejk neproměnil ani Nový. To vše pak potrestal dalším gólem hostí Kadlec. Baník střídal brankáře. Skóre 2:6 po dvou třetinách už moc šancí na obrat nedávalo.

"Dost šancí jsme v rozhodujících chvílích zápasu neproměnili, to je škoda. K tomu naše chyby a góly v naší síti nás pak připravily o lepší výsledek," říká Václav Dobřemysl.

Sám utkání nedohrál pro ostrou potyčku se soupeřem u hrazení v závěru utkání. Poslední třetina přinesla šance Marečka a Soukupa a nastřelenou tyč Kukly, ale také gól Nového na 3:6 ve 48. minutě. Klášterec si už výhru pohlídal, chvíli před koncem ujel Kalinovič a upravil skóre na konečných 3:7.

"Nemáme tak kvalitní tým jako soupeř, derby bylo jen věrnou kopií předešlých utkání. Klášterec byl znovu nad naše síly," řekl po zápase Carvan.

Sokolov už má play-off jisté. Spolu s Jabloncem a Roudnicí však bojuje na dálku o vylepšení pozic. Ve hře je boj o výhodnější páté místo. Rozhodnout mohou už nejbližší dva zápasy. Ve středu venku Most a v sobotu doma Klatovy.