Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Investor zamířil k Aši a Chebu. Práci tam mají dostat stovky lidí

  10:02aktualizováno  10:02
Až miliardu korun hodlá společnost Accolade investovat do průmyslových zón v Aši a Chebu. Vytvoří zázemí pro investory, kterým chce prostory pro výrobu pronajmout nebo prodat.

Vizualizace umístění dvojice nových hal v chebském průmyslovém parku. | foto: Fotomontáž: Panattoni Park Cheb

Accolade slibuje v obou průmyslových zónách vytvořit šest stovek pracovních míst. Firma by měla postavit výrobní haly, a ty pak poskytnout investorům. Náskok má Cheb, kde by se mohlo začít stavět už příští rok.

"V Aši jsme ztratili čas kvůli zpoždění změny územního plánu," neskrýval jednatel společnosti Accolade Reality Milan Kratina. V Chebu, kde už Accolade získala pozemky, je situace o něco lepší. "Klíčové bude, jestli se nám podaří přesvědčit investory. Ti zatím mají obavy, jestli se v regionu najde dostatek kvalifikovaných pracovníků," naznačil Kratina.

Záměrem společnosti v Aši se už začal zabývat Krajský úřad Karlovarského kraje.

"Jedná se o výstavbu dvou halových objektů s administrativními budovami včetně přístavků, komunikací a zpevněných ploch, vjezdů do areálu, parkovacích stání, chodníků pro pěší, přípojek inženýrských sítí a areálových rozvodů, vrátnice a nadzemní nádrže pro stabilní hasicí zařízení," informovala krajská mluvčí Jana Pavlíková. K záměru se mohou lidé vyjadřovat do 21. října letošního roku.

Zóny mají lákat dodavatele automobilek

Společnost Accolade chce u hranic s Německem na ploše přesahující 40 tisíc metrů čtverečních postavit haly pro lehkou průmyslovou výrobu. Cílí na dodavatele pro automobilový průmysl.

"Změna územního plánu nebyla jednoduchá, netušili jsme, že to bude trvat tak dlouho. Změnil se totiž zákon o územním plánu," připustil ašský starosta Dalibor Blažek. Dalším krokem je zveřejnění novelizovaného územního plánu. "Pak už může investor začít pozemky nabízet," upřesnil starosta Blažek.

"Aš leží velmi blízko u německé dálnice 93. Jedná o strategickou lokalitu, která je přímo mezi automobilkami v Sasku a Bavorsku, ať už se jedná o VW, Audi, Porsche či BMW," vysvětlil, proč si firma vybrala právě Ašsko, jednatel Kratina. "Ašsko nabízí dostatek kvalifikované pracovní síly, kterou bychom dále chtěli rozvíjet spoluprací mezi budoucími výrobci a technickými školami v regionu," uvedl Kratina.

Asi třikrát větší pozemky chce Accolade připravit pro investory v rozšířené chebské průmyslové zóně. "Zastupitelstvo už schválilo prodej parcel o velikosti přes 120 tisíc metrů čtverečních z připravované druhé etapy významné developerské společnosti Accolade. Ta tady chce vybudovat špičkově vybavené výrobní haly, které bude následně pronajímat dalším firmám," uvedl nedávno chebský místostarosta Tomáš Linda. Nejúspěšnější průmyslový park v Chebu se začíná rozšiřovat o dalších 35 hektarů.

"Předpokládané náklady mají činit 40 milionů korun," sdělil starosta Chebu Pavel Vanoušek.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Autobusy FlixBus na trase z Prahy nově zajíždějí až do Sokolova a Chebu

Rivalové na karlovarském terminálu, autobusy společností FlixBus a RegioJet.

Nově až do Sokolova a Chebu zajíždějí od konce minulého týdne autobusy společnosti FlixBus na trase z hlavního města....

Vedro umí i prospět, v Karlovarském kraji po letech ubývá klíšťat

Ilustrační snímek

Populace klíšťat v Karlovarském kraji poprvé po deseti letech klesá. Může za to mimořádně teplé a suché počasí. Přesto...

Majitelé kempů v regionu jsou spokojení. Skvělá sezona, tvrdí

Ilustrační snímek

Teplé počasí a chuť lidí cestovat se podepisuje pod skvělou sezonou kempů v regionu. Do kempů si vedle tuzemců postupně...

Najdete na iDNES.cz