Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zlevnit vstupenky na Seala by nebyl dobrý tah, říká šéf KV Areny

  14:35aktualizováno  14:35
Tak velký koncert, jako bude 30. listopadu vystoupení britského zpěváka Seala, vedení KV Areny ještě nepamatuje. Velké jsou i fámy, které se objevují na Facebooku. Někdo tvrdí, že koncert nebude. Podle dalších je už vyprodaný.

Současný šéf KV Areny Roman Maleček zasvěcuje život také sportu, je aktivním hráčem a zároveň manažerem karlovarského ženského basketbalu. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Upoutávky na Sealův koncert rozjíždí šéf KV Areny Roman Maleček se spolupracovníky přes Facebook, Google, iDNES.cz a další média. "Na jedné straně mám z diskusí radost, protože se o karlovarském vystoupení Seala hodně mluví. Na druhé straně nás ale mrzí různé podpásovky," kroutí hlavou Maleček.

Můžete být konkrétní? Jaké jsou největší nepravdy?
Mimo jiné jsem se dočetl, že za karlovarské vstupné by si nekoupili lístky diváci ani v Praze. A že máme koncert za dvojnásobek běžné ceny od překupníka. Stačí se přitom podívat na ceny v okolních zemích a hned je vidět, že patříme suverénně k nejlacinějším. Například v Kyjevě na Ukrajině je cena za sedadlo od 1 150 do 4 945 korun, v Bratislavě od 1 500 do 3 500 a v Baden-Badenu od 1 220 do 2 240 korun. Za nejdražší lístek zaplatí divák v KV Areně 1 460 korun. Před dvěma lety při pražském koncertu Seala platili návštěvníci víc než u nás ve Varech.

Podle některých diskusních příspěvků koncert nakonec nebude? Dostaly se k vám podobné kachny?
Na Facebooku někdo uštěpačně před měsícem vypustil informaci, že koncert je vyprodaný. Lidé se na to začali ptát, takže jsme odpovídali, že je ještě místo. Týden nato kdosi vypustil zprávu, že jsme kvůli nezájmu museli celou akci odvolat.

Jak se lístky prodávají? Nebojíte se prodělku?
V tuto chvíli si lidé koupili 2 700 vstupenek. Abychom se dostali na nulu, potřebujme prodat ještě 1 300 lístků. Věřím, že se to do 30. listopadu povede. Koncert je pro nás samozřejmě riziko, takže jsme sháněli partnery z okolí. Někteří z nich přispěli penězi, jiní barterovým obchodem. Do tak velké akce bychom nikdy nešli, kdybychom si předem nevytvořili několikasettisícovou rezervu z finančně úspěšných akcí sportovního a kulturního charakteru. Takže i když nedorazí předpokládaný počet diváků, KV Arena bude mít dost peněz na platy svých zaměstnanců, na plyn, elektřinu, ledovou plochu, vytápění nového plaveckého centra a na další výdaje.

Co když nějaká ta stovka neprodaných lístků zůstane v pokladně den nebo dva před zahájením koncertu? Nenabídnete je přes nějaký slevový portál, anebo si je sami neprodáte na stránkách KV Areny? Český člověk na slevy slyší.
Je to zvláštní, ale ptala se na to už spousta lidí. Přiznám se, že jsme tento systém použili u menších koncertů, kdy jsme k zakoupeným dvěma vstupenkám přidávali třetí zdarma. V tuto chvíli o něčem podobném neuvažujeme především kvůli lidem, kteří si už lístky koupili. A není jich málo. Sleva by také nebyla dobrá z marketingového hlediska. Pokud zůstane nějaká ta stovka lístků volná, tak na ně připravíme různé soutěže například mezi čtenáři karlovarské MF DNES, abychom arénu co nejvíce naplnili. Rozhodně ale nebudu křičet do éteru, že vstupenky zlevníme. Je ale možné, že lidi, kteří si je na poslední chvíli koupí, odměníme ve formě budoucí slevové karty na akce KV Areny anebo poukázky na plavání či bruslení. O konkrétních nabídce se zájemci dozvědí na našich webových stránkách www.kvarena.cz. Kdo je bude sledovat, neprohloupí. Už teď se na iDNES.cz a webu KV Areny o vstupenky soutěží.

V pátek 30. listopadu budete mít konkurenci. Thermal pořádá koncert Daniela Landy. Zájemci si mohou vybrat.
Připadá mně zvláštní, že si Thermal neudělal průzkum a nezjistil, že už tři čtvrtě roku dáváme jasně najevo, koho budeme v KV Areně mít. Tak velký koncert se nasmlouvává rok dopředu.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Sokolov dá do nových parkovacích míst na sídlišti miliony korun

Sokolovsko, 4.5.2012, město Sokolov sídliště Michal a jezero Michal

Motoristům ze sídliště Michal v Sokolově se uleví. Město nechá v šesti lokalitách vybudovat nová parkovací místa a už...

Bývalý likvidátor Horký dostal za tunelování „byťáku“ dvouletou podmínku

Petr Horký u karlovarského okresního soudu.

Dvouletou podmínkou potrestal karlovarský okresní soud bývalého likvidátora státního Podniku bytového hospodářství...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.

Najdete na iDNES.cz