Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kvůli nové R6 se v Chebu i Varech po dálničních známkách jen zaprášilo

  9:28aktualizováno  9:28
Nový úsek rychlostní silnice R6 z Chebu do Karlových Varů sice zkrátil řidičům cestu, ale přidělal starosti. Dálniční známky totiž zmizely z čerpacích stanic i pošt velmi rychle. Dopravní policie zatím na řidiče bez známek žádný lov nechystá, ale přistihne-li je, hrozí jim až pět tisíc korun pokuty.

Řidiči v Karlovarské kraji po otevření nového úseku silnice R6 rychle vykoupili dálniční známky. | foto: Martin Stolař, MAFRA

"Zájem je obrovský, už nemáme ani kus. Přivezli nám 25 nálepek, už nemáme nic," posteskla si ve středu krátce po poledni Gabriela Holá z benzinky Pap Oil v Karlových Varech. "Neodhadli jsme, že zájem o dálniční známky bude tak velký," připustila.

"Od úterního večera už dálniční známky nemáme vůbec žádné," prozradila Jitka Pubalová z karlovarské čerpací stanice OMV v Západní ulici.

Lepší to nebylo ani u chebských benzínek. "Zájem stoupl ze dne na den asi o 500 procent. Už nám zbývá posledních dvacet známek," sdělila vedoucí čerpací stanice Shell v Chebu v Pražské ulici Petra Šedivá. Podle ní ale nehrozí, že by motoristé známku nesehnali. "Jeden den je objednáme, další den nám je dovezou," dodala Petra Šedivá.

Kudy objet placený úsek silnice R6

Z Chebu do Karlových Varů se řidiči bez dálniční známky mohou dostat přes Třebeň, Kaceřov a Sokolov. Ze Sokolova mohou jet do Karlových Varů buď přes Loket, nebo Chodov. Obě trasy měří necelých 60 kilometrů, časově zaberou zhruba hodinu, tedy třikrát více než jízda po rychlostní silnici.

Pokud řidiči nesehnali dálniční známky na benzínkách, příliš nepochodí ani na poštách.

"Každá pošta teď chce dálniční nálepky, stále nám volají. Nedokážu ale přesně odhadnout, o kolik se zájem zvýšil," prozradila Zdeňka Kloudová z karlovarské pošty na třídě T. G. Masaryka. "My jsme přídělová pošta, známky objednáváme pro všechny pošty na Karlovarsku, Sokolovsku i Chebsku," vysvětlila.

Policie se v nejbližších dnech na motoristy bez známky podle krajské policejní mluvčí Kateřiny Böhmové nechystá. To ale neznamená, že by řidiči nemuseli při kontrole zaplatit pokutu. "Pokud policejní hlídka zastaví řidiče při dopravní kontrole bez platné dálniční známky, může dostat až 5 000 korun pokuty," uvedla Kateřina Böhmová. Kromě policie budou dálniční známky kontrolovat i celníci.

Nový úsek změnil jízdní řády, ale ne jízdné

Kvůli otevření celé trasy rychlostní silnice mezi Chebem a Karlovými Vary se změnily i jízdní řády některých dálkových autobusů.

"Změny jsou ale jen v minutách, nikdo se nemusí bát, že by mu autobus ujel," uklidnil cestující ředitel společnosti Autobusy Karlovy Vary Zdeněk Suchan. Lidé se podle něj nemusí obávat ani zvýšení jízdného.

"Autobusy za dálnice a rychlostní silnice platí při průjezdu mýtnými branami. Přinese nám to určité zvýšení nákladů, nebude to ale nijak dramatické. Odhaduji tak 200 až 300 tisíc korun za rok," vypočetl.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

V Karlovarském kraji jsou z programu Restart zatím spíše zklamaní

Vizualizace podoby zkušebního polygonu BMW, který vznikne na Velké...

Na pokračování vládního programu Restart určeného na pomoc takzvaně strukturálně postiženým regionům se připravuje...

Sokolov dá do nových parkovacích míst na sídlišti miliony korun

Sokolovsko, 4.5.2012, město Sokolov sídliště Michal a jezero Michal

Motoristům ze sídliště Michal v Sokolově se uleví. Město nechá v šesti lokalitách vybudovat nová parkovací místa a už...

Po koupání v Kolovském rybníku mají děti vyrážku, mohou za to paraziti

Ilustrační snímek

V Kolovském rybníku nedaleko Karlových Varů se podle všeho rozmnožily cerkárie a způsobily svědivou vyrážku asi deseti...

ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku
ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku

V podstatě jde o pohádku, protože vše končí dobře, jen svatbou to teprve začalo...

Najdete na iDNES.cz