Sokolovský obránce Martin Dobrotka v akci

Sokolovský obránce Martin Dobrotka v akci | foto: Martin Stolař, MAFRA

Sokolovský kouč: Někdy se bod zdá málo, ale na konci to může být jinak

• 0
V naprosto neznámé situaci se nachází fotbalisté Baníku Sokolov. Zítřejší utkání druhé ligy s Třincem je pro ně existenční, ostatně jako všechna další. Vhodné, a hlavně důležité, by byly tři body, ty už Baník v druholigovém utkání nezískal čtrnáct zápasů v řadě, bez týdne sedm měsíců.

Baník sice pod provizorním trenérem Vítězslavem Hejretem boduje, leč nevyhrává. Jako ve středu ve Varnsdorfu, kde padla nakonec remíza 2:2. Sedm kol před koncem soutěže má náskok, na sestupovou příčku o jediný bod.

„Bodů máme málo, ale podle průběhu zápasů, s výjimkou s Vítkovicemi, který jsme měli vyhrát, je to spravedlivé. Výkony jsou někdy až výborné, ale bodů máme málo,“ přiznává sokolovský kouč Vítězslav Hejret.

„Zápasů je ještě dost a každé kolo se situace může měnit, hrajeme mezi sebou s celky zespodu, hrajeme s těžšími soupeři. Teď už zápasy budou jen těžké, někdy řeknete, že bod je v dané chvíli málo, ale na konci může být důležitý.“

Na severu třetí remíza v řadě

Jako ten z Varnsdorfu, kde Baník remizoval 2:2, přitom dvacet minut před koncem to vypadalo hodně špatně. Po brankách Neuberga a Durdeviće z penalty prohrával už 0:2. Ve zbývajících minutách to však tým Vítězslava Hejreta nezabalil. Nejprve po faulu na Provoda snížil z penalty Glaser, aby o deset minut později vyrovnal na konečných 2:2 Čihák s přispěním domácího Neuberga. Sokolovští fotbalisté tak remizovali potřetí v řadě.

„To byl náš nejlepší jarní výkon, v prvním poločase tam byly tři tutovky. Ale my nic nedali,“ vrací se Hejret ke středečnímu zápasu. „Po změně stran jsme opět vypadli z role, to se nám stává často. Spokojený jsem s výkonem v prvním poločase a nakonec se získaným bodem,“ uzavřel Hejret. I přestože domácí nemohli přijít na jméno rozhodčímu Pechancovi. Varnsdorf nadzvedla řada situací, nejvíc neuznaný gól Fotra, dával by na 3:1. Krásně přehodil brankáře, při letu balonu arbitr hru necitlivě přerušil kvůli nakopnutému (a křičícímu) hráči soupeře. Emoce tryskaly, a jeden z domácích mužů chtěl dokonce opustit hřiště.

„Díval jsem se na záznam, sporných situací tam byla řada, ale poškozen nakonec nebyl ani jeden tým. Jsou to emoce v dané chvíli,“ míní Hejret.

S Třincem se pokusí vyhrát

Zítra Baník doma hostí Třinec, už by bylo opravdu vhodné vyhrát. „Slíbit nemůžeme nic, ale určitě pro to děláme maximum. Bylo by to vhodné, a hlavně potřebné,“ ví kouč.

V kádru možná dojde ke změnám, určitě nebude hrát Machek kvůli karetnímu trestu. V brance se znovu objeví zkušený Belaň, jako v posledních třech zápasech pod Hejretovým vedením. Začátek jara odchytal mladý Šiman. „Oba jsou kvalitní, Šiman chytal v přípravě výborně, ale v této situaci jsme vsadili na jedinou věc – zkušenost,“ dodává Vítězslav Hejret.