Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šéf TOP 09 na Karlovarsku nepůjde do podzimních krajských voleb

  12:53aktualizováno  12:53
Krajský šéf TOP 09 Josef Malý se rozhodl, že nebude kandidovat v podzimních volbách do krajského zastupitelstva. Pozici podnikatele a známého lobbisty oslabily potíže se sponzoringem strany a účtování cestovních náhrad.

Krajský šéf TOP 09 Josef Malý nebude kandidovat v podzimních volbách do krajského zastupitelstva. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

"Pan Malý je otráven neustálými útoky. Nechce, aby měly negativní dopad na naši kandidátku. Nechce ji zatěžovat problémy," tlumočil místopředseda TOP 09 v Karlovarském kraji Petr Zahradníček.

Ten se tak na kandidátce TOP 09 a Starostů a nezávislých posunul na druhé místo, lídrem je Jan Horník a třetím je Roman Maleček.

Malý se jako krajský zastupitel, karlovarský radní, ale i v roli podnikatele a lobbisty stýká s mnoha ministry i jejich náměstky. Za roky 2009 a 2010 naúčtoval kraji na cesťácích celkem 360 tisíc korun. Když se média začala o jeho časté výjezdy zajímat, znechuceně peníze krajskému úřadu vrátil.

Politické body Malému nepřinesla ani nedávná zpráva, že jednatel klubu AC Start Karlovy Vary Vít Hořejš v roce 2009 daroval TOP 09 na kampaň pět tisíc čepic v hodnotě 714 tisíc korun. Hořejš je od loňského října obviněn z rozsáhlých machinací s majetkem sportovců. A není příliš jasné, proč se rozhodl stranu takhle masivně podpořit.

Podle poslance Chlada není Malý u voličů oblíbený

Nepříjemný je pro Malého i konec účinkování ve vedení mateřské místní organizace TOP 09 v Karlových Varech. Minulý týden na sněmu ho kolegové do výboru nezvolili, i když byl navržen.

"Demokraticky tak rozhodla členská základna s tím, že má dojít k částečné změně. Dál bych se k tomu nechtěl vyjadřovat. Nechci střílet do vlastních řad," vysvětlil nový předseda TOP 09 v Karlových Varech Roman Maleček.

Poslanec TOP 09 Rudolf Chlad má o ústupu Josefa Malého ze scény jasné mínění. Malý není u voličů moc oblíbený, což se ukázalo v několika posledních volbách. "Měl vždy velký propad hlasů. Nebyl moc velkým přínosem. Jeho odstoupení neznamená pro TOP 09 žádnou ztrátu."

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...

Policie v kraji shání přes sto lidí, láká je na náborový příspěvek

Ilustrační snímek

Přijď a staň se policistou na zkoušku. Tak krajská policie láká zájemce na přijímací testy nanečisto. Novým posilám...

Po koupání v Kolovském rybníku mají děti vyrážku, mohou za to paraziti

Ilustrační snímek

V Kolovském rybníku nedaleko Karlových Varů se podle všeho rozmnožily cerkárie a způsobily svědivou vyrážku asi deseti...

Najdete na iDNES.cz