Ve Varech chceme rozjet bezplatnou MHD, říká kandidátka na primátorku

  16:18aktualizováno  16:18
Vítězem komunálních voleb v Karlových Varech se stal nováček na politickém kolbišti. Andreu Pfeffer-Ferklovou lidé znají jako dlouholetou generální ředitelku Grandhotelu Pupp. Teď může být primátorkou.

Andrea Pfeffer-Ferklová vedla úspěšně kandidátku hnutí ANO v Karlových Varech. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Z vedení hotelu se Pfeffer-Ferklová rozhodla odejít po sedmnácti letech a hned v první výzvě uspěla. „Skvělý výsledek. Moc za něj děkuji všem voličům i svým spolukandidátům,“ prohlásila.

Byla to vaše první volební zkušenost. Jak jste celé dění okolo voleb vnímala?
Musím se přiznat, že jsem až do sobotního odpoledne vůbec nervózní nebyla. Všichni se mě ptali, jak to vlastně prožívám, když v pátek začalo hlasování. Nepociťovala jsem žádný tlak. Všechno se ale změnilo v sobotu odpoledne, když se začaly objevovat první výsledky. To jsem najednou začala být velmi nervózní, protože když už jsem do komunální politiky šla a řekla jsem, že to zkusím, a rozhodla jsem se tu výzvu přijmout, tak jsem samozřejmě chtěla vítězství. Kampaň jsem se snažila vést kontaktní, byla jsem více mezi lidmi a myslím si, že to podle výsledku zafungovalo.

To se vám nakonec splnilo, stala jste se vítězkou karlovarských voleb. Co teď bude dál?
Okamžitě začneme s povolebním vyjednáváním. Chtěla bych, aby to proběhlo co nejrychleji.

Kdo je členem vyjednávacího týmu?
Vyjednávací tým je složený z hejtmanky Karlovarského kraje Jany Mračkové Vildumetzové, která je krajskou předsedkyní ANO, Martina Duška, předsedy místní organizace ANO, předsedkyně oblastní organizace ANO Hany Žákové a mě jako lídryně kandidátky.

Kontaktoval vás už v době, kdy se počítaly poslední hlasy a o výsledku bylo vlastně rozhodnuto, některý z karlovarských politických subjektů? Sondoval u vás už někdo? Nestačila jste v té době vlastně zvedat telefon.
Ne, zatím ještě nikdo, ty telefony byly od přátel, známých nebo od rodiny.

Na co se chce hnutí ANO v tomto volebním období soustředit? Co uděláte pro obyvatele města.
Už na začátku jsme říkali, že chceme změnu, aby se Karlovy Vary dostaly zase dopředu. Nejen lázeňství, ale také zbytek města. Zaměříme se na obě věci, aby se v Karlových Varech opravdu začalo něco dít.

Výsledky komunálních voleb v Karlových Varech najdete zde

Na co se mohou lidé z Varů těšit?
Začneme rychle řešit dopravu. Ať už jsou to parkovací místa, nebo doprava v lázeňském území. Jedním z bodů našeho volebního programu bylo i zavedení městské hromadné dopravy zdarma. To chceme rozjet co nejrychleji, takže předpokládám, že by to šlo od 1. ledna příštího roku. Řešíme, a to už se řeší i na vládní úrovni, bazén u hotelu Thermal. A předpokládám, že se nám podaří vyřešit také problém seniorů nebo nedostatku dostupných bytů pro mladé.

Jaký v tomto případě vidíte časový horizont? Vždyť postavit nové byty není nic jednoduchého a rychlého.
Nebude to samozřejmě hned. Musíme se podívat, jestli ministerstvo pro místní rozvoj vypíše nějaké dotační tituly. Na toto téma jsem už mluvila s hejtmankou. Víme, že už se na ministerstvu něco připravuje. Pokusíme se proto z těchto programů načerpat finanční prostředky tak, abychom to mohli co nejrychleji rozjet.

