Momentka z duelu Chodova a Plzně.

Momentka z duelu Chodova a Plzně. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Škoda výpadku v koncovce pátého setu, lituje trenér volejbalistek Chodova

• 0
V přímém souboji o třetí místo průběžné tabulky druhé ligy prohrály volejbalistky BVC Chodov s Lokomotivou Plzeň 2:3 a 0:3. Byla to první chodovská domácí ztráta. Trenér Jiří Tureček litoval prohry v prvním zápase.

"Škoda výpadku v koncovce pátého setu. Holky bojovaly, ale soupeř dnes pro vítězství udělal víc. Navíc nám chyběla Bláhová na liberu a Kučková a Pecháčková nastupovaly s virózou, za bojovnost jim určitě patří dík," říká.

"Musím pochválit Šárku Vodenkovou," doplnil chodovský trenér. "Šárka zahrála výborný zápas i vzhledem k tomu, že je věkem ještě kadetka. Byla odvážná v útoku a zahrála dobře i na příjmu," pochválil Jiří Tureček mladou členku kádru.

28. a 29. kolo 2. ligy žen slibovalo velkou volejbalovou bitvu, v přímém souboji o třetí příčku v průběžné tabulce. A minimálně v prvním zápase se to vyplnilo. Plzeň vstoupila do utkání lépe a ujala se vedení 8:4, Chodovu se ale brzy podařilo srovnat hru a za stavu 8:9 si bral plzeňský trenér timeout. V koncovce se však plzeňským hráčkám podařilo tvrdým servisem odskočit a ani dvojnásobný timeout domácího trenéra k zvratu nevedl. 19:25.

Na začátku druhého setu se odehrávaly dlouhé výměny. Oba týmy výborně bránily. Od stavu 8:6 však začaly chodovské ženy hostující tým přehrávat ve všech činnostech a domácí po výhře 25:16 srovnaly na 1:1.

Třetí set nabídl asi třiceti, v malé tělocvičně se tísnícím, divákům výborný volejbal. Chodov vedl 8:6, aby v polovině setu prohrával 15:16. Domácí pak svými nevynucenými chybami nabídly hostím až tříbodové vedení, domácí ještě stahovaly, ale zkažený servis Brezinové znamenal výhru hostí 25:22.

Brezinová však své selhání napravila hned v úvodu čtvrté sady, když se díky jejím servisům Chodov ujal vedení 10:4. Domácí hráčky svůj náskok udržovaly, ale za stavu 19:16 musel chodovský trenér vybrat i druhý timeout.

Po něm Chodov přidal na obrátkách a výhrou 25:19 poslal zápas do tiebreaku a drama mohlo pokračovat.

Chodovský trenér již za stavu 2:7 vybíral druhý timeout. Strany se měnily za stavu 5:8, domácí brzy srovnali a za stavu 10:8 vybíral druhý timeout i plzeňský trenér.

Zkušený soupeř dál bojoval a díky neuvěřitelnému výpadku domácích v koncovce získal set vítězstvím 15:12 a tím i celý zápas 3:2. V druhém zápase provedl domácí trenér změny v sestavě. V koncovce domácí hráčky vyrobily několik chyb.