Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šéf ODS v Chodově musel na radnici vysvětlovat, co píše na Facebook

  14:09aktualizováno  14:09
Zvláštní dozvuky má v Chodově na Sokolovsku více než měsíc stará vyhláška o zavírací době heren a restaurací. Zdá se, že vedení radnice jen nerado slyší její kritiku a poznal to i člen kontrolního výboru a šéf místní ODS Pavel Vlček. Ten musel svoje vyjádření na Facebooku i pro noviny vysvětlovat na schůzce výboru.
Člen kontrolního výboru a šéf ODS v Chodově na Sokolovsku Pavel Vlček musel kolegům vysvětlovat, co napsal na svoji stránku na facebooku. Ilustrační snímek.

Člen kontrolního výboru a šéf ODS v Chodově na Sokolovsku Pavel Vlček musel kolegům vysvětlovat, co napsal na svoji stránku na facebooku. Ilustrační snímek. | foto: Profimedia.cz

"Vůbec jsem netušil, o čem bude na schůzce řeč. Ale co je předsedkyni výboru do toho, co píšu na Facebooku, nebo jaká vyjádření poskytuji novinářům? To je moje soukromá věc," ohradil se Vlček. Dodal, že za své názory se zodpovídá jen členům ODS a voličům.

V pátek kvůli tomu rezignoval na post ve výboru. Tvrdí, že šéfka výboru Jiřina Hochová přišla na jednání už s vytištěnou stránkou z jeho osobního profilu na sociální síti. A že se výbor za přítomnosti starosty Josefa Hory pokusil omezit jeho právo na svobodné vyjadřování.

Na Facebooku přitom nenapsal Vlček nic urážlivého. "Přece jen ne všichni majitelé restaurací nebo jejich hosté jsou zločinci," píše třeba, proč se mu zdá vyhláška na ochranu veřejného pořádku ve městě až příliš tvrdá.

Nebo nastínil, jak uhoněný po večerním volejbalu nemá kam se spoluhráči zajít na pivo. Hospody a herny musí zavírat ve všední den už ve 22 hodin, mohou ale požádat městskou radu o výjimku.

Vlček poslal podnět na zrušení vyhlášky i na ministerstvo vnitra

Šéfce výboru Hochové vadilo něco jiného. A to že Vlček zveřejnil na Facebooku zkreslené informace z prověrky městské policie. Napsal, že v žádném z dokumentů není ani zmínka o tom, že by ve městě existovaly problémy, kvůli nimž bylo nutné vyhlášku schvalovat.

"Z kontroly ale vůbec nevyplývalo, jaký podíl mají restaurace na přestupcích. Pan Vlček má právo tvrdit cokoliv, ale ne jako člen kontrolního výboru," uvedla Hochová.

Starosta Hora ostře odmítl, že by se někdo snažil Vlčka cenzurovat. "V mé přítomnosti, než jsem odešel, se na jednání o Facebooku vůbec nemluvilo. Řekl jsem mu jen, že pokud se on jako člen kontrolního výboru podepíše pod článek v médiích jako předseda ODS, tak to považuji za politickou agitaci," uvedl Hora.

Vlček dráždí radní i tím, že poslal na ministerstvo vnitra podnět ke zrušení vyhlášky. Tvrdí, že je nezákonná a v rozporu s nálezy Ústavního soudu. "Je i neopodstatněná. Počet přestupků ve městě se dlouhodobě snižuje. Město plošně omezilo podnikatele a občany, aniž by vyčerpalo ostatní možnosti, jak zajistit klid ve městě," tvrdí Vlček.

Výjimku od začátku ledna radní schválili nejdříve pro 17 restaurací. S tím, že mohou mít ve všední den otevřeno do 23:30 a o víkendu do tří po půlnoci. V únoru pak udělili stejnou výjimku i třem barům s hernou. Podle starosty Hory se ale vztahuje jen na restaurační provoz. Automaty musí být vypnuté už ve 22 hodin.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...

Kde jste vzali tu naftu? Auto zlodějů hned po krádeži stavěli policisté

policie velikonoce řidič alkohol kontrola

Smůlu měla šestice zlodějů, která na Chebsku ukradla ze stavby silnice zhruba sto litrů nafty. Když se svým lupem...

Na Karlovarsku se převrátila cisterna s fekáliemi, vylily se na silnici

U Hroznětína se převrátila cisterna převážející fekálie.

Cisterna převážející fekálie z chovu zvířat se ve čtvrtek odpoledne převrátila u Hroznětína na Karlovarsku. Hasiči...

Najdete na iDNES.cz