Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zvuky sbíječek utichnou dříve, oprava sokolovské chirurgie finišuje

  15:31aktualizováno  15:31
Pacienti ze sokolovské chirurgie se budou v dohledné době léčit na zbrusu novém lůžkovém oddělení. Rekonstrukce, která začala za plného provozu okolních oddělení letos v červnu a krajskou kasu vyšla na 40 milionů korun, se pomalu chýlí ke konci.

Vrátnice sokolovské nemocnice. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Vedoucí stavby věří, že když půjde vše podle plánu, mohlo by se s pracemi skončit ještě před Vánocemi, i když je termín stanoven až na 3. ledna roku 2017.

„Práce jsou náročné, neboť se jedná o starou budovu. Děláme nové rozvody i podlahy, kde byl problém, protože byly různě vysoké. Vše navíc děláme za provozu nemocnice,“ řekl stavbyvedoucí Petr Stoklasa.

Přestavbou starého a nevyhovujícího oddělení vznikne 40 lůžek. „Bude se jednat jak o jednolůžkové nadstandardy, tak i o dvojlůžkové a trojlůžkové pokoje. Vše bude odpovídat 21. století,“ naznačil budoucí podobu náměstek hejtmana Jakub Pánik.

Záměrem není zvýšit kapacitu, ale nabídnout moderní prostředí. Součástí této obnovy je i oprava střechy nad centrálním schodištěm pavilonu B a příprava na stavební úpravy 4. nadzemního podlaží, kde se nachází operační sály.

„Právě probíhající rekonstrukci lůžkového oddělení v pavilonu B realizujeme bez omezení dostupnosti poskytované péče. Mé poděkování tak vedle Karlovarského kraje patří i našim pacientům, především za jejich shovívavost k probíhající modernizaci,“ vzkázala pacientům Jitka Samáková, ředitelka Nemocnice Sokolov.

Příští rok přijdou na řadu operační sály

Další stavební činnost, kterou Karlovarský kraj souběžně v areálu Nemocnice Sokolov​ provádí, je oprava opěrné zdi nad pavilonem C, která je v havarijním stavu. Práce ve výši 9 milionů korun hradí kraj ze svého rozpočtu.

Zvuky sbíječek budou muset pacienti snášet i v příštím roce, neboť nad současně rekonstruovaným podlažím se začne pracovat na šesti nových operačních sálech.

„Tato nemocnice patří do naší akciové společnosti, což znamená, že je to majetek Karlovarského kraje. Proto tady investujeme do svého majetku. Společnost Nemos je jen provozovatelem,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Někteří ptáci vymizeli, jiní si k nám našli cestu, říká znalec ptačí říše

Dětmar Jäger patří mezi přední ornitology v Karlovarském kraji. Sleduje...

Dlouholetý ornitolog, bývalý pedagog a uznávaný znalec ptačí říše Dětmar Jäger by si mohl v klidu užívat zaslouženého...

Domov pro seniory v Chebské Dragounské ulici může znovu přijímat klienty

Ilustrační snímek

Karlovarský kraj dočasně zrušil zastavené přijímání klientů do domova pro seniory v chebské Dragounské ulici. Ten se od...

Na Karlovarsku se převrátila cisterna s fekáliemi, vylily se na silnici

U Hroznětína se převrátila cisterna převážející fekálie.

Cisterna převážející fekálie z chovu zvířat se ve čtvrtek odpoledne převrátila u Hroznětína na Karlovarsku. Hasiči...

Najdete na iDNES.cz