Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Do Chebu se hrnou další investoři, nabídnou tři stovky pracovních míst

  16:54aktualizováno  16:54
Nedávný vstup čínské společnosti BWI do chebského průmyslového parku se stal milníkem, který odstartoval jeho bouřlivý rozvoj. Fakt, že zde čínská firma začala stavět, přilákal do Chebu další nadnárodní společnosti.

Nová hala čínské firmy BWI v chebské průmyslové zóně. | foto: Archiv BWI

BWI právě dostavěla halu, kterou teď zbývá vybavit technologiemi a obslužným personálem.

Dalším příkladem může být společnost DHL Supply Chain, která zde plánuje logistické služby pro poskytovatele televize Sky Deutchland Fernsehen. Do Chebu nově míří i koncern Deufol, který se zabývá výrobou a designem obalů. Stavba haly, ve které bude podnikat, by měla začít v polovině července.

„Byl to právě příchod BWI, který udělal z lokality jednu z nejrychleji rostoucích průmyslových zón v České republice,“ potvrdil generální ředitel Panattoni Europe pro ČR a Slovensko Pavel Sovička.

Do Chebu přichází stovky pracovních příležitostí

„Díky investici dosahující téměř tři čtvrtě miliardy korun vzniknou na Chebsku minimálně tři stovky nových pracovních míst,“ upřesnil Sovička s tím, že v současnosti už průmyslový developer Panattoni Europe a česká skupina Accolade továrnu pro společnost BWI dokončili a předali. Přední světový výrobce automobilových komponentů do ní nyní bude instalovat výrobní technologie.

Pracovat se tu začne příští rok. Stavební ruch však v chebské zóně neutichá. V současné době tam staví novou halu, kterou si dlouhodobě pronajme již zmíněná nadnárodní společnost DHL, globální lídr na trhu mezinárodních přepravních a logistických služeb.

Na 13 600 metrech čtverečních bude provozovat nové distribuční centrum. V Chebu a okolí by díky této investici mohlo postupně najít práci na 200 lidí. „Novou halu bychom měli předat klientovi v polovině května příštího roku,“ potvrdil Sovička.

„Za výstavbu nové budovy zaplatíme přes sto milionů korun. S DHL máme už dopředu uzavřenou budoucí nájemní smlouvu na řadu let,“ vysvětlil Milan Kratina, předseda představenstva skupiny Accolade. A dodal, že společnost DHL si Cheb vybrala hlavně díky dostupným kvalifikovaným zaměstnancům a kvalitní dopravní infrastruktuře, navázané zejména na Německo.

V další hale, která se v Chebu začne stavět v polovině července, bude podnikat nadnárodní koncern Deufol.

„Jako globální partner světově úspěšných firem provozujeme 80 poboček v 11 zemích. Investici, která městu Cheb a celému Karlovarskému kraji přinese v první fázi přes sto nových pracovních míst, vnímáme jako jeden z milníků naší společnosti,“ uvedl Vítězslav Dovrtěl ze společnosti Deufol Česká republika.

Starosta Chebu Petr Navrátil potvrdil, že zájem o průmyslovou zónu je tak velký, že už jedná s Karlovarským krajem a státem o dalším rozšíření. „Vstup další strategické firmy odstartoval velkou poptávku po zbytkových parcelách. V průmyslové zóně se rozjely prodeje pozemků. I společnosti, které měly parcely zajištěné pouze rezervační smlouvou, nyní mají zájem jednat o koupi,“ vysvětlil starosta.Nejčtenější

Pavlína, Lenka, Ilona. Zmizely před 30 lety, jejich osud je záhadou

Pohřešují se od srpna 1988. Zleva: Pavlína Braunová, Lenka Mužíková, Ilona...

V srpnu 1988 se ztratily v ČSSR během tří dnů za nejasných okolností tři dívky. Jako první zmizela 6. srpna u Strakonic...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Opilý řidič vjel na staveniště, nehodu nepřežila spolujezdkyně

Při tragické dopravní nehodě zemřela třiapadesátiletá žena.

Tragická dopravní nehoda se stala v neděli po druhé hodině v noci. Řidič, který sedl za volant pod vlivem alkoholu,...

Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

BMW chce v chystaném areálu nabídnout atraktivní práci lidem z kraje

Vizualizace podoby zkušebního polygonu BMW, který vznikne na Velké...

Bude to jedna z největších investic zahraničních firem na poli výzkumu a vývoje v České republice. Automobilka BMW dál...

O amatéry se staráme jako o špičkové běžce, říká šéf Valdštejnovy desítky

Michal Ouřada, organizátor běžecké akce Valdštejnova desítka.

Město Cheb čeká velký sportovní svátek. Závod, který pořádá skupina nadšenců v čele s osmadvacetiletým Michalem...

Autobusy FlixBus na trase z Prahy nově zajíždějí až do Sokolova a Chebu

Rivalové na karlovarském terminálu, autobusy společností FlixBus a RegioJet.

Nově až do Sokolova a Chebu zajíždějí od konce minulého týdne autobusy společnosti FlixBus na trase z hlavního města....

Najdete na iDNES.cz