Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na karlovarské opraví most, ředitelství silnic žádá řidiče o trpělivost

  14:05aktualizováno  14:05
Řidiči spěchající do Prahy rádi nebudou. Na hlavní karlovarské trase I/6, jejíž slibovaná přestavba na čtyřpruh je v nedohlednu, se od května do konce roku objeví u Stružné uzavírka a objížďka. Ředitelství silnic a dálnic na zmíněném místě potřebuje opravit most v havarijním stavu.
Most přes Tašovické údolí je v havarijním stavu. Silničáři chystají opravu, nebude ale hned. (Ilustrační foto)

Most přes Tašovické údolí je v havarijním stavu. Silničáři chystají opravu, nebude ale hned. (Ilustrační foto) | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Značky s omezením rychlosti brzdí provoz na zchátralém mostě přes Tašovické údolí už řadu měsíců. Silničáři snad s nadsázkou říkají, že kdyby šoféři viděli stav pilířů zblízka, ani by na most raději nevjeli.

Příklady oprav

- most přes Tašovické údolí (I/6) - květen až prosinec, 28,5 mil. Kč
- most Budov (I/6) - červenec až prosinec
- Jáchymov točka (I/25) - červenec až říjen, dokončení poslední etapy úpravy komunikace
- Bečov - třípruh (I/20) - červenec až srpen, frézování, nová vrstva Délka 787 m

Aby mohla vybraná firma Eurovia most na I/6 uzavřít a opravit, musí nejdříve postavit provizorní objížďku. Ta povede asi tři sta metrů i po poli, kam se položí asfalt. Kvůli objížďce je nutné před tím opravit i další most na sousední silnici 3. třídy, aby vůbec tíhu přesměrovaných kamionů unesl.

"Žádáme řidiče o trpělivost a shovívavost," poprosil šéf Ředitelství silnic a dálnic v kraji Martin Leichter. Akce vyjde na 28,5 milionu korun. Koncem příštího týdne vyprší termín pro odvolání firem, které v soutěži neuspěly.

Pak ŘSD podepíše s vítěznou Eurovií smlouvu a uzavírka na I/6 potrvá asi až do prosince letošního roku. Jinde na cestě do Prahy si řidiči užili dvouměsíční objížďku už loni - mezi Krupou a Kněževsí. Vedla přes Rakovník.

Odstartují i velkoplošné opravy na všech hlavních tazích po zimě. ŘSD na ně má devět milionů korun. Frézování vozovky se dotkne třeba i úseku R6 na Chebsku, kde nákladní auta vyjezdila hluboké koleje.

"Je připravena větší liniová oprava," potvrdila vedoucí provozního úseku ŘSD v kraji Ivana Hornová. Mikrokoberec se bude pokládat v dlouhém úseku na Karlovarsku od hráze v Březové až po odbočku na Cihelny.

Za všechno ale nemůže jen počasí. Metrostav musí teď v létě v rámci záručních oprav vybagrovat asfalt položený teprve před rokem na rozšířeném mostě u Transmotelu poblíž Sokolova.

V povrchu se objevily četné praskliny. Odborníci přesně nevědí, co je způsobilo, příčin bylo asi více. "Litý asfalt, pokládka v zimním období. Zhotovitel je připraven provést opravu, aby se závada neopakovala," ohlásil výsledek dohody Leichter.

Další vada se objevila i na dalším novém úseku R6 mezi Novým Sedlem a Jenišovem. Na třech místech v pravém pruhu je vozovka zvlněná. Do konce června ji firma Eurovia opět v záruce a na své náklady srovná.

Uzavírka se u Stružné objeví v květnu.

Uzavírka se u Stružné objeví v květnu.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Autobusy FlixBus na trase z Prahy nově zajíždějí až do Sokolova a Chebu

Rivalové na karlovarském terminálu, autobusy společností FlixBus a RegioJet.

Nově až do Sokolova a Chebu zajíždějí od konce minulého týdne autobusy společnosti FlixBus na trase z hlavního města....

Vedro umí i prospět, v Karlovarském kraji po letech ubývá klíšťat

Ilustrační snímek

Populace klíšťat v Karlovarském kraji poprvé po deseti letech klesá. Může za to mimořádně teplé a suché počasí. Přesto...

Majitelé kempů v regionu jsou spokojení. Skvělá sezona, tvrdí

Ilustrační snímek

Teplé počasí a chuť lidí cestovat se podepisuje pod skvělou sezonou kempů v regionu. Do kempů si vedle tuzemců postupně...

Najdete na iDNES.cz