Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Opomíjená lokalita na levém břehu Ohře v Chebu nabídne nové atrakce

  7:53aktualizováno  7:53
Dlouhá léta opomíjená lokalita na levém břehu Ohře pod Chebským hradem se změnila k nepoznání. Atrakcí se stane nový rekreační a sportovní areál s lanovým centrem, dráhou pro cyklisty či opraveným atletickým stadionem.

Instalace a zkouška závlahového systému v atletickém areálu na levém břehu Ohře v Chebu. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Premiéra čeká začátkem června nová i upravená sportoviště na levém břehu Ohře. Projekt nazvaný Turistické využití levého břehu Ohře finišuje.

Nezodpovězenou otázkou zůstává, jestli se město dočká slíbené více než stamilionové dotace z pozastaveného Regionálního operačního programu Evropské unie.

Den plný zábavy a sportu

8. června - program

  • 10:00 slavnostní zahájení provozu Turistického využití levého břehu Ohře Projev starosty města Chebu a vystoupení MDO Cheb a tanečního oddělení ZUŠ Cheb
  • 10:30 start Závodu horských kol Chebské kašny (9. ročník)
  • 11:00 - 13:00 soutěže pro děti - DDM Sova, modelování balonků - Kamil Burda, malování na obličej a výtvarný workshop - Mirek Vostrý
  • 13:00 start pochodu na Zelenou horu k Bismarckově rozhledně - Klub českých turistů Union Cheb
  • 13:00 - 15:00 atletické závody - SKP Union Cheb Prezentace lukostřelců - TJ Eska Cheb

Nová sportoviště, která vyrostla u řeky, si budou moci lidé prohlédnout už 8. června při celodenním programu s názvem Den plný sportu a zábavy. Maraton sportovních klání začne už v 10 hodin.

"Poprvé ožije víceúčelové hřiště a relaxační plochy se zázemím, krosová dráha i lanové centrum," informovala mluvčí chebské radnice Martina Kuželová.

Do Poohří se přesune i oblíbený závod horských kol Chebské kašny, soutěžit budou chebští atleti, představí se i lukostřelecký oddíl.

"Tradiční přestřižení pásky doprovodí projev starosty města Pavla Vanouška a vystoupení mládežnické dechovky s mažoretkami," řekl chebský místostarosta Vladimír Hartmann.

"Na tento akt navážou akce sportovního charakteru, připravené většinou pro mládež. Soutěže organizované Domem dětí a mládeže Sova, cyklistický závod, pochod na Zelenou horu, atletika, lukostřelba," naznačil místostarosta.

Návštěvníci se podle Hartmanna mohou těšit i na řadu dalších akcí jako modelování balonků, malování na obličej, výtvarný workshop, jízdu na dvoukolovém osobním vozítku Segway, chybět nebudou ani zvířátka.

Vítanou atrakcí bude lanové centrum

Naproti areálu Krajinné výstavy vznikla například cyklotrasa, stezka pro pěší z ulice V Lipách k vyhlídkovému altánu Egerwarte, rozšířil se i lukostřelecký areál. Cyklisté se dočkali nové krosové dráhy.

Další vítanou atrakcí bude lanové centrum s lezeckými stěnami a věží pro simulaci volného pádu. Nejnáročnější červená trasa bude dlouhá 250 metrů, místy dosáhne výšky až deseti metrů. "Lanové centrum si můžou lidé při otevření vyzkoušet," podotkl Hartmann.

"Největší proměnu prodělala lokalita s chátrajícím stadionem a sousedním škvárovým hřištěm. Vzniklo zde víceúčelové sportoviště, relaxační plochy a dětské hřiště," připomněla Martina Kuželová.

Nabídku doplní parkoviště, pikniková louka, půjčovna sportovních potřeb a stylové bistro s výhledem na Cheb.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Někteří ptáci vymizeli, jiní si k nám našli cestu, říká znalec ptačí říše

Dětmar Jäger patří mezi přední ornitology v Karlovarském kraji. Sleduje...

Dlouholetý ornitolog, bývalý pedagog a uznávaný znalec ptačí říše Dětmar Jäger by si mohl v klidu užívat zaslouženého...

Nové karlovarské autobusy MHD už budou klimatizované a nabídnou wifi

Tržnice, zastávky městské hromadné dopravy Dopravního podniku Karlovy Vary.

Pouze s klimatizovanými autobusy s pohonem na CNG počítá plán modernizace vozového parku karlovarské městské hromadné...

Kde jste vzali tu naftu? Auto zlodějů hned po krádeži stavěli policisté

policie velikonoce řidič alkohol kontrola

Smůlu měla šestice zlodějů, která na Chebsku ukradla ze stavby silnice zhruba sto litrů nafty. Když se svým lupem...

Najdete na iDNES.cz