Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Školačka vyhrála tablet, teď ho musí vrátit. Soutěž pořádala její máma

  9:16aktualizováno  9:16
Vrátit tablet - první cenu v dětské soutěži Bezpečné prázdniny - musela Kateřina Procházková. Ukázalo se, že jde o dceru preventistky Městské policie v Sokolově Hany Procházkové, která celé vědomostní klání pro školáky připravovala a organizovala.

Výherkyně ze třetí třídy musí cenu vrátit, rozhodl velitel sokolovských strážníků. Ilustrační snímek | foto:  František Vlček, MAFRA

Kateřina přitom soutěž pořádanou městem pro žáky třetích tříd vyhrála nejspíš právem. Nejlépe totiž vyplnila zápisník s dopravními značkami a s otázkami, jak se správně chovat v ulicích města. O vítězi rozhodovala komise, aniž by prý věděla, které dítě který notes vyplnilo.

O odejmutí první ceny rozhodl velitel Městské policie v Sokolově Petr Kubis poté, co si nechal předložit všechny přihlášené zápisníky. Považuje za nešťastné a jen těžko obhajitelné udělit první cenu dcerce organizátorky. Byť práce této žačky patřila k nejlepším.

"Pokud jako městská policie děti učíme, aby byly čestné, spravedlivé a máme jim být příkladem, je nutné v některých situacích přistoupit ke krokům, které mohou znevýhodnit i naše děti. Je to daň za dobré jméno městské policie," uvedl Kubis.

Navíc by podle něho strážníci těžko přesvědčovali malé třeťáky, že maminka Kateřině se zápisníkem nepomáhala. Nebo že školačku komise nevybrala proto, že její matka pracuje u městské policie. Jen tak mohou děti podle Kubise slovům strážníků věřit.

"Po dohodě s mgr. Procházkovou, která si neuvědomila důsledky při hodnocení zápisníků, jsem rozhodl, že hlavní cena soutěže bude předána dítěti, které se umístilo druhé. Bude dodatečně vyhlášeno vítězem," oznámil šéf městské policie.

Kateřina Procházková dostane stejnou cenu jako zbývajících devatenáct oceněných žáků. Hana Procházková se nechce k záležitosti příliš vracet. Dceru brala jako kteréhokoliv soutěžícího.

"Mrzí mě to. Je to bolestivé pro mě a hlavně pro moji dceru, o které si myslím, že opravdu byla nejlepší bez ohledu na to, kde pracuju. Měla laťku nastavenou výš než jiné děti," řekla preventistka. Dodala, že když akci Bezpečné prázdniny rozbíhala, všude poctivě říkala, že se její dcera zúčastní.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Po koupání v Kolovském rybníku mají děti vyrážku, mohou za to paraziti

Ilustrační snímek

V Kolovském rybníku nedaleko Karlových Varů se podle všeho rozmnožily cerkárie a způsobily svědivou vyrážku asi deseti...

Policie v kraji shání přes sto lidí, láká je na náborový příspěvek

Ilustrační snímek

Přijď a staň se policistou na zkoušku. Tak krajská policie láká zájemce na přijímací testy nanečisto. Novým posilám...

Na Karlovarsku se převrátila cisterna s fekáliemi, vylily se na silnici

U Hroznětína se převrátila cisterna převážející fekálie.

Cisterna převážející fekálie z chovu zvířat se ve čtvrtek odpoledne převrátila u Hroznětína na Karlovarsku. Hasiči...

Najdete na iDNES.cz