Radek Ulmon (čelem), nohejbalista Jiskry Aš v barážovém utkání se Spartakem Přerov. | foto: Martin Stolař, MAFRA

První nohejbalová liga v Karlovarském kraji zůstane. Aš zvládla baráž

• 0
Nohejbalisté Jiskry Aš vyhráli rozhodující utkání baráže nad Přerovem 5:3 a zachránili se v první lize. Pomohli jim i fanoušci vyzbrojení třemi bubny a harmonikou.

"Dnes byli rozhodujícími tahouny Martin Čermák a Milan Hlaváček. Opravdu vynikající diváci, kteří nás podporovali celou sezonu," oddechl si po úspěšně zvládnutém barážovém souboji vedoucí ašského celku Lubomír Chynoranský.

Jeho tým měl nůž na krku. V baráži byl stav 1:1 na zápasy a hlavně debakl 5:0 v Přerově nevěstil před zápasem nic dobrého.

"Hrálo se za drobného stálého deště, hřiště však bylo výborné. Vcelku odpovídal stav 2:2. Pak se poprvé lámal zápas, a to v singlu," popisuje Chynoranský.

Přerovský hráč měl skoro celé dva sety navrch. Ašský Martin Čermák dřel, a to se mu vyplatilo, v závěru druhého setu byl stav 9:9 a hráč hostů zkoušel špatné postavení při podání, rychle přeběhl na správnou stranu, ale podání dal do autu a bylo srovnáno 1:1.

Potom už se nezvedl a prohrál ve třetím setu 5:10. Aš byla na koni, ale vydatnější déšť přesunul zápas do tělocvičny. "To nám překvapivě nepomohlo a hosté srovnali na 3:3," říká vedoucí týmu Aše.

"Naštěstí to bylo ze strany hostí vše," doplnil trenér Milan Hlaváček. Své zápasy pak po výborném výkonu vyhrála trojice Hlaváček, Čermák a Kubín a následné i dvojice Hlaváček, Čermák.