Hnutí ANO ovládlo karlovarský magistrát, je ve vedení kraje i státu. Vnímáte to jako výhodu?
Jednoznačně, je skvělé, co se nám nyní povedlo. Budeme se snažit být tím nejdůležitějším městem v regionu. S hejtmankou budeme komunikovat a úzce spolupracovat. A výhodou je také to, že je ANO vládní strana.

Lze předpokládat, že by se některé projekty mohly urychlit?
Určitě. Například Císařské lázně, které jsou v gesci kraje. Tam se už jednalo a celá rekonstrukce je už na spadnutí. Začátek je už v horizontu několika měsíců.

Jaké jsou teď vaše plány. Ať už krátkodobé, nebo dlouhodobé?
Teď se musíme rychle dohodnout, shodnout se na programových prioritách, vyjednat koalici a začít pracovat. Pokud jde o ty dlouhodobější plány, tak musíme Karlovy Vary zvednout. Přilákat více turistů, kteří by tady zůstávali delší dobu. Ukázat jim, že je to město, které má co nabídnout, kde to žije.

Jste generální ředitelkou Grandhotelu Pupp. Už před volbami jste uvedla, že v této funkci skončíte. Jak to bude vypadat?
Už když jsem se rozhodla do politiky vstoupit, tak jsem prostě řekla, že nemůžu mít Pupp jako nějaká zadní vrátka. Předpokládám, že pokud všechno dobře dopadne, bude podepsaná koaliční smlouva a nějakým způsobem se dohodneme, v ten okamžik v hotelu končím. Zaměstnavatel o mém rozhodnutí ví, neměl by s tím být problém.

Autor:

Nejčtenější

ANKETA: Krajská města zdobí vánoční stromy, vyberte ten nejkrásnější

Vánoční strom

Centra měst ovládla vánoční atmosféra, ke které patří i ozdobené vánoční stromy. Jako už tradičně mohou čtenáři...

Soud znovu projedná zákrok důstojníka policejní zásahovky proti řidiči

Vladimír Slavotínek (vlevo) u plzeňského okresního soudu.

Zástupce šéfa krajské zásahové jednotky Vladimír Slavotínek půjde znovu před soud za loňský konflikt s řidičem z...

Při nehodě na dálnici D6 zemřel spolujezdec, řidič jel na letních gumách

Při tragické nehodě na dálnici D6 zemřel spolujezdec.

Při noční nehodě na dálnici D6 na Sokolovsku přišel o život osmadvacetiletý spolujezdec. Řidič, který měl zákaz řízení...

Čerpadlářka pomohla chytit zloděje, který třináctkrát ujel bez placení

Čerpadlářka pomohla dopadnout zloděje, který ujížděl bez placení od benzinek

Duchapřítomná pracovnice benzinky pomohla dopadnout zloděje, který třináctkrát odjel bez placení od různých čerpacích...

Osobní vlak vrazil do nákladního. Chybu strojvedoucího České dráhy vylučují

Na karlovarském dolním nádraží se srazily osobní a nákladní vlak.

Srážka osobního vlaku Regioshark s nákladním vlakem zastavila dopravu mezi horním a dolním nádražím v Karlových Varech....

Další z rubriky

Stát pomůže zadlužené Bublavě, bezúročně jí půjčí téměř třináct milionů

Bublava

Lehčeji se bude hospodařit novému vedení obce Bublava. Díky návratné finanční výpomoci, kterou přislíbilo ministerstvo...

Poslankyně Vildumetzová nesplnila slib, zůstane i hejtmankou. Za část platu

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová.

Nejpozději do konce roku slíbila hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová (ANO) opustit svou funkci a zůstat pouze...

Firmy odměňují před Vánoci zaměstnance penězi i balíčky

Ilustrační snímek

Drobné dárky nebo třeba i finanční prémie. Takovými pozornostmi se před Vánoci snaží potěšit své zaměstnance velké...

Najdete na iDNES.cz