Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sokolov přitvrdí vůči hernám. Přestanou lákat na hazard a koupí kamery

  11:05aktualizováno  11:05
Sokolovské ulice už nebudou připomínat Las Vegas. Radnice zatlačí na provozovatele všech heren, aby do konce letošního roku odstranili vývěsní štíty, reklamy a blikající displeje s jackpoty. Tedy všechny poutače, které lákají na to, že uvnitř se dají házet peníze do automatů.
Pokud provozovatel herny na nové podmínky nepřistoupí, s podnikáním v hazardu bude muset v Sokolově skončit. (ilustrační foto)

Pokud provozovatel herny na nové podmínky nepřistoupí, s podnikáním v hazardu bude muset v Sokolově skončit. (ilustrační foto) | foto: Aleš Berný, iDNES.cz

"Ta hrůza zmizí z výloh v ulicích a na náměstích. Včetně slova herna," řekl místostarosta Ladislav Sedláček. Radnice má na majitele doupat hazardu dost dobré páky. Předloží jim k podpisu už připravenou deklaraci, ve které slíbí, že ještě letos reklamy odstraní.

Kdo deklaraci do konce srpna nepodepíše, o hernu přijde. Zastupitelstvo ji na svém zářijovém zasedání jednoduše vyškrtne z vyhlášky, ve které před časem povolilo herny na celkem 36 adresách ve městě.

Stejně dopadnou i ti, kteří sice odstranění reklam slíbí, ale slib nesplní. Není to však jediná podmínka, kterou musí provozovatelé splnit. Nesmí dovnitř pustit nikoho, komu ještě nebylo 18 let.

Mají na své náklady nakoupit a nainstalovat kamerový systém, který trvale snímá vchod a samotný vnitřek s automaty. Obrazový záznam musí uchovávat nejméně sedm dní a na vyžádání ho poskytnout policii.

"Pokud by se některá herna stala bezpečnostním rizikem, ponechalo si město možnost ji zakázat. Díky kamerám bude lehké nachytat u automatů lidi, kteří takhle zneužívají sociální dávky. Pro úředníky, kteří se k záznamu posadí, nebude problém je poznat," naznačil další možnost využití Sedláček.

Sokolov má z hazardu ročně 18 milionů

V Sokolově nyní legálně existuje 36 heren s celkem 339 automaty. Radnice je vyhláškou toleruje, i když by všechny mohla po roce 2014 zavřít. Z hazardu ale plyne do městské pokladny ročně 18 milionů korun a politici tento příjem v rozpočtu vítají a nechtějí se ho vzdát.

Z příjmů od provozovatelů heren přispívá Sokolov třeba sportovním klubům, zdravotnické záchranné službě, platí kulturu, kroužky pro školáky, psycholožku ve školách.

Herny nejvíce kazí vzhled Starého náměstí. To se změní. S koncem reklam na hazardní hry radnice náměstí oživí i umístěním zeleně a dalších laviček.

Za půl milionu korun pořídí velké samozavlažovací květináče s deseti platany, stejným počtem sakur a dvěma javory. Za dalších 200 tisíc korun dokoupí Sokolov na náměstí mobiliář.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Krajská knihovna má málo místa, teď získá nový bezbariérový depozitář

Knihovnice Dagmar Vegrichtová mezi regály v Krajské knihovně v Karlových Varech.

Karlovarská krajská knihovna získá nové prostory. Po dlouhých čtrnácti letech své existence se konečně dočká nového...

Obyvatelé sepsali petici, bojí se přecházet nepřehlednou silnici

Obyvatele Starého Rybníku trápí nebezpečná a nepřehledná silnice, která obec...

Lidé v obci Starý Rybník na Chebsku volají po větší bezpečnosti. Problémová je zejména nepřehledná komunikace, která...

Najdete na iDNES.cz