Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nechceme se nechat urážet žebráky u heren, píší Sokolováci v petici

  9:53aktualizováno  9:53
Desítkám lidí ze Sokolova došla trpělivost. Vadí jim nepořádek kolem herny. Sepsali proto petici, kterou se zabývali radní. Někteří z nich navrhovali okamžité zrušení podniku.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: MF DNES

Pětaosmdesát lidí, podle starosty Jana Picky převážně Romů, podepsalo v Sokolově petici proti non stop herně v Hornické ulici. I když mezi radními padaly návrhy na její okamžité zrušení, nakonec dostal její provozovatel ještě šanci. „Polepšete se, ale brzy,“ vzkazují mu sokolovští radní.

„Obdobný problém se týká i herny v restauraci Družba. Oběma provozovatelům jsme kladli na srdce, aby okamžitě sjednali nápravu,“ uvedl starosta Jan Picka s tím, že na kontrolu okolí heren se více zaměřili strážníci městské policie.

„Jsou to problémové podniky,“ konstatoval Petr Kubis, velitel městské policie a sokolovský radní.

Jejich provozovatelé mají problém s naplňováním důležitého bodu takzvané deklarace, kterou dobrovolně podepsali. Nedokážou totiž zaručit v okolí pořádek a bezpečí.

Již schválené nařízení počítá s tím, že ti, kteří budou chtít i do budoucna provozovat podniky zaměřené na hazard, provozovny vybaví kamerovým systém s nepřetržitou kontrolou jak vstupních prostor, tak vnitřku podniku. Záznamy z kamer mají posloužit úředníkům, pokud budou mít podezření, že peníze do automatů házejí lidé, kteří pobírají sociální dávky. Zvenčí navíc nesmí být žádné neonové upoutávky nabádající k hraní automatů.

„Tyto náležitosti obě herny splňují. Na pořádek a bezpečnost v jejich okolí však provozovatelé nedbají,“ řekl velitel sokolovských strážníků.

Dohled nad problémovými podniky bude podle starosty Picky trvat do února. „Pokud tam strážníci a pracovníci sociálky zjistí pochybení, půjde na březnové zastupitelstvo materiál o zrušení obou podniků,“ dodal.

V Sokolově je v současné době 35 adres, na kterých fungují herny. Další místa nebude radnice už povolovat. „Na základě městské vyhlášky už byly zrušené čtyři herny,“ dodal Petr Kubis.

Obdobný případ řešili před nedávnem i karlovarští zastupitelé. Na jejich stole přistála petice od obyvatel ulice Karla Kučery, kteří rovněž požadovali uzavření herny. Pokud by zastupitelé jejich nářky vyslyšeli, vznikl by precedent, podle něhož by k uzavření podobného podniku stačila právě „pouze“ petice.

Těsně před komunálními volbami ovšem tento krok zastupitelé neudělali, takže herna v ulici Karla Kučery zůstává otevřená.Nejčtenější

Pavlína, Lenka, Ilona. Zmizely před 30 lety, jejich osud je záhadou

Pohřešují se od srpna 1988. Zleva: Pavlína Braunová, Lenka Mužíková, Ilona...

V srpnu 1988 se ztratily v ČSSR během tří dnů za nejasných okolností tři dívky. Jako první zmizela 6. srpna u Strakonic...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Opilý řidič vjel na staveniště, nehodu nepřežila spolujezdkyně

Při tragické dopravní nehodě zemřela třiapadesátiletá žena.

Tragická dopravní nehoda se stala v neděli po druhé hodině v noci. Řidič, který sedl za volant pod vlivem alkoholu,...

Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

BMW chce v chystaném areálu nabídnout atraktivní práci lidem z kraje

Vizualizace podoby zkušebního polygonu BMW, který vznikne na Velké...

Bude to jedna z největších investic zahraničních firem na poli výzkumu a vývoje v České republice. Automobilka BMW dál...

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Najdete na iDNES.cz